yol bisikleti arıyorum-başlangıç seviyesi

Tepki
2
merhaba arkadaşlar foruma daha bugün kaydoldum,yol bisikletlerine gerçekten çok özeniyorum ve bir tane almak istiyorum.Nelere dikkat etmeliyim, ve püf noktaları nelerdir biraz bilgi verirseniz sevinirim.En kısa zamanda bir yol bisikleti edinip sürmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Günendi
Scudo

THE ROCK

Üye
Tepki
23
@Murathan Berber

Yol bisikletleri hakkında kuvvetli bilgim yok fakat forumda bu adreste yeterli bilgiler var incelemeni tavsiye ederim.

(link)

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
en önemli şey geometri tabi. yani sizin ölçülerinize uygun bir bisiklet almak. bisikletin geometrisine karar verirken de çoğu kişi destek sütünu mesafesinin (effective top tube) sele sütünü mesafesinden (seat tube length) daha önemli olduğundan bahsediyorlar.

burada vücut ölçülerinize uygun bir yol (yarış) bisikleti alırken nasıl ölçüler almanız gerektiğini ve size en uygun geometrideki bisikletin özelliklerini veriyor.

(link)

daha sonra kaliteli markalar arasından geometrisi size en uygun bisikleti tercih edersiniz. zaten aynı fiyat aralığındaki giriş seviyesi modellerin özellikleri birbirine yakın olacaktır.

bu arada gaza getirici videolar seyretmek de faydalı olabilir. ben bu videonun müziksiz versiyonunu seyredip hibrit var, dağ var neden bir de yol bisikletim olmasın diye düşünmüştüm

(link)

ama bisiklet seçerken iyi araştırın acele etmeyin.

Gökhan Günendi

Daimi Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
kadro ve ekipmanlar önemli olan. yeni başlıcaksan orta düzey bişeyler bakabilirsin