yol bisikletçileri

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
arkadaşlar benim öğrenmek istediğim şu:
bazen bu adamlar kilometreler boyunca yokuş çıkıyorlar da bu adamların bacaklarındaki kaslar hiçmi acımıyor, yanmıyor?
yoksa bu adamlar acıyla nasıl baş edeceklerini mi biliyor?
bir yöntemi mi var?

Scudo

Erdem Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
592
günde 7-8 saat pedal basıp antrenman yapıp,gerekli biçimde beslenip,uzun yıllar yapınca pek acı çekmezsin ...:)

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Hatta Şu anda italya turundaki yarisan yol bisikletcileri birer canavar :D izleyip oradan gorebilirsin

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Profilinde yanlış değilse yaşın 15,
Şimdiden çalışmalara başla, Eğer bisiklette seni en çok etkileyen performans tırmanışlar ise tırmanış çalış...
Ve kendine bu ruhu aşıla...
Fiziksel bir handikabın yoksa Yaşın 20 ye geldiğinde en az onlar kadar iyi tırmanabilirsin.
Pek araç geçmeyen bir yokuş bul ve o yokuşu her gün bir kaç defa tırman, ve zorlanmadığın dereceye geldiğinde,vitesi sertleştir öyle tırman..
O yokuşun mesafesi kısa gelmeye başladığında daha uzunları bul, gene aynı şeyi yap...

bir kaç km lik tırmanışları çalışmaya başladığında ara ara sprintlere kalk.. Sonra tekrar tempo tut...

Ardından ortalama hızını arttırmaya çalış...

Zamanında bisikleti bıraktığım için çok pişmanım...
Umarım senin gibi kardeşlerimiz böyle hatalar yapmayıp profesyonel bisikletçilerin arasında yerini alır.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
@serhat toy

aklımda buna uygun bir yokuş var.yokuş ki ne yokuş :in:
tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
onlardaki bisikletler taş catlasın en fazla 5-6kg ayrıca serhat beyin dedigi gibi herşey kondisyonda bitiyo

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
@Alkan Koç

Bisikletleri tabii ki çok iyi ve 6.7kg. Ama asıl konu sporcuların da yarım kilo bile fazlalıklarının olmaması ve spora olan sevgi ve konsantrasyonları.

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
@Alkan Koç

taş çatlasın 5-6 mı ?

:D

buyrun 6.5 kilo olan bisiklet.

(link)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
UCI kurallarına göre 6,800 kg altı bisiklet yasak . Ayrıca bu arkadaşlar , onbinlerce benzer sporcunun arasında başarılı olup bir yerlere gelebilen , çok yetenekli ve çalışkan arkadaşlar . İspanya , Belçika , İtalya , Hollanda , Fransa gibi ülkelerde pro bisikletçi olmak , milli piyangodan büyük ikramiye çıkması gibi bir şey .

Yıllarca yarıştan yarışa koşup bir şey olamayan binlerce bisikletçi de mevcut oralarda . Bence meslek olarak yapılacak bir spor da değil . Amatör seviye yarışçı + orta karar bir meslek daha uygun fikrime göre.

Acı tarafına gelirsek "Çivi çiviyi söker"

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Adamların 1 senede yaptığı yol dünyanın çevresini turlayacak kadar oluyor. Bu sadece bir sezonda yaptıkları idman.

Şimdi gelmiş bisikletleri iyi diyorsunuz... Siz de o seviyeye gelin, sponsorunuz alsın size iyi bir bisiklet.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Ya arkadaşlar bisikletin çok da bir etkisi yok yani şimdi siz Contadora 20 kg Salcano verseniz o rampayı gene çıkar :D Mesele kondisyonda bitiyor ve tabiki ciğerlerde.İstersen bacak çok sağlam olsun rampayı yarıladınmı nefesin kesiliverir.Onların özel nefes egzersizleri falan var.Ve o adamlar hergün idman yapıyor.Ama şöyle bir şansımız var ki Türkiyede bu spor pek yaygın değil o yüzden iyi antremanla yüksek yerlere gelebiliriz :)

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
arkadaşlar denedim %10 eğimli yokuşu 1. viteste çıkabiliyorum.
ama %4-4.5 eğimli bir yokuşu 4. vitesle 35 dakika boyunca çıkabildim :) [zaten yokuş 35 dakika sürdü sonra yokuş bitti.bitmeseydi daha çıkabilirdim ama..]

sizce hangisinde antreman yapmak daha iyidir?

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
@alper ozturk

3-3.5 km. ama arkamda bir arkadaş vardı ara ara onu bekledim.
o olmasa 4 yapardım.

edit:birde ben bu %10 eğimli yokuşu çıkamayınca şüphe etmeye başladım kendimden :D
bu normal mi?
yani %10 eğim fazla bir eğim mi, çıkamamam normal mi?

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Tepki
27
Kardeşim kendini zorlama yavaş yavaş alışırsın. Bisiklet sürmeye ara verme. Şu zaman da afedersin tuvalete bile araba ile gidenleri görünce hayretler içerisinde kalıyorum. Her hangi bir binada 1., 2., 3. katlara asansörle cıkanlar inenler hele genc olanlar hayret ki hayret .

• Beğen
Tepkiler: Eren Tublek