yine bunny hop!!!

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
arkadaşlar forumda bu bunny hop konusu çok açıldı biliyorum ama maruz görün.yav bn bisikletin ön tarfını kendime çekiyorum hatta bazen çok yükselip dik bi şekilde iki teker birden kalkıyo ama bn tam bi bunny çekmek istiyorum.araştırdığım bazı yazılarda gidonu öne itin diyo bazı yazılarda ise arkayı aynakol yardımıyla kendinize çekin diyo videolardan izlediğim kadarıyla aynakoldan yardım alıyolar.zaten sadece hafta sonları bir gün bindiğim bisikletimle bu sefer yapıcam diyorum ama bisikletin üstüne çıktığımda ve önü kendime çektiğimde herşey bi çırpıda bitiyo ve yapabildiğimin en iyisi önü baya dik kaldırmam oluyo.sonuç olarak arka yine kalkmıyo.şimdi benim anlamadığım nokta şu ön teker dik kalkık bi şekilde iken gidonu önemi itiyim yoksa videolardaki gibi aynakoldanmı yardım alıyım.ama dediğim gibi herşey çok çabuk olup bitiyo önün kalkmasıyla inmesi bir oluyo.arkadaşlar ne yapmam gerekiyo.yardım ederseniz çok makbule geçicek.bu işlerin anlatımla pek olmadığını biliyorum ama en azından pratiklerimde bi fikir sahibi olurum neyi yapıp neyi yapmamam gerektiğini kavrarım.

• Beğen
Tepkiler: isakcan
Scudo

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
ön teker üstüne inebilecek kadar arka tekeri yükseltsem keşke.onada razıyım ama arkayı çok az kaldıra biliyorum oda nadiren.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar sadece arka çalışmak lazım bu hareket gibi bazı hareketler için öne nazaren hantal olan arka kadroyu nasıl kaldırabiliriz püf noktalarınız varsa paylaşabilir miyiz..:)?

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
BMX_rider07 arkadaşıma katılıyorum ön bi çekişte geliyo ama arka aşşada kalıyo sanki biri alttan arkayı çekiyo :)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bunny hop ve diğer zıplama hareketleri için mutlaka aynakoldan(daha doğrusu pedaldan) destek alarak arkayı yukarı çekmeniz şarttır..
Bunu yapabilmek içinde "bence" en iyi çalışma yöntemi, yavaş bir hızda giderken (10-15km/sa) ön frene hiç dokunmadan arkayı pedallar ve vücut ağırlı dengesini(ön tarafa doğru) kullanarak bisikletin arkasını yerden biraz olsun kaldırmaya çalışmaktır.. Bu hareketi düzgünce yapmaya başladıktan sonra bunny hop falan denemeden önce küçük kaldırımlara ilk önce ön tekeri çıkartıp sonra arka tekeri, ön frene basmadan kaldırıma çıkartmaya çalışarak ilerletebilir yada sınayabilirsiniz.. Daha sonra aynı kaldırıma bunny hop ile çıkmayı deneyebilirsiniz.. Zamanla engelin boyu yükseldikçe arkayı çekmenin yanında gidonuda hafiften itmek mecburiyetinde hissedersiniz kendinizi...
Hadi kolay gelsin ;)

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
bi çözümde benden:) spd ye geç o zaman gör kalkıyomu kalkmıyomu :D
yerde nasıl zıplıyosan bisikletide o derece kaldırabilirsin!!
saygılar :)

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
@atahan07

yok o çok masraflı olur pedaldı ayakkabıydı masrafsız bi şekilde örenmem lazım tabi düşüp bisikletin bi tarafını kırmassam

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
bu pedaldan kuvvet alinca (spd siz) kusura bakmayin ama arka derken bisikletin degilde ben kalkiyorum arka teker hala yerde ,su kaldirima cikma meselesi de sorun ne zaman kaldirima ciksam kesinlikle arka tekeri boyle "saglam vuruyorum " zincirin yaylanma sesini " bogrumde hissediyorum " :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Ozan

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Berkay cok güzel anlatmis aslinda. Bunny hop calisirken, bisikletin önünü kaldiracaginiz zaten garanti, o nedenle verin agirliginizi olabildigince öne ve frensiz, aynakolla bisikletin arkasini kaldirmaya calisin. Buna alistiginizda iki tekerlegi birden kaldirmak sadece ikisini kombine etmeye kalacak ;)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
bu hareket bi anda olan bişey değildir. ilk başta 1 cm-2cm kaldırırsınız arkayı daha sonra kendinizi geliştirerek ilerletirsiniz bi anda teker kadar yükselemezsiniz teker kadar en azından 2-3 ay geçmesi gerek. yani bu hareketlerinin hepsinde pekte fezla püf noktası yok. zamanla gelişen şeyler ilk başta 180 atarsın ilerleyen zamanlarda ise 360 ı zorlarsın. demek istediğim bu tür sorular gereksiz sorulan sorulardır. forumda yeterince bu sorulardan var. sen arkayı kaldırabiliyorsan bunny hop u çözmüşsündür. şöyle yap böyle yap demekle asla yükselemezsin. önü çek arka teker üstünde zıpla olay budur. ilerletmek sana kalmış bişeydir.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
aslında haklısın forumda bu bunny olayı çok fazla var ve ben nerdeyse hepsini okudum ama hiç biri burdaki gibi yararlı olmamıştı.çünkü burda saolsun arkadaşlar gidondanmı yoksa pedaldanmı yardım almam gerektiği konusunda beni aydınlattılar.ama yorum yazan ve bize yardımcı olan herkese çook teşekür ediyorum ve yazdıkları oldukça yardımıcı oldu artık iş geliştirmeye kaldı

AEnT

Aktif Üye
Tepki
60
merhaba kardeşim kedini öcnelikle dedğn gibi önü fazla çekcne arkada az aklkyıo diyorsunya yani kendini hava sıçramanla oluoyr öle yaptğn sırada ayaklarını yukarı doğru toplicaksn ve gidoni itceksn bu işi aynı anda yapcıaksn gücünü topla ön tekerleği çek zıpla ayakları topla + gidonu it hepsi bukadar kolay gelsin ii forumlar..

• Beğen
Tepkiler: yunus koç
F

Freeride deniz

Misafir
@d.berkay

bende böle başladım şmdi ufak kaldırmlara ckmak için bunny hoop yapabliiorm
sizde böyle deneyin..

cedfaruk

Daimi Üye
Tepki
100
bu hareket aslında iki parçadan oluşuyor ilk olarak ağırlığını arkaya wererek önü çekmek ve ikinci olarak, burası kombine olacak hem gidonu ileri iteceksin hemde ayaklarını 45 dereceyle pedala basarak arkayı yukarı çekeceksin.. umarım bu yardımcı olur ;)

• Beğen
Tepkiler: yunus koç

memorios

Üye
Tepki
72
şimdi işin ilki spd fln unut sakın kullanma bidaha sana yazı bile yazmam spd kullanırsan bu konuda çok katıyım kusuruma bakmayın şimdi gelelim mewzumuza önüçektiinde arkada durma bisikletin tam ortasında dur ve gidon kasıklarının biraz altından yukarıya doru çıksın gidonla vicudun arasında bi karış ya da daha az mesafe olucak yukarı çekmeye dewam ederken göüs hizanın altına doru geldiinde (dirsekleriniz yukarıyı göstermeyecek şekilde tutun çünkü ik zamanlar yukarıyı gösterir we ndn bisikleti itemiorum gibi bi soru çıkar nese dirsekleriniz olabildii kadar geride we arkayı göstericek şekilde dursun) ve bisikleti tam olarak ileri diil çapraz olarak ileri itip önü aşa bastırın yani yukarıdan aşaıya doru kawis çizin bu arada ayaklarınız bunny çekmez kollar yapar ayak sadece ilk fırlat ma kuvvetini verir o kadar ayaklarınız sadece bisiklere uyumlu hareket etsin yeter nese öpüorum hadee ii çalışmalar yazdıklarımı da çok kafana takma kafayı yiyebilirsin bunny çekmeyi çözdüünde anlicaksın ama :D bu arada istanbulda fln oturuosan sana yardımcı olabilirim 0536 238 16 00 ;)

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@freeride_memorios

evet en doğru teknik budur... hakkaten tebrikler anca bu kadar anlatılırı memo:D :D

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
@freeride_memorios
çok saol ama malum öğrencilik şartları zaman çook kısıtlı ama bn numaranı yine kaydedicem.umarım ikimizinde boş bi zamana denk getirebilirim.yardımların için çok saol

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
oooh memonun numarayıda aldık sapıklık yaparız artık :D

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy