Yeşil Pedal sporcusu Barış Asa trafik kazası geçirdi.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bursa'da tekerleği patlayan bisikletini emniyet şeridinde tamir eden gence, otomobil çarptı. Bariyer ile otomombil arasında sıkışan bisikletçinin, tedavisi sürüyor. Kaza dün sabah Soğanlı Mahallesi'nde meydana geldi. Ankara istikametine giden evli ve bir çocuk babası Yeşil Pedal Bisiklet Kulübü sporcusu Barış Asa'nın bisikletinin lastiği patladı. Asa, emniyet şeridine geçerek lastiğini tamir etmeye başladı. Bu sırada bir araç, yol kenarında bisikletini tamir eden Barış Asa'ya çarptı. Bariyerle araç arasında kalan Asa, ağır yaralandı. Olay yerin gelen ambulans ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Asa, ameliyata alındı.

Yeşil Pedal Spor Kulübü dün bir açıklama yayınladı,
Kötü haber tez yayılır. Bugün sporcumuz Barış ASA'nın geçirmiş olduğu trafik kazasından haberdar olarak Türkiye'nin dört bir yanından arayanlara, mesaj atanlara, bizzat hastaneye akın edenlere teşekkür ederiz. Barış şuan hastanede müşaade altında tutuluyor.

Kaza Nasıl Oldu?
Antrenmanını bitirmek üzere evine giderken son 5-6km kala lastiği patlıyor. Emniyet şeridine geçerek lastiğini değiştirdiği sırada görgü tanıklarının ifadesi neticesinde makas atarak gelen canavar sürücü hakimiyeti kaybedip sporcumuza çarpıyor. Çarpmanın şiddetiyle 50m ileride anca durabiliyor. Barış ASA ambulansla ivedi bir şekilde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılıyor.

Müşaade altında olduğundan ziyaretler şimdilik uygunsuzdur.
BU MAGANDALARA ARTIK DUR DENMESİNİ İSTİYORUZ. BİZ SPORCUYUZ, BİZ BİSİKLET SEVERİZ DAĞDA ÇAYIRDA DEĞİL HER YERDE BİSİKLET KULLANABİLMELİYİZ! Denildi.

barış asa.jpg

Dosyalar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Allah acil şifalar versin
Bu olaylar gittikçe çoğalıyor.
Artık 'DUR!' denmeli

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren adı emniyet şeridi.ben emniyet şeridini sıkışık trafikten dolayı ihmal edenlerden dolayı gözlerimi 4 açıp kullanarak idare etmeye çalışıyorum ama en korktuğum 18 lik ergen tiplerin,yanında manitaya hava atmak maksatlı,önündeki kamyonu soldan rahatlıkla geçmek yerine sağdan makasa girip emniyet şeridinde 100km belkide üzeri hız ile dengesizce arkamızdan belirmesi...işte ona yapacak birşey olmuyor maalesef.....geçmiş olsun sporcu arkadaşa..acil şifalar

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
Geçmiş olsun kardeşimize.
Herkese ehliyet vermenin sonuçları bunlar. Kafayı yiyeceğim, durup dururken bir araba gelip sakat bırakıyor. Belki de ölecekti.

Ne söylesek boş aslında. Trafikte en küçük kural ihlalinde 1 yıl ehliyete el koyup arabasını da 6 ay bağlamadıkça bu haberleri duymaya devam ederiz. İkinci ihlalde ömür boyu trafikten men edeceksin.

wakizashi

Aktif Üye
Tepki
230
İsim
bg
Bisiklet
Trek
geçmiş olsun , arkadaşa acil şifalar. yaşamlar pamuk ipliğine bağlı maalesef

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşımıza geçmiş olsun deme nezaketini gösterirken, artık bisiklet tutkusunu yaşayamayacağı ve yaşamının geri kalanına tekerlekli sandalye yada protez bacaklarla devam edeceğini kahır ve ızdırapla öğrenmiş bulunuyorum...
Sözün bittiği yer burası olsa gerek. :(

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@berberciEhliyete el koymanin bir ise yarayacagini hic sanmiyorum henuz 3 yildir ehliyet sahibiyim fakat bir kez bile kullanmadim , annem 13 yildir kullaniyor bir kere cevirmeye bile denk gelmedi , hatta bisikletle bile cevirmeye girdim ama otomobilde uzun yolda bile ehliyetimi gostermek zorunda kalmadim , 3 yildir ehliyetim olmasaymis yine kimse fark etmezmis istedigim gibi kullanabilirmisim malesef , bence bu durumu onlemek icin polis kontrollerinin duzenlenmesi ve cezalarin simdiki gibi degil ya hapis yada yillik gelir uzerinden her gelir duzeyine farkli verilmesi lazim , yoksa parasi olan yine yapiyor. Umarim abimiz en yakin zamanda sagligina kavusur

Tepki
45
İsim
Gökhan Şahin
Bisiklet
Bianchi
Çok geçmiş olsun hocam, Allah acil şifalar versin...

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar acil şifalar dilenecek bir durum değil malesef bu kez. Arkadaşımız iki bacağını da kaybetti. Spor yaşantısının bitmesi bir yana, bu trafik magandası, arkadaşımızın hayatını kararttı.
Bu akşam protesto ve farkındalık için bisiklet turu yapılacak. Tüm bisikletseverleri bekleriz. Kalabalık olalım, dikkat çekelim.
:mad::agla:

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neden bisiklete biniyoruz. Bu sadece spor ile açıklanamaz. Biz yeni yetişen nesle örnek olmak daha temiz daha yaşanır bir dünya bırakabilmek için bisiklete biniyoruz. Fosil yakıtların tüketimini azaltmak, emülsiyon yayılımlarını en aza indirebilmek amacı ile bisiklete biniyoruz.
Ülke ekonomisine yapmış olduğumuz katma değer, keyfi araç kullanıcılarından çok daha fazla.
Son yıllarda bizleri trafikte yok hükmünde gören araç sürücüleri yüzünden çok canımız yandı. Yollarda küfür taciz üstümüze araç sürme ensemizde korna çalma her tür hakareti işittik. Sadece ve sadece bisiklet sürme amacındaki birçok canı ya yitirdik ya sakat bıraktık.

SADECE SON 6 AY İÇİNDE ULUSAL VE YEREL BASINDA ÇIKAN :

• Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde bisiklet eğitmenliği yapan milli bisikletçi Uğur Koyuncu antrenman sırasında bir aracın çarpmasıyla öldü.
  • Denizli Çivril'de yolun karşısına geçmeye çalışan bisiklet sürücüsü Mehmet Aslan, otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.
  • Sivas'ta halk otobüsünün çarptığı bisiklet sürücüsü Fatih Bilge, hayatını kaybetti.
  • İzmir, Narlıdere'de bir araç, bisikletlilere çarptı. Araç şoförü Berkcan Dikme (19) ile bisikletlilerden Eray Köseler (17) öldü.
  • Denizli'de kırmızı ışıkta geçen otomobilin sürücüsü, 19 yaşındaki İlyas Memiş'in kullandığı bisiklete çarptı. Memiş, yaşamını yitirdi.
  • Malatya'da kontrolden çıkan otomobil, karşı yönden gelen Haydar Zorbey Zengin'in (15) kullandığı bisiklete çarptı. Zengin, hastanede hayatını kaybetti.
  • Antalya Kepez'de kavşakta bir otomobil ile Mustafa Mazman'ın kullandığı bisiklet çarpıştı. Mazman, olay yerinde öldü.
  • Muğla, Milas'ta bir minibüs, kavşaktan yolun karşısına geçmeye çalışan bisiklet sürücüsü 32 yaşındaki Ufuk Derebağ'a çarparak ölümüne neden oldu.
  • Adana'da bisiklet sürücüsü Necdet Tekin, kamyonun altında kalarak yaşamını yitirdi.
  • Denizli'de otomobille çarpışan bisikletin sürücüsü Havva Acar (61), hayatını kaybetti.
  • Bursa'da 3 arkadaşıyla bisiklet turuna çıkan özel bir bankanın şube müdürü evli ve 1 çocuk babası Kerem Yorulmaz'a (26) Mudanya yolunda karşı yönden gelen bir araç çarptı. Hendeğe düşen Yorulmaz, olay yerinde hayatını kaybetti. Kazanın yaşandığı trafik ışıklı yerde fren izine bile rastlanmadı. Araç sürücüsü Faruk O. polis tarafından gözaltına alınırken, kaza ile ilgili soruşturma başladı.
  • Son olarak Yeşilpedal bisiklet kulübünün sporcusu Bursa’nın tanınan bisikletçilerinden BARIŞ ASA yol kenarında yine magandaların ellerindeki şişeleri yol kenarlarına fırlatmaları sonrası patlayan tekerleğini değiştirmek isterken makas atma sevdalısı bir şöförün çarpması sonucunda ağır yaralanmıştır.
Biz sesimizi bir çok etkinlik ile duyurmaya çalıştık ama maalesef kimseden bir ses soluk çıkmadı.

BURSA'DA FAALİYET GÖSTEREN VE BU İŞE GÖNÜL VERMİŞ TÜM BİSİKLET GRUPLARI OLARAK BİZ ARTIK YETER DİYORUZ. CEZALAR AĞIRLAŞTIRILMALI.BİSİKLETLİYE ÇARPAN ARAÇ ŞOFÖRLERİ KASTEN CİNAYETE TEŞEBBÜSTEN YARGILANMALI. BİZİM KAPORTAMIZ BEDENİMİZ VE EN UFAK OLUMSUZ DURUMDA TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SONUÇLAR ORTAYA ÇIKMAKTADIR.
YOLLAR SADECE MOTORLU VASITALARA AİT DEĞİL. TRAFİKTE BİZDE VARIZ
PEDAL16, BUDOST, BURSA BİSİKLET GRUBU, ACİLPEDAL, EŞPEDAL, PABBURSA, BURSA BİSİKLET FORUM

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hobaaaa kabus gibi...of lannn off iki bacağını kaybetti ağızdan ne kadar kolay çıkıyor..Allah'ım sen büyüksün...sövsem derler günah,beddua etsem derler sana döner,vursan öldürsen katil derler,dikkat edin @Özcan. farkındalık yapalım derken Allah göstermesin topluca farkedilmemezlik yaşamayın...nerde ne olacağını kestirmek çok ama çok zor...

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan. Allah yakınlarına sabır versin....Kolay bir şey değil... :(:(
Bu magandalar her yerde her zaman var... Cebinde parası olan özellikle Zengin ....... leri bir halt yer gibi magandalığa devam ediyor. Diyecek pek bir şey bulamıyorum:mad::mad::mad:

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Dünden beri dehşet ve üzüntü içinde Bursa bisiklet camiası. Trafikte makas atan canavarların bir şekilde engellenmesi gerekiyor.
Daha geçen ay başka bir bisikletçimize vuran bir makas canavarı 27 yaşında pırıl pırıl bir gencimizin canını aldı Bursa'da :mad:

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Bursa'dan Bülent Çakır adlı tanımadığım biri Facebook messengerden Barış'in hayatta olduğunu ama bacaklarının ampute edildiğini bilmediğini, bu yüzden nette bu haberin yayılmasının sakınca doğurabileceğini mesaj olarak attı bana.
Kimdir tanımıyorum ve ne derece doğru bilmiyorum.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
Özgürlük bizim gibi bir toplum için fazla. Çok sıkı ve sert kanunların olduğu ve özgürlüğümüzün ciddi derecede kısıtlandığı bir toplumda yaşamayı hak ediyoruz.

Özel araç kullanımını yasaklamak gerekiyor belki de... Ya da çok zor koşulları olmalı özel araç sahibi olabilmenin.
İki gün önce E-5'te en sağda kendi halimde bisikletimi sürerken, bi anda bi bağırtı ve önüme atılan buzlu dondurma dolusu bir kağıt bardak. İrkildim ama hiçbir şey olmamış gibi devam ettim. Bunu yapan pislik de 40-50 metre boyunca ne yapacağıma mal mal baktı ve bir tepki görmeyince def olup gitti.
Bunu yapanlar ellerine bir şekilde araba geçmiş birkaç serseriydi. O içi dolu bardağı da muhtemelen üzerime attı ama isabet ettiremedi.
Bana attığı şey bir portakal da olabilirdi, düşebilirdim. Ya da bozuk çıkan bir kavun ya da karpuzu da atabilirdi üzerime ki kesin düşüp yaralanırdım.

Şimdi soru şu... Bu pislikler neden araba sahibi olma hakkına sahip?

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Özel sektöre ihale ile EDS kurma ve kullanma yetkisi verilecek bütun ışiklı kavşaklara ana arterlere ve kritik noktalara kurulan EDS lerle kırmızida geçen, hatalı sollama yapan,hatali park yapan, aşıri hiz yapana otamatik ceza gelecek. Bizim milletimiz ancak EDS den korkar.