Yine mi spd yol pedal

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Uğur Yeşilyurt tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar,daha önce spd yol pedalları hakkında bilgi almak amacıyla bir konu açmıştım ama bu sefer amacım başka.Aklımda bir kaç spd yol pedalı var hangisini almak daha iyi olurdu diye sormak istedim.Teşekkürler

Shimano pd - 5610
    Shimano pd - 6620
    Look Keo Classic

2. Bibendum

Bibendum Bisikletkolik

Seviye:
    hepsi aynı işi görüyor.
    Yeterki yol bisikletinde Mtb pedalı kullanma.
    Bana özelden yollamış olduğunuz bu konu ile ilgili mesajınıza cevap yazdım.
    Ayrıca beni refersans kabul ettiğiniz içinde buradan size teşekkür ederim.

Uğur Yeşilyurt bunu beğendi.
  3. hellawaits

hellawaits Yeni Üye

Seviye:

Yol bisikletinde mtb spd kullanılmamasının nedenini biraz açabilir misin rica etsem?

VolkanÖzcan bunu beğendi.
  4. STORMER

STORMER Onursal Üye

Seviye:
    Hersey amacınıza baglıdır.Eger cıdden sezon yol yarıslarını kosacaksanız yol kalı kullanmanızı tavsıye ederım sebebıyse kal buyuklugune dogru orantı olarak daha genıs bır alanda basma ve cekme hareketını yaparak guc aktarımını rahatlatıyorsunuz.Ama soylekı ılk basta bacagınızın saglam olması lazım.Cunku su anda turkıye yol yarısına katılan arkadaslarımdan bazıları mtb kalıde kullanmaktadır.Bende sahsen mtb kalı kullanıp yola bınıyorum.Yanı uzunlafın kısası gorevler aynı sekıl farklı haftasonları sadece bıneceksenız hıc farketmez mtb kallı olunca yavas gıdılmıyor kı bızım gruptada mtb kalı kullanan oyle arkadaslarımız varkı ruzgarında gıdılemıyor.Sonuc yarısmıcaksanız eger ,gorevı aynı seklı ve fıyatıda farklı:in:

5. hknbykl

hknbykl Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben her ikisini de kullandım yol da mtb pedalı kullanmak güç akışını azaltıyor, bacaklarınız yeterli güce ulaştıysa yol kali kullanmak hızda çok farkettiriyor.Yalnız mtb ayakabılarının yürüyüş rahatlığı yol ayakkabılarında yok yani arada yürüyüş yapcaksanız yol ayakkabısı giymeyin

kuşçu bunu beğendi.
  6. kuşçu

kuşçu Yeni Üye

arkadaşlar herkeze selam ben kuşçu kalpiye pedaldan kilitli pedala geçiyorum sidi eagle 5 ayakkabı aldım pedal rıtchey comp v4 mountain aldım aldıgım yerde tıme atac xe pedal vardı ikisinin arasında kaldım bu arada bende yol bisikleti var ama rahat yürümek için spd tercih ettim pedallar hakkında beni bilgilendirirseniz seninirim simdiden teşekkürler

7. kuşçu

kuşçu Yeni Üye

iki pedal arasındaki farkı açıklayabilirmisin