Yol Bisikleti Alıcam Yardım.

fthkrdmn

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum. Bu forumda takılmaya yeni başladım.
Bisiklet tutkum çocukluktan beri devam ediyor ama yaklaşık 7 yıldır normal bir peugeot şehir bisiklete biniyordum. Bu arada 18 yasındayım. Son 1 yıldır yarışcılara filan çok özenmeye başladım ve bir abimin yol bisikletini binme şansı yakaladıktan sonra bu işe aşkım dahada arttı. Benimde bir yol bisikletim olmalı dedim ve almaya karar verdim.
İlk yol bisikletim olucak dediğim gibi fazla amatör bisiklet sürüyordum, 500-600 lira ayırabiliyorum ancak bu parayla başlangıç için ideal bir bisiklet alınır mı veya en ideali nedir tavsiyelerinizi almak istedim.
Bol pedallı günler :)

Scudo

Botan

Üye
Tepki
0
bende pek anlamam ama 500-600 lira arası araştırmalarım sonucu sadece salcano xrs 300 ü bulabildim (link) :) iyimi kötümü onuda bilmiyorum :D

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
başlangıç için en ideal yol bisikleti salcano xrs 800 diye düşünüyorum.resmi şu:http://bisikletcim.com/ProductImages/26900/Bbbxrs800.jpg

xrs300 diğeryol bisikletlerine görre hem çelik hem daha ağır. onun için tavsiye etmiyorlar. ama kullanmadığım için bilmiyorum nasıldır şekli güzel xrs300ünde :)

ya biraz daha biriktirip farklı şeyler bak ya da 2. el varsa onlara yönel derim ben. ama bütçen aralığında madem yol bisikleti bakıyorsun genelde rahat yollarda süreceksin demektir. city sport tarzı bisikletlere bakmanı öneririm. carraro 904 prizma iyidir mesela. veya farklı şehir modelleri... incele bence.

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
xrs 300 kullanıyorum 550 liraya aldım gayet memnunum ağırlık çok etkilemiyor aslında amatörler için hatta hiç etkilemiyor desem yeridir hatta bi makale var karbon mu daha hızlı çelik mi diye onu oku istersen.

fthkrdmn

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar hepinize öncelikle çok teşekkür ederim gidip kendim bire bir araştırdım ve Salcano XRS 300 ü yeterince verimli bulmadım. Salcano XRS 800 ü düşünüyordum ki karşıma birden bir fırsat çıktı ve bütçemi 2 ye katlama fırsatı buldum bunun üstünede hemen gidip kendime Kron Active aldım :)
Bisikletimin resmide bu (link) çok iyi bir donanıma sahip ve çok memnunum herkese tavsiye ederim

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@fthkrdmn
Hayırlı olsun.Bol pedallar :)