Yol bisikleti alacağım ama...

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Barış bey, Salcano'da mavic Jant takımı var, Carraro Kendi jantlarından kullanıyor. :)

Scudo

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
@huseyin.gundogdu

Salcano bu sene mavic jant kullanmadı r501 kullandı.Bence salcano almalısınız ama tabikide içinize sineni alın

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@ömer karan

dostum ilk çıktığında 2013 modelini istanbul salcano yurt bisikletten liste fiyatı 2492 tl ilen 1850 tl ye almıştım.doğru yerde doğru şekilde pazarlık yaptığınız taktirde alabilirsiniz çok uygun fiyatlara.yeter ki bir şekilde bir yerlerden o bisikletin salcano bayisine fabrikadan 1299 tl ye geldiğini öğrenin fakat şuanda durum nedir bilemem ama 2013 modeller için öyleydi :)

Tepki
7
Yeni konu açmak istemedim bende carraro cr race 052 salcano cyc02 apex ve salcano 030 tiagra arasında kaldım bütçe 1800 yardım edin :(

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Valla fuarda Mavic ile sergiliyorlardı. bende o yüzden Mavic dedim. R500 yinede Noname janttan iyidir diye düşünüyorum

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bence carraro içinize siniyorsa Carraro alın Barış Bey. Zaten iki bisiklet arasında performans açısından neredeyse hiçbir fark yok. O yüzden beğendiğinizi almanız sizin faydanıza olur. Sonradan içinizde kalmasından iyidir. Carraro nun kendi jantlarının r500 lerden kalır yanı yok merak etmeyin. R500 ve r501 aynı jant zaten bu arada. Shimano r500 ü geliştirmip piyasaya r501 koduyla sürmüştür. Üzerinde r500 yazar zaten r501 olsa da.

@fatihaydın

Bu kadar indirim yapabiliyorlarsa gayet iyi o zaman. İş biraz satıcıya ve sizin pazarlık yeteneğinize kalıyor yani.

@Cem Bayıll

Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için sağolun.

@Mert Dönmez

Mert Bey konuda Carraro cr race 052 ve Salcano xrs 030 tiagra ile ilgili bilgiler var. Ancak cyc02 apex in kategaorisi farklı. O bisiklet cyclocross modeli bir bisiklet. Yol bisikletinden farkları var. Bence önce yol bisikletimi yoksa cyclocross mu alacaksınız ona bir karar verin derim.

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Carrarorun kullandığı jantlar ile shimanonun kullandığı jantlar arasında dağlar kadar fark var.Salcano her türlü öndedir,garantisi olsun kalitesi olsun.En sonki Bianchi slr 200 bisikletimde vites kolunda sıkıntı yaşamıştım accell bisiklete mailler faxlar attım hiç ilgilenen bile olmadı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sormak istediğim sorular salcanonun frenleri tiagra mı ? salcanonun gidonu gidon boğazı selesi ve sele borusu Ritchey Comp diye bir marka ? nasıldır ? carraro da ne kullanılyor bulamadım bilenler aydınlatırsa çok sevinirim :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ayhan1

Apex modelinin jantları Mavic Aksium.

@Barış Özdemir

Evet frenleri de Tiagra. Ritchey çok kaliteli bir marka sıkıntı yaratmaz bisiklet bileşenlerinin en iyi markasıdır bana göre. Carraro'nun kullandıkları sanırım markasız sıradan parçalar üzerine carraro amblemi yapıştırmışlar. Ben de her türlü Salcano derim.

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkürler yorumlarınız için fakat XRS 030 modelinde jantlar mavic aksium gözüküyor :/

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
@Barış Özdemir

tiagra modelinde shimano r501 var apex modelinde mavic aksium var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkürler Ayhan Bey peki carrarodaki jant setinden daha mı iyidir r501 ?

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
@Barış Özdemir

Carraro'nun jant setinin markası yok kendi üretimi görmeden pek yorum yapılamaz ama shimano r501 de daha iyidir diye düşünüyorum en azından markası var :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış Özdemir

Carraro'da ki jantların herhangi bir markası yok bilemeyiz nedir ne değildir.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Berke Kazankaya

Carraro nun gidon gidon boynu vs bileşenleri uno markası tarafından üretiliyor üzerine Carraro yazılıyor Berke Bey. Bu ürünler markasız olmaz. Markası Carraro dur. Cannondale in Specialized in vs vs markaların gidon gidon boyunlar vs de kendi isimleri yazan parçalar. Onların da markasız olması lazım sizin dediğinize bakarsak ama öyle olmuyor. Yani markasız olmuyor.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
eğer almayı planladığınız karraronun jantları 2011 modellerle aynı ise uzak durun derim ya da daha doğru bir ifade ile bu durumda salkano daha isabetli bir seçim olacaktır nerden mi biliyorum? 2011 model bir karraro dambiez sahibiyim ve her patlakta bu janttan lastiği sökmek ve sonra takmak tam bir işkence idi, kaç levye kırdım sayısını hatırlamıyorum yoo şimdi hatırlıyorum 6 tane ..herneyse bu jant neden böyle diye soracak olursan jantın profili 700x23 için çok geniş, geniş bir yüzeye dar bir şey sığdırmanın ya da yerleştirmenin ne kadar zahmetli olduğunu anlatmaya bilmem gerek var mı? Bu jant 700x32 veya 35 gibi lastikler için daha uygun geniş profilin bu dezavantajına karşılık çok sağlam olduğunu ve akordunun nerdeyse hiç bozulmadığını söyleyebilirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ömer karan

Tabi ki bir markası vardır ama duyulmadık markalar kalitesini bilmediğimiz markalar..

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Bugün carraro race 052 yi mağazada inceledim.Benim yorumum o fiyat etmicek bi bisiklet,jant dediğin olay en az 350 tl shimano fln,bisikletin üzerindeki jantları ille değiştirmek isticeksin gün geçtikçe vede salcanoda gidon,gidon boğazı,sele,sele borusu ritchey bunuda düşünmek lazım hem hafiflik yönünden hemde sağlamlık.Carraro 052 internette 1950 tl gözüküyo eğer içinize siniyosa 1650 tl gibi bi fiyata alabilirseniz alın derim.Ama o fiyatın üstü etmicek bi bisiklet.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkürler yorumlarınız için Ankarada yaşıyorum ve şehir dışına çıkma ihtimalim yok Ankaraya bu bisikletlerin haftaya geleceğini öğrendim haftaya gözümle göreceğim,inceleyeceğim ve tekrar buraya yazarım aklınızda bu fiyat aralığında başka modeller varsa lütfen yazın ? Salcano XRS 030`un kadrosu sağlam mı ? en son olarak carraro 052 ile Salcano XRS 030 kaç kilo bilgisi olan ?