Yol bisikleti ayakkabı tavsiyesi

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun cırtcırtlı siyahı var. Fiyat olarak daha uygun ve siyah tercih ederim. Numara olarak bilgisi olan var mı? Örneğin 45 numara Sketchers giyiyorsam 44 numarası olur mu? Eğer olmazsa laciverti var 45 numara.
Ayağını A4 kağıdın üstüne koyup parmak ucundan ve topuktan bir çizgi çiziyorsunuz. Daha sonra iki çizgi arasında kalan mesafeyi ölçüyorsun. Diyelim ki bu rakam 27,5 cm çıktı. Sonra ayakkabı üreticisinin web sayfasında bulunan ölçü (size chart) kısmından 27,5 cm'e denk gelen numarayı bulup ayakkabınızı sipariş ediyorsunuz. Shimano da taraklı ayaklar için geniş kalıp seçeneği de var (wide) alırken de kendi ayak yapınıza göre buna da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun cırtcırtlı siyahı var. Fiyat olarak daha uygun ve siyah tercih ederim. Numara olarak bilgisi olan var mı? Örneğin 45 numara Sketchers giyiyorsam 44 numarası olur mu? Eğer olmazsa laciverti var 45 numara.
Yaklaşık 1 sene cırtcırtlı model kullandım, sonra tokalı modele geçtim, şimdi de boa denilen ipli sistem kullanıyorum. Ayakkabımı değiştirecek olsam yine boa sistemli ayakkabı alırım. Bu sefer çift tarflı çalışan boa sistemli alırım. Bende ki tek taraflı sıkılıp gevşetince tamamen açılan modelden. Bence bütçe sıkıntısı yoksa boa sistemli ile giriş yapın derim.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@teyteydragon Yaklaşık 1.5 yıl yaz kış decathlon ayakkabı kullandım cırtcırtlarda bi sorun olmadı ancak ayakkabının genişlediğini hissettim, ne kadar sıksamda arada ayaklarım içeride hareket ediyordu. Eğer kısa kullanacağım, uygun olsun derseniz sorun olmaz gibi. Tercih size kalmış tabii.

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevap veren herkese teşekkürler. Shımano SH-RC300M sipariş geçeceğim gibi gözüküyor gün içinde.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@teyteydragon Yaklaşık 1.5 yıl yaz kış decathlon ayakkabı kullandım cırtcırtlarda bi sorun olmadı ancak ayakkabının genişlediğini hissettim, ne kadar sıksamda arada ayaklarım içeride hareket ediyordu. Eğer kısa kullanacağım, uygun olsun derseniz sorun olmaz gibi. Tercih size kalmış tabii.
shimano da öyle olur birkaç ay içinde

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Tepki
884
İsim
Nevzat Ç.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar, kullanmadığım spd ayakkabımı ilanlara ekledim. 3 4 kez kullandım. 46 no 29.5 cm ihtiyacı olanlar bakabilir.

(link)

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Skechers ayakkabıda 44 giyiyorum ve shimano ayakkabım da 44 tam oldu. Ama her shimano ayakkabının kalıbı aynı olacak diye kaide yok tabi.

• Beğen
Tepkiler: teyteydragon

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Shimano SH100 ayakkabılarım geldi, fakat 45 numara biraz küçük gibi, parmaklarım ayakkabının ucuna temas ediyor. Çok aşırı rahatsız değil ama alışık olduğum bir his de değil, hiçbir ayakkabım bu kadar küçük değil. Sizce değiştirmeli miyim yoksa zamanla açılır mı? Azıcık bile açılsa yeterli olur diye düşünüyorum.

Eyrmz

Üye
Tepki
4
İsim
Ege
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba. Wiggle'dan black friday indirimleri ile Gaerne Carbon G.Tornado (İndirimli Fiyatı 98-USD) ayakkabı almayı düşünüyorum. Güncel kura rağmen, kargosu ve vergisi ile hesapladığımda dahi Türkiyede alabileceğim full karbon tabanlı ayakkabılardan daha ucuza geliyor. Ancak Gaerne hakkında bilgi sahibi olduğum bir marka değil. Marka veya model hakkında bilgisi olanlar, benzer fiyat aralığında başka marka/model tavsiyesi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba. Wiggle'dan black friday indirimleri ile Gaerne Carbon G.Tornado (İndirimli Fiyatı 98-USD) ayakkabı almayı düşünüyorum. Güncel kura rağmen, kargosu ve vergisi ile hesapladığımda dahi Türkiyede alabileceğim full karbon tabanlı ayakkabılardan daha ucuza geliyor. Ancak Gaerne hakkında bilgi sahibi olduğum bir marka değil. Marka veya model hakkında bilgisi olanlar, benzer fiyat aralığında başka marka/model tavsiyesi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Şahsen hiç kullanmadım ama bilinen , yurtdışında popüler ve kullanıcı kitlesi geniş bir marka.

• Beğen
Tepkiler: Eyrmz

sahrana

Daimi Üye
Tepki
577
Bende baktım,ihtiyacım olursa alırdım, kalıplarına dikkat etmek lazım,ayağınıza olmazsa geri göndermek zor olur.

• Beğen
Tepkiler: Eyrmz

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Şu an Merlin Cycles'da da uygun ayakkabılar var. Kargosuyla falan nasıl olur bilmiyorum ama bir bakmakta fayda var.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ayakkabıyı kullanıyorum öneririm.

(link)

1638185538209.png

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve Veto8

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İndirim çok iyi ancak ayakkabıda lekeler var. Resimlerde gösteriyor, gözden kaçabilir. Estetiği sorun etmeyenler için iyi fırsat.
Ne lekesi ben göremedim. Bir arkadaşım yeni aldı sorunsuz geldi, kullanıyor.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Ne lekesi ben göremedim. Bir arkadaşım yeni aldı sorunsuz geldi, kullanıyor.
Attığınız linkte yazıyor, ilk cümle. İkinci fotoğrafta da görünür şekilde bir örneği resimlemişler.

" This product is 2nd choice. The shoes may have occasional discoloration. This does not affect the quality. The pictures show examples of the possible visual defects. "

tim556325-1092647.jpg

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Attığınız linkte yazıyor, ilk cümle. İkinci fotoğrafta da görünür şekilde bir örneği resimlemişler.

" This product is 2nd choice. The shoes may have occasional discoloration. This does not affect the quality. The pictures show examples of the possible visual defects. "
Kusura bakmayın, ben görmedim.

ucgokhan

Aktif Üye
Tepki
592
İsim
gökhan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti

277770 dosyayı görüntüle
Ben sipariş verirken hiç dikkat etmedim buna: ) Ama ayakkabılar pırıl pırıl geldi. En ufak defo leke vs yok ayakabıda

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben sipariş verirken hiç dikkat etmedim buna: ) Ama ayakkabılar pırıl pırıl geldi. En ufak defo leke vs yok ayakabıda
Zaten her ayakkabıda leke var yazmamışlar ki. The shoes may have occasional discoloration. yazmışlar yani piyango kime çıkarsa 🤣

Son düzenleme:

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.706
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yeni konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum. Spd ayakkabı yapan Türk firması niye yok? Çok zor değil bence üretmesi. Ahım şahım kaliteli olmasına gerek yok. Ucuz olsun, çeşitli kullanım alanları için farklılık olsun yeter bence. Her türlü marka ayakkabının çakmasını bulmak mümkün demek ki üretim araçları var ülkemizde. Biri el atsın şu işe :)