Yeşilçam-Hollywood Birleşmesi

Kayıt
15 Eylül 2004
Mesaj
49
Tepki
11
Şehir
Adana-Erzurum
Deli Yürek, Kurtlar Vadisi gibi olay dizilere imza atan Osman Sınav, Hollywood'la ortak Afganistan, Ladin, Ebu Garib üçgeninde film çekiyor.

Türk-Amerikan ortak yapımı film geliyor. Osman Sınav, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, dünya pazarına çıkmaya hazırlanıyor. Amerikan-Türk ortak yapımı sinema filmi projesi için Hollywood'a giden ve 24 Ağustos'ta Seven Arts Pictures şirketinin başkanı Peter Hoffman ile iki sinema filmi projesi için ortaklık antlaşması imzalayan Osman Sınav, ilk filmle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Sınav, Seven Arts Pictures ile Sinegraf ortaklığındaki 12 milyon dolarlık bütçeye sahip ilk filmin çekimlerine, 2005 yılı Nisan'ında başlanacağını belirterek, 6 yılda 4 film çekmeyi hedeflediklerini söyledi. "Bir hayali gerçekleştirmekten dolayı çok heyecanlıyım, hayalim hep dünya pazarına çıkacak filmler yapmaktı" diye konuşan ünlü yönetmen, Hoffman'ın 'Bumerang Cehennemi' filmini izledikten sonra kendisiyle çalışmak istediğini söyledi. Osman Sınav, çekilecek ilk film hakkında şu açıklamayı yaptı: "İlk filmde, Usame Bin Ladin'i bulup öldürmek üzere Afganistan'a gönderilen iyi eğitimli bir Amerikan askerinin, Ebu Garip türü bir insanlık suçu işleyerek hapse gönderilmesiyle başlıyor. Filmin kahramanı, Türkiye'ye uzanan macerasında uluslararası terörizmin gizli bağlantılarını çözmeye çalışacak. Filmin başrollerinde, Hollywood'un yüksek gişe rakamlarına sahip iki aktörü ve Türkiye'nin önemli aktrislerinden biri yer alacak. 2'inci filmimizin hazırlığı ilk film çalışması devam ederken sürecek. Bu filmin bütçesi, ilk filmin bütçesinin daha da üstünde olacak. Ancak bu filmde İstanbul başrolde olacak. Çünkü bence bir İstanbul filmi yok. İstanbul, dünya başkentleri arasında aşka en yakışan şehir diye düşünüyorum" şeklinde konuştu. Basın toplantısına, yönetmen Sınav'ın yanı sıra Seven Arts Pictures Kurucu Başkanı Peter Hoffman, Seven Arts Pictures ortağı ve Satış Başkanı Daniel Daimond, Pinema Filmcilik sahibi Pamir Demirtaş katıldı.
 
Scudo