Yıllar sonra ilk bisiklete lütfen yardım =)

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Bisiklet sevdasında eski ama bisiklet konusunda yeni biriyim. Bisiklet almak istiyorum. Yeri geldiğinde dağda bayırda turlara katılabileceğim, şehir içinde kullanımı rahat, çadırımı matımı alıp kamplara gidebileceğim tarzda başlangıç olarak beni idare edebilecek maddi olarak beni zorlamayacak bisiklet tavsiylerinizi bekliyorum

Forumu incelediğimde öğrendiğim bir kaç şey var onlarıda paylaşayım. Bisikletin boya göre farklılıklar gösterdiğini biliyordum ama bu kadar etkili olduğunu bilmiyorumdum. 183 boyundayım. Bisiklet seçiminde önemli bir kriter.

Bazı ek faktörler var sanırım V fren disk fren veya ön amatisör tarzları. Bu konularda da ayrıntılar verirseniz sevinirim.

Sadece bisiklet için verebileceğim, diğer ekipmanlar hariç olarak ücret max 500-600 arası.

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Hb da indirim var faydalanabilirsiniz. (link)

Bilgi olarak bu bütçede disk fren önermem ben. Ön amortisör kilitlenebilir olması avantajdır . Düz yolda güç kaydını düşürür.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Emre GÜLEN

aynı link ile aynı bisikleti önerecektim tam.

boyunuzdan önemlisi bacak boyunuz, 18inch kadro size uyuyorsa kaçırmayın.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim şener

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Mert C.

Mert bende senden öğrendim kaç gündür herkese o linki atıyosun banada bulaştı. :D

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Emre GÜLEN

atılmayacak gibi mi ama fiyat :rolleyes: çoğu kişi bu bisikletin fiyatına yakın bütçelerle mtb aradığından uygun oluyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İbrahim Bey, aradığınız bisiklet şehir/tur bisikletidir, MTB değil. Salcano City Sport 21 VS önerebilirim bütçeniz dahilinde.

(link)

Dağdaki bayırdaki tura da katılırsınız, şehirde de gezersiniz, çadırınızı matınızı alıp kamplara da katılabilirsiniz.

Tepki
0
Hepsi de gayet başarılı bisikletler teşekkürler. yine incelemeye devam ediyorum. Bisikleti almadan önce incelemem ve hatta olursa bir kaç tur atabilirsem çok daha iyi olacak sanırım. Bu bağlamda şu an için internet alışverişi uygun gözükmese de incelemek adına gayet iyi oldu.

Sanırım V Fren ve gidondan kilitlemeli maşalı bir bisiklet alacağım. Şuan için belirleyebildiğim kriterler bunlar.

Önerilen bisikletlerden anladığım kadarıyla bana uygun bisiklet 18" boyutlarında ve en küçük lastik boyu olarak da 26" bir bisiklet almalıyım. Ama eğer olabilirse ben daha büyük lastikli almak istiyorum.

İkinci el olayına nasıl bakıyorsunuz? İkinci el almalı mıyım?