yerli üretim amortisör

ersan

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar.üniversitede bir proje üzerinde çalşıyorum.tamamen yerli imkanlarla akülü engelli arabası imalatı üzerine.aracın iki tekerine birer tane bisiklet orta amortisörü bağlamak istiyorum. sorduğum bisikletçilerde 8 ila 10 ytl arasında ithal amortisörler mevcut.fakat söylediklerine göre yerli üretim yokmuş.sizin bilginiz var mı?sonuçta amortisör kolay temin edilebilen bir şey fakat aracın tamamıyle yerli imkanlarla üretilmesi esas alındı.olmazsa bu 8-10 liralık ürünler işimi görür mü?ki şimdiye kadar hiç bianchi veya benzerleri gibi kaliyeli bir bisiklet kullanmadım.çevremdeki herkeste de orta seviyede bisikletler var.aynı şekilde amortisörleri de bahsettiğim düşük fiyatlı ürünler ama bence gerekli konforu sağlıyorlar.gördüğüm kadarıyla yay kalınlıkları değişiyor.gezdiğim satıcılarda 750 ve 1200 PSI'lık 2 seçenek var.bu ucuz ürünlerden bana tavsiye edebileceğiniz bir marka ve çeşit var mı?hepinize şimdiden teşekkürler.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
anladığım kadarıyla;
-ilgili parça için bisiklet orta amortisörü kullanmak şart değil
-otomobillerdeki gibi geri tepme kontrolü de gerekmiyor.

bu durumda uygun çapta helezon yay kullanabilirsin gibi anladım. sanayide bulunabilir bir malzeme.

konuyu anlayamamış olabilirim :)