yeni surly cross check

Tepki
18
Bisiklet
Scott
selam arkadaşlar; yeni topladığım surly cross check bisikletimi sizlerle paylaşmak istiyorum umarım beğenirsiniz.
donanımına kısaca göz atacak olursak; kadro olarak söylediğim gibi surly cross check cromoly 4130 modelini kullandım, bazı parçalar vardı elimde değerlendirmek adına onları kullandım ; ayna kol fsa slk pro 50-34, shimano 105 5700 sti vites fren kolu, selle italia xo sele, crank borothers acid 1 pedallar.
rublem 11-36 sram pg 1070 bu rubleyi kullanabilmek için mtb arka aktarıcısı kullanmam gerekiyordu fakat dyna sys shimano 10 lu arka aktarıcılar çekme oranları nedeniyle 10 lu sti yol vites kollarıyla uyumsuzmuş biraz araştırdıktan sonra 9 lu shimano rd-m 772 xt arka makine kullandım ve mükemmel sonuç aldım ön aktarıcı shimano 6700, zincir sram pc 1071, frenler shimano cx70, çemberler mavic 319 32 h , teller dt swiss competition ,tel başları dt swiss pro lock, lastikler continantel cyclocross race 700 x35, göbekler circus monkey hrw1, sele borusu crank brothers cobalt 3.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel bir bisiklet çıkmış ortaya. Güle güle kullanın.

http://imageshack.com/a/img35/1577/v15b.jpg

uur86

Üye
Tepki
2
Barış Bey Merhaba; bir sorum olacak. Shimano STİ kolların uyumlu olduğu shimano mtb arka aktarıcılar hakkında bilginiz var mı ? Aynı tip bir uyumsuzluk yaşıyorum bende şuan.

Tepki
18
Bisiklet
Scott
@uurtez
selamlar; benim de pek bilgim yok ama bu bisikleti toplarken çevremden ve yabancı forumlardan araştırma yaptım size söyleyebileceğim 10 lu sti kolların çekme oranları 10 lu shimano dyna sys mtb arka aktarıcılarla uyumsuz bu tecrübeyi bir arkadaşımdan öğrendim vitesleri bir türlü ayarlayamadığını söyledi uyumlu yol aktarıcıları da bazı modeller 28 dişliye kadar bazıları da 32 dişliye kadar destekliyor yabancı forumlardan yaptığım araştırma sonucu iki seçeneğiniz var birincisi çekme oranını dengelemek için arka aktarıcı için makara kullanmak ikincisi ise 9 lu shimano mtb arka aktarıcı kullanmak. konuda da söylediğim gibi ben xt nin rd-m 772 modelini kullandım. umarım yardımcı olur. sizin şu an ki uyumsuzluk yaşadığınız sistemi söylerseniz memnun olurum.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Surly çok araştırdığım bir markaydı. LHT almak istiyordum ben de ama yurtdışından nasıl getiririm bilemedim ve cesaret edemedim. Çok güzel bisiklet güle güle kullanın.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Elinize sağlık çok güzel bir bisiklet çıkmış ortaya. Çok beğendim. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne kadar güzel bir şey bu böyle. Rengi çok hoşuma gitti. Kazasız belasız sürüşler.
Kadroyu nereden aldınız acaba, bende kafama göre sizinki gibi bir bisiklet toplamayı düşünüyorum.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin.

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Baris , çok çok güzel bir Cyclocross yapmissin.Surlu kadro harika yeşili ile mükemmel.
Aynakol iki yaprak 50 34.bu iyi bir Oran. Küçük yaprak 34, yokuslarda rahat edersin.( ben.48 36 kullanıyorum ,Canondale super rival öyle geliyor)

Tebrik ediyorum.Güle güle kullan Surly'ni. :)

Tepki
18
Bisiklet
Scott
@Yasin Yücel
teşekkürler;
kadroyu Almanya dan bike24 adlı internet sitesinden aldım. bana ulaşması 10 günü buldu.