Yine mi spd yol pedal

Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar,daha önce spd yol pedalları hakkında bilgi almak amacıyla bir konu açmıştım ama bu sefer amacım başka.Aklımda bir kaç spd yol pedalı var hangisini almak daha iyi olurdu diye sormak istedim.Teşekkürler

Shimano pd - 5610
Shimano pd - 6620
Look Keo Classic

Scudo

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
@uguryes666

hepsi aynı işi görüyor.
Yeterki yol bisikletinde Mtb pedalı kullanma.
Bana özelden yollamış olduğunuz bu konu ile ilgili mesajınıza cevap yazdım.
Ayrıca beni refersans kabul ettiğiniz içinde buradan size teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Yeşilyurt

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@hellawaitsHersey amacınıza baglıdır.Eger cıdden sezon yol yarıslarını kosacaksanız yol kalı kullanmanızı tavsıye ederım sebebıyse kal buyuklugune dogru orantı olarak daha genıs bır alanda basma ve cekme hareketını yaparak guc aktarımını rahatlatıyorsunuz.Ama soylekı ılk basta bacagınızın saglam olması lazım.Cunku su anda turkıye yol yarısına katılan arkadaslarımdan bazıları mtb kalıde kullanmaktadır.Bende sahsen mtb kalı kullanıp yola bınıyorum.Yanı uzunlafın kısası gorevler aynı sekıl farklı haftasonları sadece bıneceksenız hıc farketmez mtb kallı olunca yavas gıdılmıyor kı bızım gruptada mtb kalı kullanan oyle arkadaslarımız varkı ruzgarında gıdılemıyor.Sonuc yarısmıcaksanız eger ,gorevı aynı seklı ve fıyatıda farklı

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Ben her ikisini de kullandım yol da mtb pedalı kullanmak güç akışını azaltıyor, bacaklarınız yeterli güce ulaştıysa yol kali kullanmak hızda çok farkettiriyor.Yalnız mtb ayakabılarının yürüyüş rahatlığı yol ayakkabılarında yok yani arada yürüyüş yapcaksanız yol ayakkabısı giymeyin

• Beğen
Tepkiler: kuşçu

kuşçu

Üye
Tepki
0
arkadaşlar herkeze selam ben kuşçu kalpiye pedaldan kilitli pedala geçiyorum sidi eagle 5 ayakkabı aldım pedal rıtchey comp v4 mountain aldım aldıgım yerde tıme atac xe pedal vardı ikisinin arasında kaldım bu arada bende yol bisikleti var ama rahat yürümek için spd tercih ettim pedallar hakkında beni bilgilendirirseniz seninirim simdiden teşekkürler