Yeşil Doğayı Özledik 11-12-13 Nisan 2010 | Biskar | Yenice Ormanları

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kemal Faruk Doğan tarafından paylaşıldı.

 1. Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  [​IMG]
  Bisiklete binmeyi özleyen üniversite sınavı hazırlık öğrencileri ve yeniden sezonu açmak isteyen arkadaşlarla bir organizasyon düzenleme kararı almıştık. Planımız YGS sınavından 3 saat sonra Yenice Ormanlarına doğru yola çıkmaktı. Orda ilk gece kamp yerini hazırlayıp ateşlerimizi yakıp dinlenmek ertesi günde doğa içinde güzel bir gezi yapmak ve ikinci geceki kamptan sonra sabah eve dönmekti :) Bunun için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yenice Kaymakamlığı ile gerekli yazışmalar sağlandı. Ögrenci arkadaşlarımız için Milli Eğitim Müdürlüğü'nden faaliyet izinleri sağlandı. Yenice Kaymakamlığı bize yakacak odun ve ekmek olanağını sağladı. İl Spor Müdürlüğü ise çadır,uyku tulumu ve mat temin etti.


  11 Nisan 2010 Tarihin'de YGS sınavına giren arkadaşlarımız hazırlıklarını tamamlayıp katılımcılarla beraber Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde toplandık. Katılımcı arkadaşlar :

  - Kemal Faruk Doğan
  - Hüseyin Yılmaz
  - İsmail Metin Sayım
  - Ziya Yurdakul
  - Mert Çevik
  - Tevfik Saka
  - Rukiye Koşar
  - Çağla Zıvgaoğlu
  - Özgünsu Elbir
  - Murat Karadöngel

  Katılımcılardan bu faaliyette altı kişi bisikletliydi.

  [​IMG]

  11 Nisan günü Saat 16.00 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Tuncer Bayık abimiz bizi uğurladı. Yanındada bizimle pedallamak isteyen Abdullah arkadaşımızı tanıştırmak için getirmiş. Kalkış saati alışverişide yaptıktan sonra 1 saat geçikmeli olarak saat 17.00 olmuş oldu. Veee Yenice yollarındayız...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Normalden baya gencikmeli bir yolculuk yaşadık saat sekiz gibi kamp yerindeydik. Ama üçe bölünmüş olarak Ziya ve Hüseyin , Kemal ve Mert , İsmail-Tevfik.. Kondüsyondan düşen arkadaşlarımız olmuştu bununda etkisi var tabi. Ayrıca havada rüzgarlıydı. Bu bizim baya bir olumsuz yönde etkiledi.

  Kamp Yerine önden gidenler çadırları kurmaya başlamıştı. Ama mağdur duruma düştük. Çadırların içiyle dış koruyucular farklı ve uyku tulumları yazlık uyku tulumlarıydı. Bu bizi caydıramadı tabi :) Çadırları bir şekilde hallettik uyku tulumlarındada üşümemek dileğiyle koyduk çadırların içine. Akşam oraya gittiğimizde önceden yakılmış ateşimizde hazırlattığımız tavukları yapıp kendimize geldik. İlk gece ateşi istenilen gibi yakamadık tabi orası var birde :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Benzin yardımıyla bir ateş yakabildik. Yemeklerimizi yemiştik. İçeceklerimizi alıp ateş basında toplandık ve bir ateş eğlencesi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar beraberdik :) Kaldığımız yer Şeker Kent Ormanıydı. Ormanın tam içinde. Yenice Bölgesi yüzde 85 orman içeren doğal bir fauna ve orman müzesi. Şimdilerde ününü duyurmya başlamış çok güzel bir bölge. Kaldığımız yer ise tam bir huzur ortamıydı. Bir yanda su sesi belirli saatlerden sonra gece kuşladı rüzgar orman ağaç temiz hava ateş muhabbet :) Hepsi bir arada :)

  Uyku tulumlarına girdik ve üşüdük geceleri belirttiğimiz gibi yazlık tulumlardı. İkinci gece 3 kişiye veda ettik bu yüzden evlerine gittiler. Daha ekip dağılmamışken sabah kahvaltısı hazırlamaya koyulduk :) Bu konuda kızlar daha faal tabi :) Erkeklerde mangalla sofra düzeniyle uğraştılar kızlar salata ve mangal sucuklarıyla.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Rukiye baya bi uğraştı etle :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kemal Faruk Doğan

  [​IMG]

  [​IMG]

  Mangal sonunda yandı :) ve bundan sonra güzel bir yemek bizi bekliyor. Çeşit çok değil ama lezzeti bir başka :)

  [​IMG]

  Mert Çevik

  [​IMG]

  Hüseyin Yılmaz elinden makinesini düşürmüyor :)

  [​IMG]

  Fotoğraftaki İsmail Metin.. Ekibte pedallamaktan asla bıkmayan rampa mazosişti :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Özgünsu :)

  [​IMG]

  Çağla da bir fotoğraf takıntısı var. Hüseyin abinin makinesini sahiplendir bir anda :)

  [​IMG]

  Rukiye yine tel görüşmesinde :) Annesine rapor veriyor.

  [​IMG]

  Ziya Yurdakul

  [​IMG]

  Bu görüntü kamp yerinden çekilmiş rastgele bir görüntü. bu fotoğrafı görünce övdüğünüz yer bu kadarcık mı diyeceksiniz. :) Görüntüleyebildğimiz çok güzel fotoğraflar var. Gidebildiğimiz yerler az asıl güzelliklerle parkurların devamında :)

  Yemekler yendikten sonra ilk olarak kaldığımız yerin batısındaki İne çıkmak ve kısa bir patika tırmanışı yapmak istedik. İlk gezi oraya doğru. Yarım saatlik bir tırmanış :)
   
 2. #2
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  ve Tırmanıştan görüntüler :

  yarım saatlik tırmanış tesisin yanındaki yazıköy parkuru levhasından başladı :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Daha ormanın içinde bile değiliz. İlk çıktığımız yer sadece Yenice Ormanlarının girişi sıfatında. Yükseldikçe yeşilin tonlarını görebiliyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tevfik Saka..

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kamp alanımızın yukarıdan görünüşü bu fotoğraftada :)

  [​IMG]

  Kemal Faruk ve Mert :)

  [​IMG]

  Tırmanmaya devam ediyoruz :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Papatyaların yeşillikleri süsledikleri zamanlar.. Yeryüzü uyanıyor :)

  [​IMG]

  Mağaraya geldik. Biraz soluklanma vakti. :) Kamp alanından biraz yüksekte ve manzaralı bir yer çıkarken yolu kaybediyorduk ama sonunda bulabildik. Bu yollar özel olarak işaretlenmiş ve koordinatları belirlenmiş durumda. Doğa,Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları olarak turizme açıldı çünkü.


  Mağaradan Görüntüler.. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kemal ve Mert

  [​IMG]

  Çağla ve Özgünsu

  [​IMG]

  Bu görüntülerden sonra inişe geçiyoruz :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Doğa dan yakaladığımız karelerden bazıları..

  [​IMG]

  Kırmızı beyaz çizgiler parkur işaretleri..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kemal Faruk

  [​IMG]

  İniş güzel sürdü ama çıkıldığında kısa sürdü haliyle :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bisikletteki arkadaşlar İsmail Metin ve Ziya :)


  Ve Aşağıdayız. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Fotoğraflarda gözüken ev Yenice Kaymakamlığı'nın ihaleyle işletime verdiği bir tests içeçek yemek su kenarında dinlendirici vakitler sunuyor insana. Duyduğuma göre yakında gece konaklamak içinde odalarda açılacakmış. Orman içlerindede bu şekilde konaklamak için hizmete açılmış dağ evleri mevcut.

  [​IMG]

  Burda ekibe öncülük eden Hüseyin Abi vizelere yetişmek için ikinci gece bizlerle kalamadı. İsmail ve Ziya az sonra onla birlikte onla yola çıkıp onu bırakıp gelecek. Yaklaşık 40 km mesafe. Tabi ismaillerin dönüşle beraber 80 km leri var :) Saat 12 gibi yola çıktılar. Kalanlarla Şeker Kanyonuna doğru bir gezi daha yaptık :)
   
 3. #3
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  Çağla,Özgünsu ve Mert Yenice Merkezine eksik yiyecekleri almaya gittiler. Bizde o sırada Tevfik,Kemal ve Rukiye ateşi kolayca yakabilmek için çalı-çırpı topladık :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Çağlalarında gelmesiyle beraber Şeker Kanyonuna girişine kadar gittik. Kanyonda vakit geçirmek isterdik ama hava bize soğuk geldiği için denemedik bile :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Filyos Çayını orman içlerinden doğan ufak ufak çaylar besliyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  vee kamp alanımza döndük :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Akşam saat 7 gibi soğuk yüzünden Rukiye ve Çağlayı evlerine yolladık :) İhmallerinden dolayı Spor Müdürlüğünü kınıyoruz :)

  Gidenler vardı ama bu akşam gelenlerde vardı Murat arkadaşımız gibi. Ayrıca Özgünsunun babasın Ahmet Şükrü Elbirde bizimleydi sabah 4 e kadar. Ahmet Bey Yenice ormanlarından sorumlu rehber ve orman işletme mühendisi. Bora Beyle beraber bize çok yardımcı oldular. 2 gün 16.00 civarında Bora bey rehber eğitimi alan bir grup arkadaşla yanımıza gelmişti. O kısmın fotoğrafları elimizde yok. Dergi ve gazete için fotoğraf çekilip sohbet ettiler eksiklerimiz için yardımcı oldular. Odunlarmızı kestirmek için tesisten görevli gönderdiler. Vee en güzel süprizi ise bir demlik çay oldu :):)

  Murat gelmişti. Odunların kesimine bizde yardımcı olduk :)

  [​IMG]

  Ateş baya büyüktü yaktığımızda gece fotoğraf makinelerimizde aksilik çıktığından güzel çekemedik. Ama elimizde güzel videolar var :) Videolarıda çakal sesleri, kuş sesleri süslüyor. Saat 8 den sonra çakallar ürüyor. Sürü halimde geziyorlar. sabah 3 e 4 e doğru ise kuş cıvıltıları süslüyor gece karanlığını :) su sesine eşlik ediyorlar :)

  Ateş başından rastgele fotoğraflar :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sabah Murat ve Özgünsu 7 gibi ayrıldılar yanımızdan biz daha uyuyorduk. Muratın mesaisi başlıyordu çünkü :) Özgünsuda onla beraber yanlız dönmemek için gittik. Çadırda Muratın yanımdaki boşalan yerine tirtir titreyen ziyanın girdiğini gördüm. Sabaha kadar dışarda uyumuş ateş başında mayışmış ateş küçüldükçe ateşe yaklaşmış :) Saat sabah 10 kadar uyuduk Zaten 5-6 gibi yatmıştık :) Gece çok güzeldi güzel muhabbtler döndü. Zaten birbirmize yabancı değiliz önceden tanışıyoruz :)


  Sıra kamp alanını toplamada. Çadırlar uyku tulumları matlar eşyalar ve çöpler :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Geride bıraktığımız kamp alanı :)

  [​IMG]

  İsmail Metin :)
   
 4. #4
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  [​IMG]

  On kişiden elde kalanlar bu kadarr :)

  Burdan yolculuk kahvaltımızı yapmak için Yenice Çok Programlı Lisesi Kantinine.. Burayı dün gece bizimle kalan Muratlar işletiyor. Bizide kahvaltıya davet etti. Geç gittik. Daha kamp alanında çıkmadan iki tane teker tamir ettik. Aksiliklikler başlamıştı ve eve giresiye kadarda bırakmadı. :eek:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  YEmeğe gittiğimiz yerdede yine tekerlerde sorun çıktı ve yine sök tamir et eziyeti :mad: Muratın bize hazırladığı ekmek aralarıyla karnımızı doyurduk :D Daha sonrada çay keyfi yapıp yolu çıktık :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Muratla vedalaşma vakti :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Vee artık yoldayız :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yolda yine sök tamit eziyeti.. Neyin cezasnı çekiyoruz bilmiyoruz ama bıkmış durumdaydık. Çoook vakit kaybettik ve acıkmıştık.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yanımızdada yiyecek kalmamıştı. Dönüşte ziyaların köyüne çıktık. Ailelerimize haber vermiştik ama Ziyanın annesi geleneksel özelliğini yine gösterdi. Ortalığı karıştırmış telaşa vermiş gereksiz yere :) Ama özür dilendi düzeldi :) Ben ise Tuncer abiden sorumlu değilmisin diye olayın ilk sıcaklığındaki azarı yedim onla kaldım :)

  [​IMG]

  Çıktığımız yer Karabük'ün yüksek yerlerinden. Kel tepeden bir görüntü. Buradan sonra kap karanlık tehlikeli bir dağ inişinden sonra saaat 10 gibi evlerimze vardık. Dönüşte Jandarma Trafikteki görevliler Ziya ve Merti başlarında bandana ile kapalı olduğu için kız sanmıştı :) Neyseki evlerimze sağ salim döndük :)

  Tüm Katılımcı Arkadaşlara Teşekkürler


  Ayrıca

  [​IMG]

  Karabük Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne

  [​IMG]

  Yenice Kaymakamlığı'na

  Teşekkürlerimizi sunarız.


  Biskar | Bisiklet Karabük
  2010 Yenice
  [​IMG]


  Anlatım: Kemal Faruk Doğan
   
 5. #5
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  Yenice ile ilgili ayrntılı bilgi için :

  http://www.yenice.gov.tr/

  İsteyen arkadaşlara parkur kitaplarını gönderebiliriz, temin etmeye çalışırız.
   
 6. hakın

  hakın Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  71
  Şehir:
  İZMİR
  Seviye:
  süpersiniz ekip...;)
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 7. ramazankurucay

  ramazankurucay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  601
  Beğeniler:
  798
  Şehir:
  istanbul yeniköy
  Seviye:
  Sevgili Kemal Faruk ve sevgili biskar üyeleri; kamplı turunuzu okudum çok hoşuma gitti sizleri böyle görmek.Özellikle de Kemal Faruk seni matlı,çadırlı ve tulumlu görmek çok hoş. Karabükten de geçtiğimiz bir turumuzda bize sormuştun..Şimdi yaşadın bizim anlattıklarımızdan çok daha fazlasını biliyorsun artık..
  Nice gezi ve organizasyonları sağlıklı ve keyifli bir şekilde geçirmeniz dileğiyle.
  Sevgiler genç arkadaşlar...
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 8. Levent_K

  Levent_K Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.021
  Beğeniler:
  2.558
  Şehir:
  İSTANBUL / Malumyer
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Kamp yeriniz güzelmiş.
  Ateşte muhteşem. :)
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 9. Ahmet Salih Özenir

  Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.105
  Beğeniler:
  3.821
  Şehir:
  Mersin
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Bu güzel doğa parçasında kim kamp yapmak istemez. :) Çok güzel bir gezi ve kamp yapmışsınız gençler, kutlarım sizi. Tecrübesizlkten ve mevsimsel bazı sorunlar yaşamışsınız ki bunlar da işin tadını veriyor. :) Ancak kamp yerine giderken grubun üçe ayrılmasını doğrusu anlayamadım. :( Bu tür gezilerde grubun hızı en yavaş sürücünün hızıdır, yoksa böyle bölünmeler kaçınılmaz olur ki başlıbaşına sorunların kaynağı olabilirdi bu. :( Paylaşımınız için çok teşekkür ederim, pedalınız güçlü olsun. :in:
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 10. #10
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  :p
  Teşekkür ederiz Hüseyin Abi :)


  Selamlar Ramazan Abi :) Teşekkür ederiz. Bu ormanlarda bir kamp yapmakta senle nasip olur inş :) Evet sormuştum şimdi git gide geliştiriyoruz kendimizi :) Haziranda LYS sınavından sonra kamplı turları artırıyoruz. Kimse tutamaz beni :) Hele birde üniversite sınavı beklediğim gibi olursa :) Haziran sonunda 5-6 gün tüm yenice parkurlarını dolaşıp Keltepe zirvesine çıkmayı planlıyoruz. Bize katılcak arkadaşlar varsa memnuniyet duyarız :) Vee senide bekleriz ısrarla :) Sağlıklı ve keyifli günler :)
  Çok güzel vakit geçirdik. Şehrin yoruculuğundan uzak :)

  Ayrılmaktan kasıt aramız açılmadı pek :) Birbirimizde her daim haberdar ve iletişim içerisindeydik. Tabi en iyisi dediğiniz gibi hep bir arada hiç kopmadan gitmek :) Böyle turlar tecrübe oluyor bize. Ama bizden kaynaklanmayan sorunlar can sıkmıyor değil :) Sizlerle beraber bu ormanlarda kamp yapmak isteriz bekleriz. Ramazan abiye dediğimiz gibi haziran sonu temmuz başı yine bir haftaya yakın ormanlarda bişiyler düzenlemeyi planlıyoruz :)
   
  Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.
 11. Hüseyin YILMAZ

  Hüseyin YILMAZ Yeni Üye

  Kayıt:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  bisikletli ekip olsun... kamp ekibi olsun... ekibimizdeki herkes gerçekten çok süperdi :D ikinci geceye kalamamak elbet benm için kötü oldu... ama tekrarını yapalım 4 - 5 gece sürsün seslerini duyar gibiyim sanki ;D
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 12. Ahmet Salih Özenir

  Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.105
  Beğeniler:
  3.821
  Şehir:
  Mersin
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Merhaba Kemal Faruk, temmuzun ilk haftasında Zonguldak'tan Bartın'a geçeceğim bir Türkiye turum olacak (aşağıdaki link), teklifin olabilir mi diye haritaya baktım ve fakat Karabük'ün çok içerde olduğunu gördüm. Başka bir zamana... Sana ve arkadaşlarına iyi geziler dilerim. Pedalınız güçlü olsun. :in:
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 13. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.088
  Beğeniler:
  2.107
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba gençler,
  Çok güzel bir kamp ve tur olmuş. Çok eğlenceli görünüyor. Yenice ormanları ve Karabük-Yenice arasındaki muhteşem yol benim de hayalim. inşallah ben de bir gün o yolda pedallarım.

  Güzel fotoğraflarınız ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

  Kazasız ve keyifli turlar


  five
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 14. #14
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:

  O sesler kulaklarımızı şimdiden doldurdu :)


  Her zaman :) Türkiye turunda pedalınıza kuvvet imkan bulabilirsek size eşlik etmek isterim. Pedalınıza kuvvet iyi günler :)


  Gerçekten eğlenceliydi. :) Ama geldiniz mi Yenice'ye bir gününüzü vermenizi tavisye ederim en azından :) Buraya geldiğinizde sizleri yanlız bırakmayacak arkadaşlarınız olduğunu unutmayın. İyi günler. :)
   
  five ve Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.
 15. Hakan Eşme

  Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeniler:
  6.163
  Şehir:
  Keşan
  Adı:
  Hakan EŞME
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Gençler, ne güzel bir etkinlik yapmışsınız, her türlü zorluğa karşı azimle mücadele etmişsiniz. Tebrik ve takdir ediyorum. Bu harika fotoğrafları ve etkinliği bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Devamını bu etkinlikten çıkaracağınız derslerle birlikte bekliyoruz.
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 16. RECEP İŞLEK

  RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Ekim 2009
  Mesajlar:
  851
  Beğeniler:
  1.077
  Seviye:
  merhaba arkadaşlar.çok güzel bir kamp turu olmuş.ayaklarınıza sağlık.paylaşım için teşekkürler.
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 17. #17
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  Teşekkür ederiz. Bu faaliyet bizim için deneyim oldum. Haziran sonundaki faaliyette daha dikkatli ve tedbirli oluruz artık :)
   
 18. #18
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  Teşekkür ederiz pedalınıza kuvvet :)
   
 19. tevfik saka

  tevfik saka Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Kasım 2009
  Mesajlar:
  309
  Beğeniler:
  143
  Şehir:
  karabük-safranbolu
  Seviye:
  ben daha yeni gördüm ya :D ama herkese teşekkürler birde sizinle bir olayı paylaşıyım bu o gece kamp gecesi oldu ziya mangalı yaktı tabi büyük ataşte yanıyor :D ziya mangalda börekleri yapcaktı ama olmadı bende söndür dedim ziya boşver yansın dedi sonra bende oğlum boşa yanmasın gidip ısınıyım dedim :D(pek komik değil ama :D)
   
  Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
 20. #20
  Kemal Faruk Doğan

  Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2009
  Mesajlar:
  330
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Karabük
  Seviye:
  Ordaki değişin ve kalorifel mi ne demiştin. Karadeniz şiven baya güldürmüştü bizi tevfik :) Hatırladım. Sen bana birde tünele gözlükle girince nasıl düşüldüğünü hatırlatıyorsun :)
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-29_8-53-12.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
pedaling-technique-2.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...