Yeni Yoldaşım Salcano Xrs 030 Tiagra Mekanik Disk Fren

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar:
2012 yılında ilk aldığım ve amatör anlamda bisiklet sporuna başladığım Salcano Astro 240 Bisikletimi 4 yıl 25000 km kullanıp sattık tan sonra (link)
Bir senede öğrenciyken yavaş yavaş toplayabildiğim Giant bisikletimlede (6400km de) (link) memleketten ayrıldıktan sonra yeni ilde eskisi gibi arazi turu yayla turları yapamadığımdan yıllardır istediğim ve sonunda kelepir fiyata bulduğum ikinci el xrs 030 ile yol bisikleti klasmanında da aktif spor hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz.Yazıyı yazarken Fark ettim de hiç bir şey ilki ve ikincisi kadar heyecan vermiyormuş ne varsa eskilerde varmış, o zamanlar her parça için para biriktirdiğim yada babamın taksitle aldığı bisikletten sonra bu yol bisikleti ne bilim kargoyu açıp kurdum akşam da ekmek almaya gittim bisikletle :) bir heyecan yaratmadı yani forumda adetimdir her aldığım bisikleti paylaşmıştım bugün de bu sarı bisiklete konu açayım dedim:) bu modelin düz pabuç frenlileri çok tutuluyor ama disk fren li modelini İlk defa gördüm piyasada da pek görmedim açıkçası yol bisikletinde disk fren olayını duymuştum yavaş yavaş çıkar her halde önümüzde ki aylarda ilerleyen günlerde iyi kötü yanlarını yine yazmaya çalışacağım fren konusunda ... Aynakol 52/39 Ruble 11/25 arkadaşlar zorlar dedi lakin değiştirecek nakit şuan için kalmadı zaten kullanmadan da karar veremem onun dışında jantlar shimano eski r500 lerin yeni modeli olmalı önümüzde ki günlerde daha detaylı resim çekip foruma atacağım vites ayarları jantlar ve fren ayarlarında sorun olduğundan bugun turlayamadım.. Boyum 173 bisikletin kadro 51 cuk oturdu desem yeridir bu modelin 48 51 54 diye gidiyor diğer modelleri şuan bisiklet için paylaşacaklarım bu kadar inşallah daha iyileri sizlerin olur.. İlerleyen günlerde daha detaylı resim çekip siteye yükleyeceğim belki bu model kafasında olanlar için yararlı olabilir... .

Son olarak da bu bisikleti aldığımda sahibi 2 3 aylık vs demişti çizik yok her şeyi sağlam sadece bineceksin vs vs. ... sağa sola yanaştırmaktan her tarafını ufak tefek göçertmiş disk fren Rotorunu yamultmuş frenler zaten Allaha emanet yani en azından ikinci el alırken gerçekten çok güvendiğiniz birinden bisikleti alın benim adetim değildir ikinci el almak lakin sezon kapanıp istediğim modeli bulamadığımdan birde fiyatlar malum çok yüksek olduğundan bu bisikletin fiyatı uygun düştü aldım artık kimsenin sözüne de güvenilmiyor bu devirde ikinci el konusunda çok dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar... İyi Geceler... IMG_20181003_122320_466.jpg 175598 dosyayı görüntüle IMG_20181003_122320_465.jpg

Scudo
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın

Ufak tefek sorunları çözersiniz yavaş yavaş son bölümü yeni okudum. Canınızı sıkmayın diyicem de sıkılmıştır tabi.

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar