yeşil lastik -green tyre-patlamayan lastik nasıldır ,nerden temin edilir?

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
beyler şehir bisikletim çalındıktan sonra uzun zamandır almayı planladığım yol bisikletini daha erken almak zorunda kaldım ve şimdi 175 km boyunca 3 kez patlayınca -gerçi sonuncusunda lastiğin havası çok azdı-lastiğim bu sorunu daha az hatta mümkünse hiç yaşamamak için araştırmalara koyulmuşken mtbtr.com da amerikan menşeili green tyre hakkında bir makale okudum.Acaba bu lastikleri tr de nerden temin edebilirim fiyatları nedir, yol tutuşu muhtemelen çok kötü olacak belki fakat sadece bu tür bir lastikle daha önce continental turing plus lastikli şehir bisikletimle girdiğim yollara girebileceğim aksi taktirde bir de mtb için bir bütçe oluşturmayı düşünmeye başladım . conti lastikler 600 km boyunca yani bisikletim çalınanana kadar bir kez dahi patlamadı.. Ha belki bu sorunsuzluğu bana sağlayacak standart yol lastiği de vardır bu konuda öneriniz tavsiyeniz varsa onu da bilmek isterim

Scudo

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
zefalin patlak önleyici şeritleri daha kolay bulunabiliyor :)

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Continental Touring Plus ve Schwalbe Marathon Plus Tour en iyi tur lastikleri olarak kabul ediliyor. Hatta az önce bunun hakkında bir yazı okudum iki gezgin birlikte 1800 mil yol gidiyorlar. Birisinde Sch... diğerinde Con... var. Sch... hiç patlamıyor üstelik neredeyse hiç aşınmıyor, Conti ise bir kez patlıyor ama oldukça aşınmış bir halde. Conti kullanan kişi ise tur sonunda kendine bir çift Schwalbe alıyor.

(link)

Burada ise birçok lastik hakkında inceleme yazısı var. Çok işinize yarayabilir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Traxxas

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@Egemen Tunc

bu şeritler dış lastik ile iç lastik arasına mı konuluyor yoksa iç lastikle jant arasına mı?

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@Doğa Can Yaman

cevabınız için teşekkür ederim peki yol bisikleti için rubenanın kevlar lastiği dikkatimi çekti bunun hk da ne dersiniz ya da önerebileceğiniz başka ekonomik seçenek var mı?

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Benim söylediklerim kendi fikirlerim değil, doğru olduğunu düşündüğüm fikirler. Marathon Plus ın 700x25c ye kadar lastiği var, Conti ise 28c ye kadar üretmiş. Dediğiniz lastiğin modelini söylerseniz sizin için araştırabilirim.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
zefalin patlak önleyici şeritleri ülkemizde sadece mtb ve tur bisikletleri için mevcut maalesef

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
sorumu bir kez daha yinelemek istiyorum green tyres denen patlamayan lastiği nerden nasıl alabilirim çünkü sitelerinde satış yok sanırım.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
4 haziran 2012 itibariyle yukarıdaki soru güncelliğini korumaktadır.İlle green tyres diye ısrar etmiyorum sözünü ettiğim türden havasız lastiği e bay ya da başka herhangi bir sitede bulabilir miyim ?