Yeni Zelanda (Silahlı Adam Saldırısı)

Okan POLAT

Üye
Tepki
38
İsim
Okan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hepimizin başı sağ olsun,

Bizi öldürmeye çalışıyorlar ama bilmiyorlar ki Dağ Taş Allah diyor...

Afganistanda beni öldürüyorlar
Suriyede beni öldürüyorlar
Keşmirde hindular beni öldürüyor
Irakta beni öldürüyorlar
Yemende beni öldürüyorlar

Ama ;

BEN [TERÖR]

Ben teröristim

49 kişiyi şehit eden kişi Silahlı saldırgan ama ölen Ben teröristim.

Scudo

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Yeni Zelanda ve Avustralya’da ırkçılık yeni şeyler değil. Çok korkunç bir olay.

• Beğen
Tepkiler: Okan POLAT

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Avustralya ve Yeni Zelanda, gocmenlerle varolan ve sittin milletten insanin yasadigi cografyalar. Irkcilik yok degil var ama oyle cok da korkutucu degil. O yuzden bu olay Yeni Zelanda'da buyuk sok oldu.

Turkiye'deki irkcilik -her ne kadar aksi iddia edilse de- cok daha fazla.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Yaşanan acı olaylar gerçekten çok üzücü. ne yazık ki tüm dünya bir oldu müslümanların üzerine geliyor, Türkler de doğal olarak bu baskıya maruz kalıyor. Kalacağız tabii ki. Doğru yoldayız çünkü, atalarımız gibi :harika:

Bu arada ben bu ilk mesajı hiç ama hiç anlamadım. ne yorum yapacağımı bilemedim.
Selamlar..

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Açık bir provakasyon, din savaşlarına bağlı savaş ekonomisi, siyasilere İslamafobi dedikleri şeyin malzemesi vs vs..Olayları din boyutunda değil insani boyutta değerlendirin..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mağdurum mağdursun mağdur. Ölenlere Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar niyaz ederiz.

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
@Mert E.

En milliyetci gecinenin bile araba tapindigi yerde irkcilik diye bir sey olmaz, olursa da arap irkciligi olur, turk irkciligi olmaz. Bizdeki irkcilik zenciye komur benzetmesi yapmaktan oteye gitmez. Kaldi ki olayin irkcilikla bir ilgisi de yok. Tamamen hristofasizm kaynakli bir saldiri. Sizin sandiginizin aksine bu tiplerden hristiyan dunyasinda cok var ama dunyanin geri kalanina gore cok daha yuksek gelir ve yasam standardina sahip olmalari nedeniyle boyle salakca islere pek kalkismiyorlar, cunku kaybedecekleri cok fazla sey var.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dini, siyasi, ideolojik, etnik, milli, cinsi, ırki, kültürel, sanatsal, ilmi, edebi her türlü aşırılığa lanet olsun. Her türlü aşırılık midemi bulandırıyor kimden gelirse gelsin.

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bireysel silahlanma derhal durdurulmalı ve her türlü silah satışı derhal yasaklanmalıdır. Bugün Yeni Zelanda hükümeti, yarı otomatik ve benzer silahların satışının yasaklandığını duyurdu. Düşünün M-16 gibi bir silah marketten adeta çikolata alır gibi alınabiliyordu ve bugün itibarıyla yasaklandı. Haber doğru ve orada yaşayan birisi bizzat söyledi.

(link)

Pekala bunun olması için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor anlamıyorum. Sadece bu tip silahların değil, bütün silah satışlarının yasaklanması gerekiyor. Bireysel silahlanmanın önüne geçilmedikçe, bu olayların arkası kesilmeyebilir. Ama biliyoruz ki, bu da çok zor. Çünkü silah ticaretinde korkunç, inanılmaz paralar dönüyor. Bu işin başını çeken tüccarlar zaten dolar milyarderi olmuşlar. Bu durum haliyle bireysel silahlanmanın ve silah satışının yasaklanmasını zorlaştırıyor. Ne desem bilemedim. Haa, halkı sürekli kışkırtıp abuk subuk söylemlerle ortalığı geren liderler için söylenecek çok söz var ama bunun yeri burası değil.

Okan POLAT

Üye
Tepki
38
İsim
Okan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahlaksız

Burda rahmetli olanlardan bahsediyoruz sen 16 yaşındasın diyosun ayıp !

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Okan POLAT

Sen rahmetli olanlardan bahsetmiyorsun ki, onlarda da 49 kişi öldüren var bana niye terörist deniyor diye saçma sapan bir mukayeseden bahsediyorsun.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.611
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bu konu kapatılmalı.Gereksiz yere atışmalar vs vs yürüyüp gidecek.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
mesaj - nick uyumu

• Beğen
Tepkiler: sirrunu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir kötü haber de dünyanın öteki ucundan geldi.

Hollanda'nın Utrecht kentindeki tramvaydaki yolculara yönelik silahlı saldırının ardından, Utrecht polisi saldırganın Yozgat doğumlu Gökmen Tanış olduğu duyuruldu. Tanış'ın daha önce Çeçenistan'da cihatçı gruplara katıldığı, birkaç sene önce IŞİD bağlantısı nedeniyle tutuklandığı belirlendi. (link)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Okan POLAT
Daha çocuksun,lütfen girme bu konulara..Bırak abilerin/amcaların tartışsın,sen kenarda bir dur bakalım..

Konuya girişin bile yanlış..Hepimiz filan..Hepimiz ne?Benle sen aynı kulvarda mıyız/durumda mıyız sence?
Sen herkesi müslüman sanıyorsun..!

Hollanda'da bir Türk taramış tramvayı..Hadi yorumla bakalım,ne diyeceksin?Bence yine dağdan taştan bahsedeceksin:D
Bugün yine dağlardaydım,baktım alttan bir ses geliyor,topukladım hemen:kptmya:

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletforumda niye böyle konu açılabilir ki anlamıyorum. Fakat bence de bu olayı bir grupsal veya toplumsal olarak değil, kişisel yönden değerlendirmek gerekir. Sonuçta akli dengesi yerinde biri gidip camiiyi taramaz.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@muhammedbensi
Akli dengesinde bir sorun yokmuş,pişman da değilmiş..

• Beğen
Tepkiler: hgercek

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi tartışma çıkarmak istemiyorum ama eğer bir insan bir mekana gidip 50 kişiyi öldüğünden emin olana kadar tarayıp öldürüyorsa kusura bakmayın ben ona ne insan derim ne de akli dengesi yerinde olan normal bir insan derim.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@muhammedbensi
Kasaplarda koyun/keçi/inek öldürüyorlar..Bir vegan da,kasaplara tıpkı sizin gibi bakabilir..
Yani birini veya birilerini öldürmek,akli dengenizin yerinde olmadığı anlamını doğur(a)maz..