Yol bİsİkletİ alacaĞim tavsİyelerİnİzİ beklİyorum

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
merhabalar dağ bisikletimi satıp yerine yol bisikleti almak istiyordum sonunda satış gerçekleşti. Bu seferde hangi bisikleti alacağım konusunda sıkıntı yaşıyorum. 1800-2000 civarı limitim var. Bu aralıkta salcano xrs 030 tiagranın uygun olduğunu söylediler ama seçenekleri birlikte çoğaltabilirsek sevinirim. şimdiden yorumlarınız için çok teşekkürler. ikinci el temiz bisiklette alabilirim ama tercihim sıfırdır.

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
salcano xrs 30 donanım olarak normal bir seviyede fiyatı buna göre uygun. Tüm yerli markalarda olduğu gibi bu kadrolar hakkında bağımsız kişilerce yapılmış test sonucu ve buna dayalı inceleme yazısı bulma imkanı yok gibi. Pek kırılma vakası duymadığımıza göre kötüde olduğunu söylenemez. Ama firma vurdum duymaz.

• Beğen
Tepkiler: murat aslan

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@murataslan

Merhaba , eğer düşünürseniz elimde Trek 1.2 Yol bisikleti mevcut.

• Beğen

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@caner ünsal
evet neredeyse hiçbir kullanıcı yorumu bulamadım internette bir kaç arkadaşımız tavsiye etti banada bu fiyata bu performansta pekte yol bisikleti yok sanırım. bende büyük ihtimal xrs030 tiagra alırım dıyorum

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Engin ATAL

merhaba önceliğim sıfır ürün almak ama kenara not ettim teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Engin ATAL

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@M.Bulat
hocam dedıgınız bısıklete baktım donanım olarak pek iyi değil. bu arada bisiklette upgrade yapma şansım pek yok yani o yüzden almışken biraz daha donanım yüksek olsun ne aldıysam onunla devam edeceyim bozulana kadar diyorum :) limitide 2000 tl ye kadar çekebilirim.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@caner ünsal

firma konusunda haklısınız bizim mahallede bir bisikletçiye yetkili servis ünvanını layık görmüşler. fakat dükkana yan yana 2 bisiklet sokamazsınız arkalı önlüde en fazla 3 bisiklet girer öyle bi yere yetkili servislik veren bir firmadan çok fazla birşey beklemiyorum :)))

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Salcano dan uzak durun derim bende. "Çok fazla değil" hiç bişey beklemeyin yada, ki sonra pişman olmayın :) "Tüm parçaları yedek parça olarak aldım kadro da yanında hediye geldi, satış sonrası zerre kadar umurumda değil, ben zaten kendi işimi kendim hallederim" derseniz bilemem.

Ben şiddetle 2.el bi ithal marka tavsiye ederim. Hem parça yükseltmekten hemde sıfır almaktan ucuza gelir.

2000 tl nakit iyi bi rakam 2.el için.

• Beğen

Gökhan Sümer

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Sedona
Bende btwin triban 5 var 5 sene garanti veriyor, kadrosuda ömür boyu garantili. Facebookta biri sıfır almış son stoku ve biraz daha üstünde satışa koymuş. Bence triban 5 parasına göre muazzam bir bisiklet. Değerlendirin derim. Bisiklet sıfır yani satandaki... 1200TL 10 kilo bisiklet ve full sora, kadro aluminyum karbon karışımı, maşa karbon maşa. Bütçeniz doğrultusunda güzel bir upgrade yapabilirsiniz.

• Beğen

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Gökhan Ö.
bu bisiklet nasıl focus için hep iyi şeyler duydum kadrosu ve teknik desteği nasıldır? şimdi bir bisiklete 2milyar verip servise götürememek beni kanser eder :)
(link)

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Gökhan SÜMER

btwinlere açıkçası pek bakmadım dediğiniz modele bakıp üzerine bütçem dogrultusunda ekleme çıkarma olarak neler yapabilirim bir göz atayım. kimbilir btwinde alabilirim kadroya ömür boyu garanti veriliyor bu güzel birşey peki teknik destek olarak nasıldır durumları?

Junkiea

Aktif Üye
Tepki
18
Cannondale CAAD 8 7 Sora

(link)

https://www.deltabisiklet.com/Pub/images/5385_4512_l.jpg

Specialized Allez Comp.

(link)

http://www.chainreaction.co.nz/images/products/0.4061-big.png

En iyileri bunlar...

• Beğen

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Volkan Kozinoğlu
gerçekten çok iyi bisikletler oldukları ilk bakışta anlasılıyor kendını kanıtlamıs markalar fakat 2 bin tl ye almam mümkün görünmüyor sanırım :S

• Beğen
Tepkiler: Junkiea

Gökhan Sümer

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Sedona
Bence 2000TL ye triban 5i mükemmel hale getirirsiniz. Ama siz bilirsiniz. Ben triban 5 kullanıcısı olarak fiyat ve performans bakımından bisikletimden çok memnunum. Servis olarakta gayet iyiler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@murataslan

İkinci el Salcano XRS030 Apex satıyorum. İlgilenirseniz, ilanlarıma bakabilirsiniz.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@ahmetcan44

merhaba bakmıştım daha önce kadro boyu uymuyordu teşekkürler :)

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Gökhan SÜMER
btwin triban 5 baktım 1000 tl stokta görünmüyor. mükemmel hale getirmekten kasıt mesela sistemi tiagra yapmak mı aynakolu fln değiştirmekse ne bileyim baştan biraz daha para ekleyip bunların takılı olduğu bir marka almak daha az uğraştirmaz mı yoksa daha farklı birşeyler mi yapabiliriz kusura bakmayın ben dağ bisikleti kullanıcısıyım çok fazla upgrade bilgisine sahip değilim :)

Gökhan Sümer

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Sedona
@murataslan

stokta yok zaten, internette son stoku satmak için alma şansına erişen biri var, 1200e satıyor 51cm kadro boyu var, bunu alırsınız. Üzerindeki sıfır sora setleride 200-300 arası belkide daha fazlaya satarsınız. elinizde 1000TLye yakın para olur. bu para ile de full tiagra yapabilirsiniz bence. Hatta üstüne para artarsa, karbon maşa veya sele borusu vs alırsınız. Hatta piyasasını tam bilmiyorum, full durace midir nedir ondan da yapılır herhalde 1000tlye ve toplamda 2000tlye full duraceli karbon maşalı ve yarıkarbon kadrolu çok güzel 9-10 kilo civarlarında bir bisikletiniz olmuş olur. Bu bileşenlerde bir bisikleti 3000 civarına bulmanız zor. Bakın arkadaşların önerdiği bisikletler 200 üzeri ve sora var, hatta full değil.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Gökhan SÜMER
anladım ama bana göre kadro kalmamış sanırım en az 56 olması gerekiyordu zaten :) dediğiniz çok mantıklı aslında