Yerli Marka Bir Bisiklet mi İthal Marka Bir Bisiklet Mi ?

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano xrs030 apex ile ithal bir markanın bisikleti arasında kaldım.Bu büyük ihtimal focus ya da cube olacak.Fakat 1 yıl sonra bisikleti hem güçlendirmeye hem de hafifletmeye başlayacağım.Karbon kadro,daha üst düzey vites sistemi,daha yüksek profilli karbon jantlar vb. parçaları alacağım.Sizce hangi bisikleti almalıyım ?

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
salcano xrs030 apex alacağın fiyata daha iyi başka bisiklet bulabiliyor musun ki?
üstündeki parçaların toplam değerinden daha ucuz bir bisiklet resmen...

karbon kadroya da geçmeyi düşünüyorsan diğer markalara baştan fazla para vermen tamamen anlamsız olacak, geçici kadron için de fazlasıyla yeterli olacak bir model xrs030.

• Beğen
Tepkiler: phrygian

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Salcano tl hesabı sattığı için daha uyguna yüksek donanım oluyor donanıma para vermiş olunuyor ithalde ise euro dolar mağlum fırladı zaten pahalı olan bisikletler hepten pahalı oldu onlarda da kadroya para veriliyor.Bence salcano en mantıklısı bende salcano xrs 030 tiagra aldım inşallah 1 aya kadar gelecek :)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Salcano tabi. Burada gelip tabi ki Focus al Salcano da neymiş diyenler gidip ''Neden yerli marka bisiklet üretilmiyor ?'' diye konu açıyor ya ona çok gülüyorum

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Soylediginize gore idarelik bisi alcaksiniz bisikleti yukseltmekten cok galiba yeni bir yol bisikleti toplicaksiniz anladigim kadari ile.madem zaten seneye yeni kadro falan alcaksiniz en ekonomik ve karli cozum salcano olur baska markaya para vermeye gerek yok salcanonun parasina o duzeyde bi bisiklet yok zaten :)

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
salcano xrs 30 tiagra daki hiçbir parça yerli değil zaten,kadrosunda ki salcano yazısı dışında. kadro tayvan. ritchey pinarello,cube,canyon aklına gelen hangi ithal marka varsa hepsinde kullanılıyor. jant shimano. ben olsam salcano 030 tiagra alırım

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Bütün bisikleti değiştirecekseniz (en azından kadro, vites sistemi ve jantları değiştireceğinizden bahsetmişsiniz), en mantıklısı ya kadroyu ya da grup setini değiştirmeyeceğiniz bir bisiklet almanız. Eğer bütçeniz şimdilik buna el vermiyorsa işinizi görecek en ucuz bisikleti almanızı tavsiye ederim, bir sene sonra yapacağınız yükseltmeler için elinizde daha fazla bütçe olur böylece.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

Şimdi salcano xrs030 apex alırsam.Ya fake zipp jant seti alırım ya da token ya da mavicin daha üst düzey bir jant setini alırım.Dura-ace parçalar almayı planlıyorum (aynakol çok daha sonra).Ya da sram red alacağım.Kadro olarak 1200 liraya yurtdışına çıkacağım zaman canyon ya da replika pinarello alacağım.Gidon vb. parçaları karbon ritchey yapabilirim,aynı da kalabilir.Şimdilik planım bu.

@Mert C.

Bulamıyorum.Karbon alacağım çin malı kadrolar,ama belki yerine gidip canyon kadro set alabilirim.

@Hakan Yıldırım

Teşekkürler :).

@Berat Öztürk

Yükselteceğim.Ama düzelmeyecek parça olmadığı için toplamak gibi olacak.Ama bu 1 yıl içinde beni idare edebilecek bisiklet olmalı.

@ayhan1

Hayırlı olsun.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbon kadro, yüksek profilli karbon jant gibi üst seviye parçaların fiyatlarını hiç araştırdın mı? :)

Bu arada çin malı kadrolara sırf karbon diye bulaşayım deme 500 liralık alüminyum salcano bisikletlerin kadrolar daha sağlam. :D

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.388
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ali ya sen bu dediklerin ve yapmak istediginden eminmisin? Bak yine bir konu acmissin, neden bir konu altinda devam etmiyorsun.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
yerli malı mı, ithal mal mı? aynı özelliktelerse yerli malı :in:
salcano xrs030 en iyi fiyat/fayda oranlı yol bisiklet şu an
Murat'ın mesajı yeni gördüm.
hakkaten ne kadar çok başlık açmışsın aynı konuyla alakalı :confused:
başlık kirliliğinden geçilmiyor sonra

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Furkan Çınar

Salcano ilede cube focus kiyaslanamaz bence :) ama arkadas her tarafini degistirecegi icin salcano yeterdi dediniz gibi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@Onur Gunes

Öyle tabi ama yerli markaların da gelişmesi lazım bunun için biz tüketicilerin de desteği gerekli diye düşünüyorum

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
En başta Salcano yerli bir firma ama sattığı bisikletler yerli malı değil. Salcano Türkiye de sadece montaj yapıyor. Kadro set dışardan geliyor. Gidon gidon boynu vs takım olarak geliyor. Componentler jant seti montajlanıp satılıyor. İsmi haricinde yerli bir yanı yok. Ama en azından yerli firma olması nedeniyle desteklenmeli. Gönül ister kadrolarını maşalaraını yahu en azından gidon gidon boynu sele borularını kendileri üretsinler ama üretmiyorlar yapacak bir şey yok. Belki zamanla kısmen üretimi kendileri yapma kararı alırlar. Ben sırf bu yüzden desteklenmeleri taraftarıyım.

Konuya dönecek olursam bir sürelik bisiklet alayım sonra yükselteceğim dersen murat abinin dediği gibi komple bisiklet değiştirmektense en azından kadro yada grup set yada jant seti son ulaşmak istediğin noktada olan bir bisiklet alman daha mantıklı. İşin daha kolay olur diye düşünüyorum. Ulaşmak istediğinden komple farklı bir bisiklet alıp başka hedeflere ilerlemek daha zor olacaktır.

SongülB.

Üye
Tepki
32
Bisiklet
Merida
Yerli malı yurdun malı
Herkes onu kullanmalı
Denirdi önceden. Şimdi yerli malı haftası da kalmadı ya :-D eğer Salcano, Kron vb olmasa Focus daha pahalı olurdu bu da bi gerçek

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Benim ilk yol bisikletim Merida HFS 904'tü. Pedalsız 9.1 kg, karbon maşa, alüminyum kadro, komple 105 set bir bisikletti. Bugün bisikletim pedalsız 6.8 kg, karbon kadro-maşa, ultegra set, zele karbon aynakol, dt-swiss 1450 jant seti olan Geotech bir bisiklet. İlk bisikletimi alırken aklım olsaydı, Geotech karbon kadro-maşa alır geri kalanını ilk bisikletimdeki gibi yapardım. 10 ayda 7500 km yol yaptım, bisikletin kadrosu füze gibi; hiç bir sorununu görmedim. Takım arkadaşlarımdaki dogmalara, tarmaclara, cervelolara yan gözle bile bakmıyorum. Kadronun açılarına dikkat edin derim. Örneğin iki dingil merkezi arası mesafe 100 cm'nin altında olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Furkan Çınar

Bence yerli markaların gelişmesi'nde tüketici'nin şu anda pek bir önemi yok. Öncelikle devletin ve firmaların buna yatırım yapması gerekiyor,maalesef her şey fabrika kurmakla bitmiyor önce sırasıyla ve en önemlisi devletin de bisiklet yollarıyla buna destek çıkması gerekiyor. Önce kalite sonra alım.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke1903

Chinarello yerine başka şeylere yöneleceğim zaten :D.

@murat cömez

Abi önceden bisiklet alamıyordum borç var diye.Ama şimdide bitti borçlar zaten.Bisikleti en geç 1.5 aya kadar alacağım decathlonda stoklara gelince.Hafifletmek için bu sefer kendi paralarımdan da vereceğim için sıkıntı olmaz.Yani evet eminim.Çünkü başlıklar farklı olduğu için insanlar en aşağı inip bakmaz diye tahmin ediyorum :D.

@MehmetAli07

Kararsızlık ne yapacaksın :utn:.

@Onur Gunes

Aslında onun yerine canyon kadro alıp burada 2.el parçalar alıp yaklaşık 1700 liraya getirmeyi planlıyorum.Sonra hafifletmeye başlayacağım işte.

@ömer karan

Önceliği vites sistemine verdim.Planıma göre canyon kadro alacağım (1300 tl civarı).Bu kadroyu aldıktan 1-2 ay sonra da 2. el gidon,jant seti,shimano 2300 grupset alacağım.Sonra da değişme vakti gelince vites sisteminden başlayacağım değişmeye.Ayrıca kadroyu bu yaz almayı planlıyorum.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Ali Ceylan

Bana kalırsan önceliği kadroya ver. Önce kadro setini keyfine göre en iyi parçalarla kur. Karbon kadro maşa sele borusu gidon gidon boynu hepsini al. Ondan sonra Güzel bir grup set kur. En son güzel bir jant seti ve lastik alıp bitirirsin.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti