Yine PTT Yine Sorun

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında N. Burak Önder tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. N. Burak Önder

  N. Burak Önder Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  411
  Beğeniler:
  266
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Selamlar şu ilandaki ürünü Satıldı - S-Works Prevail Kask - BisikletForum forumdan satın alan bir arkadaşımıza kargolamak için pttye gittim cuma günü ordaki resimlerdeki gibi baloncuklu poşette vs neyse adam bana paketi böyle mi ? diye sorunca yurtdışından böyle geldi bi sorun olmaz heralde dedim kendisi hiç bi şey demeden aldı koydu kenara neyse pazartesi oldu kaskı kırmışlar artık üzerine ne koydularsa arkadaşa parasını iade ettim tutanak tutuldu kask bana geri gönderildi. Bu gün pttye gittim olay bundan sonra başlıyor asıl rezillik.

  Gayet sakin bi şekilde pardon bi şey sorabilir miyim bu kaskı göndermiştim kargoda kırılmış dilekçe yazmak istiyorum dedim adam birden cocuk azarlar gibi başladı söylenmeye yüksek sesle ben hep diyorum kırılcak eşyaları göndermeyin diyoruz dinlemiyorsunuz ptt nasıl çalışıyor sanıyorsunuz siz vs vs adama yine sakin bi şekilde tamam sizin suçunuz değil benimde suçum değil size mi yazıcam dilekceyi dedim şefe yönlendirdi neyse dilekçeyi yazdım geldim verdim şef aldı şöyle bir okudu size söylemediler mi kırılabilceğini dedi söylenmedi dedim götürdü kargo görevlisine adam yine başladı tartışmaya adama her seferinde tamam sizde yazın koyun dilekçenizi dediğim halde inatla tartışmaya çalıştı ben niye tartışıyoruz madem söylediniz sizde yazın dilekçe koyun diyorum adam hala yok ben söyledim tamam yazar koyarım diyip tartışmayı körüklemeye calıştı en sonunda dilekçeyi verin hanfendi diyip çıktım pttden yarın kendim ileticem. Hani olay kaskın kırılması değil orda bana karşı sergilenen tavır.

  Her gelene bu kırılır bunu kutuya koyalım kırılan şeyleri almıyoruz diye herkesi uyaran adam bana niye bir şey demedi. Yurtdışından böyle geldi diyince direk koydu kenara. Ayrıca kaskı nasıl kırdılar üzerine ne attılar da kırıldı cok merak ediyorum. Sonuç olarak pttden uzak durmanızı öneririm. Benim hatam yeterince çirkef olmamam sanırım iki de ben bağırsaydım müdürünü çağırtsaydım belki haklı olurdum.

  Dilekçe:

  İnternet üzerinden satış işlemini gerçekleştirip 07.08.2015 tarihinde Aydınlıkevler PTT şubesinden havalı torba ile paketleyip AP00624764371 barkod numarası ile kargoladığım bisiklet kaskı alıcıya kırık bir şekilde ulaştırılmıştır. Akabinde tutanak tutulmuş ve kask geri gönderilmiştir.

  Kargolama esnasında görevli tarafından şahsıma kargonun kırılıp kırılamıcağı ile ilgili hiç bir soru sorulup bilgi verilmemiştir. Aynı zamanda dilekçe yazmak istediğimi bildirdiğimde tarafıma “Bana ne kardeşim kargolamasaydın kendin paketlemişsin PTT’nin nasıl kargo taşıdığını zannediyorsun kırılcak eşya almıyoruz diyoruz yine de gönderiyorsunuz.” Şeklinde kaba bir tavır sergilenmiştir. Bahsi geçen kargonun değeri olan 550TL ‘nin tarafıma ödenmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.  Sanırım dilekçe de kendilerinin tavırlarına vurgu yapmamdan rahatsız oldular şef midir nedir oda durdu yanımızda hiç bir şey yapmadı dilekçeyi gönderme işini onlara bıraksaydım eminim o pttden dışarı çıkmazdı.

  Biraz uzun yazmışım konuyu okuyup değerlendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

  Ako8dIKpvttKbDRFY4b2EY9EZ6sPa3j7B6m_P8xNGG5G.jpg AkqDGz64MCB8ac0vnMLX_GluY4-t1psYmhikYsLJxLM5.jpg Ap8qsvDRxUeou3YZex9k86TFB8_Q8xGFT3QMkrhNiKP0.jpg
   
  Canince, mariokaldato ve bilalfidanboy bunu beğendi.
 2. Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  3.768
  Beğeniler:
  5.539
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Geçmiş olsun.
  Bugün konunuzda "ptt tarafından kırıldı" yazdığını görünce "öh arkadaş" demiştim..

  PTT'nin sayfasındaki "Bize Ulaşın" bağlantısını veya BİMER'i kullanmanızı öneririm.

  PTT KARGO VE KURYE GÖNDERİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

  MADDE 49 – (1) Değer konulmamış veya sigortalanmamış gönderilerin kaybolması, içindeki eşyanın tamamının veya bir kısmının çalınması veya hasara uğraması hallerinde tazminat ödenir.
  (2) Yurt içi değer konulmamış veya sigortalanmamış kargo ve kurye gönderileri için ödenebilecek tazminat, ek hizmetler haricindeki sadece ağırlık ve boyutuna göre kabul ücretinin on katından fazla, taahhütlü mektuplar için ödenen taahhüt ücretinin elli katından az olamaz.
  (3) Değer konulmamış veya sigortalanmamış ödeme şartlı gönderilerin kaybı, hasarı veya kapsam eksikliği halinde ikinci fıkraya göre tazminat ödenir. Ödeme bedeli tahsil edilmeksizin gönderinin alıcısına teslim edilmesi halinde şart koşulan bedel ödenir.
  (4) Ödenecek tazminatın tespitinde, gönderinin kabul edildiği yerdeki ve zamandaki gerçek değeri ve hasar halinde ise uğradığı zarar derecesi göz önünde bulundurulur.
  (5) Yurt dışı koliler ve APG’lere, Dünya Posta Birliği Kongresi Kararlarının Posta Kolilerine İlişkin Anlaşma hükümleri çerçevesinde ağırlık esasına göre ya da yabancı posta idareleri ile yapılan ikili anlaşmalar çerçevesinde belirlenen limitler dahilinde tazminat ödenir.
  (6) Yurt içi ve yurt dışı gönderilere ilişkin tazminat ödemelerinde gerçekleşmemiş kârlar veya dolaylı zararlar dikkate alınmaz.
   
  mariokaldato ve N. Burak Önder bunu beğendi.
 3. #3
  N. Burak Önder

  N. Burak Önder Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  411
  Beğeniler:
  266
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Cevap ve yönlendirme için cok teşekkür ederim @Edip Dinçer Bey. Ptt'nin bize ulaşın bağlantısından şikayetimi dile getirdim çözüm alamazsam Bimer'e de aynı şekilde başvuruda bulunacağım.
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 4. Berke

  Berke Road Bike Cyclist

  Kayıt:
  21 Haziran 2013
  Mesajlar:
  5.931
  Beğeniler:
  9.405
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Kask da çok sağlammış ya geçmiş olsun umarım hallolur mesele.
   
 5. #5
  N. Burak Önder

  N. Burak Önder Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  411
  Beğeniler:
  266
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  @Berke
  Teşekkürler. Bu gün dilekçe için gittiğimde yanımda birileri vardı üç koli kitap yolluyolardı ağızlarına kadar dolu 30 ar kiloluk demek ki böyle şeyleri bakmadan fırlatıyolar. Basta bende sorgulamıştım nasıl kırılır diye fotoğraflarda görüldüğü üzere sadece arka kısmında çatlaklar var. Sanırım iç korumanın olmadığı yerlerden çatladı. Çapışma esnasında koruma sağlayacaktır ama güvenilir mi ? Hayır.

  [​IMG]
   
  Cengizhan BAKIR ve Berke bunu beğendi.
 6. Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  3.768
  Beğeniler:
  5.539
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ürünü sakın atmayın yalnız,

  Madde.36;
  (3) Bu maddenin birinci ve ikinci fıkralarında bahsi geçen hallerde PTT’nin sorumluluğunu gerektiren hasar veya eksiklik gibi bir durum ortaya çıktığı veya gönderici ya da alıcı tarafından bu tür bir iddiada bulunulduğu takdirde gönderici ya da alıcı, gönderi ambalajını ve içerisindeki şikayete konu eşyayı PTT'ye vermek zorundadır. Hasar veya eksiklik saptandığı takdirde, PTT tarafından gerekli inceleme veya soruşturma yapılır.
   
  mariokaldato ve Cengizhan BAKIR bunu beğendi.
 7. Cengizhan BAKIR

  Cengizhan BAKIR Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2013
  Mesajlar:
  152
  Beğeniler:
  86
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Benim anlamadığım neden PTT kargoyla yolluyorsunuz ürünü? Çünkü ürün baya değerli ve pahalı bir şey. İçine etmişler güzelim kaskın.İnşallah sikayetiniz sonuç bulur.Edip hocamın da dediği gibi ürün elinizde bulunsun.
   
  N. Burak Önder bunu beğendi.
 8. MuratHan

  MuratHan Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.413
  Beğeniler:
  1.629
  Şehir:
  Alanya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Geçmiş olsun, bu tür narin sayılabilecek ürünleri gönderirken sizden ek bir ücret talep ediyorlar, siz istemezseniz, paketi teslim alırken size ''doğacak zararların sorumluluğunu üstleniyorum'' tarzı bir ifadeyi yazdırıp öyle teslim alıyorlar. Bu tür bir yazı yazıp imzaladınız mı? Üzerine kırılabilir yazısı yazsa dahi, bizim Ülke de bedelini ödemezseniz o paketin diğerlerinden farkı olmaz. Ayrıca bu kask yurt dışından gelirken kendi kutusu içerisin de gelmedi mi, böyle değeli bir kaskın kutusu olmaması bana ilginç geldi. Baloncuklu ambalaj kaskın kutu içerisinde sarsılmasını önlemek adına konulur, esas ürünü koruyan kutusudur. Kutusuz, sadece balona sarıp gönderdiyseniz hata yapmışsınız.
   
  N. Burak Önder bunu beğendi.
 9. #9
  N. Burak Önder

  N. Burak Önder Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  411
  Beğeniler:
  266
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Cevap için teşekkürler o gün hastaydım o yüzden ptt ile yollamayı tercih ettim yakında olduğu için. Ürünü tutuyorum 600tllik biblo olarak.

  Çok teşekkürler. Yukarda söylediğim gibi benden ek ücret talep etmediler sorsalardı 3 5tlnin lafını tabiki yapmazdım. Yurtdışından bir akrabama getirttim bavul içinde geldi kutusu büyük olduğundan öyle bir yöntem seçmişler. Haklısınız ama yinede kutulamam gerekirdi.
   
 10. Two_Wheels

  Two_Wheels Muhammed İkbal

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  11 Ocak 2015
  Mesajlar:
  374
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  Van
  Adı:
  Muhammed İkbal Ayvalık
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Sürekli ptt kargo kullanıyorum. Bir sorunum olmadı. Sanırım bazı ptt çalışanlarının işgüzarlığından kaynaklanıyor bu tip sorunlar. Malum ucuz kargo olmasından dolayı da vazgeçemiyoruz. Hassas malzemeler gönderirken kutulatın ve kırılacak eşya vs etiketlerini mutlaka yapıştırtın. Ek ücret almıyorlar. Ya da meblağı yüksek ürünlerde ek hizmetleri kullanarak kargonuzu bir nevi sigortalatabilirsiniz.
   
  mariokaldato ve N. Burak Önder bunu beğendi.
 11. #11
  N. Burak Önder

  N. Burak Önder Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  411
  Beğeniler:
  266
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Güncelleme: Pttye yazdığım dilekçe sonucu beklediğim gibi ürünün ödemesini yapmıyorlar ancak şahsıma yapılan tavırlar için gerekli uyarılar yapılmış çalışanlara. Bimere yaptığım şikayet sonucu ise olay hakkında gerekli araştırma başlatılmış sonuçlandığın da Ptt Başmüdürlüğünce tarafıma bilgi verilceği söylendi.
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 12. Ahsen Okyay

  Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  4 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  892
  Beğeniler:
  770
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Dahon
  Seviye:
  Adamlardaki piskinlige bak. Sanki bedava tasiyip kamu hizmeti yapiyorlar ya
   
 13. Max Torque

  Max Torque Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  877
  Beğeniler:
  873
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Hüseyin Gündoğdu
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  PTT'nin yönetiminde böyle adamlar varsa :)

  umarım Kaskın bedeli tarafınıza ödenir.
   
  N. Burak Önder ve Barış TURAN bunu beğendi.
 14. emancipation

  emancipation Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  676
  Seviye:
  geçmiş olsun.

  hem suçlu hem güçlü insanları görünce oracıkta öldürmek istiyorum.


  ben de geçenlerde hediye etmek için bir telefon siparişi vermiştim internetten. ama yanlış ürün göndermişler. ben de sinirlenip iade ettim. iade ederken de bana gelen kutusuna koyup verdim. ama kutunun ağzını bantlamayı unutmuştum. sonradan aklıma geldi, taşıma esnasında kutunun ağzı açılır da telefon kaybolursa ne yaparım diye kara kara düşünmeye başladım. neyse ki ağzı açılmamış ve kutu mağazaya ulaşmış.

  burada en büyük suçlu kargo çalışanlarında. kardeşim ben her gün bir yerlere kargo mu yolluyorum da, ağzını bantlamayı veya kutuya koymayı akıl edeyim. senin işin orada beni uyarmak. veriyorsun kutuyu veya neyse göndereceğin şey, alıp koyuyorlar kenara.
   
  mariokaldato ve N. Burak Önder bunu beğendi.
 15. Cengo

  Cengo Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2015
  Mesajlar:
  300
  Beğeniler:
  460
  Şehir:
  ORDU
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  PTT de yaptigi ustun hizmetler ve PTT yi dunyanin en basarili ve saygin kurumu haline getirmesi sebebi ile kendisi odullendirilmis ve tenis federasyonu baskani ve danistay uyesi yapilmistir. ☺
  Keske bisiklet federasyonu baskani olsaydi, ulkemizde bisiklet sporu Fransa yi gecer, 3600km duble bisiklet yolu olur, her evde 3 bisiklet olurdu
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 16. #16
  N. Burak Önder

  N. Burak Önder Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  411
  Beğeniler:
  266
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Güncelleme : Dün sabah saaatlerinde pttden aradılar kargoyu nasıl kargoladığımı boyutunu tarif etmemi istediler kamera kayıtlarına bakacaklarmış. Merakla bekliyoruz.
   
  mariokaldato ve Edip Dinçer bunu beğendi.
 17. volkan Öz

  volkan Öz Forever Young

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  28 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  535
  Beğeniler:
  831
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Takip..
   
 18. Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  3.768
  Beğeniler:
  5.539
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Aynen öyle :)

  Her mesaj yazdığınızda "Acaba çözüldü mü" diye heyecanla bakıyorum.
   
 19. mariokaldato

  mariokaldato The Bike father

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  1 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  4.876
  Beğeniler:
  13.352
  Şehir:
  Bursa
  Adı:
  Raşit Cumhur Çakın
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Çok geçmiş olsun guzel kardeşim. Ne olursa olsun devlet memurlarının kaba tavırları insanı sinir hastası etmeye yeterde artar bile. Siz müşterisiniz ,onlarda hayır kurumu değiller para alıyorlar. Bu tip riskler için size tavsiye ve çözüm blgisi vermek zorundalar. Bütün bunların üstüne zarara uğramışssanız size artistlik yapmamalılar. Ben şahsen çirkefe çirkef , mahalle karısına daha üst segment "kibariye"nin anası" tavrından yanayım..Hem malım zarar görecek bide laf yicem öyle mi ptt kargo ? Kurumsal olmak bu değildir. Sen taşıma aktarma işini taşeron işçiye verir,960 tl ye çalıştırırsan onlarda malın anasını ağlatır . Her halukarda ptt kargo suçludur . Vatandaşa kibar olmak zorundadır.
  Tekrar geçmiş olsun güzel kardeşim
   
  N. Burak Önder bunu beğendi.
 20. Wessaur

  Wessaur Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  16 Haziran 2015
  Mesajlar:
  94
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  KIRKLARELİ
  Adı:
  Emirhan AVCI
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  PTT ile 10 a yakın alışveriş yaptım belli zaman aralıklarıyla ve hepsi de sorunlu geçti. Kullanmayı bıraktım kafam rahat.
   
  N. Burak Önder ve mariokaldato bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
upload_2017-5-5_22-36-53.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...
IMG-20170409-WA0021.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...