Yeni şanzımanlı atım Scott Sub 35

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dün tanıştık kendileri ile.
Zaman yoktu 15 km deneyebildim.
Bugün de fırsat olmadı.
Göbekten vitesi ilk kez tecrübe ettim.
Çok farklı bi deneyim çok hoşuma gitti vites geçişleri hissedilmiyor.
Lastikleri dışında herşeyi ile hoşuma gitti. Lastikler olabildiğince dişsiz.
Yağmurlu hava, ıslak zeminlerde çok kullandığım için güvenli olmayacağı kanaatindeyim.
Almadan önce zaman ayırıp tüm sorularıma telefonda cevap veren forumdaş Mehmet Ali Beye de tekrar teşekkürler.
Herkesin gönlündeki bisiklet(ler)e kavuşması dileğiyle şimdilik bu kadar.
Biraz da görsel sunalım..

IMG_20150128_121941.jpg IMG_20150128_121948.jpg IMG_20150128_122002.jpg IMG_20150128_122002.jpg IMG_20150128_122007.jpg IMG_20150128_122007.jpg

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir bisiklet ve bisikletçi dostu olan mehmet ali beye bende bu vesile ile teşekkürlerimi sunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Hayırlı olsun rengi de hoşmuş bu arada :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayirli olsun. Gobekten vitesten cok memnun kalacaginizi dusunuyorum. Gule gule kullanin.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ozan erdem

@Emre.yıldırım
Teşekkürler Ozan Bey
Teşekkürler Emre Bey

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Şanzıman Nexus mu? 8, 7 hangisi acaba? Yokuş performansı ve hızlanmalarda nasıl çok merak ediyorum bunları. Tam istediğim gibi bir alet, hayırlı olsun güle güle kullanın.

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
yusuf bey Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..:harika:
Fuji touring den vaz mı geçtiniz ?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. İsviçre atının rengi de İsviçre çikolatası gibi kahverengi. Yakışır.:harika: Bugüne kadar beni hiç üzmemiş, geometrisinden jantlarına kadar tam bir şehir-tur-fitnes bisikletidir kendileri. Lastikleri dişsiz olduğu için ilk zamanlar güvensizlik yaşatabiliyor ama koruma katmanı olduğundan mıdır nedir en az patlayan lastiğim bununki oldu. O da sadece bir kez.
@mehmetsunu
Bilmukabele
@alierkanimrek
Nexus 8. Şurada onlarca markanın göbekten vitesi var. Bir bakın isterseniz
(link)

• Beğen
Tepkiler: bua ve mehmetsunu

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
İyi günlerde kullanın. Benim de takibimde olan bir bisikletti, fakat göbekten vitesten çekinmiştim. Malum, şanzıman gibi dişlilerden oluşan oldukça karışık bir sistem. Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Kazasız belasız keyifli sürüşler..

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İyi dilekler için çok teşekkürler arkadaşlar daha iyileri sizlerin olsun inşaallah.
Sub 35 Nexus 8 vitesli
Bugün git gel 73 km kadar kullandım vites yokuşta da düzde de gayet tatminkar geldi bana. Salcanomdaki 3×7 den daha yetersiz değil.
Geçişler çok hoş trafikte kullanmak çok eğlenceli en ağır viteste durup durduğun yerde 1.vitese geçip rahat bir şekilde kalkmak çok pratik oluyor.

Ekren Bey Fuji Touring den vazgeçmedim ancak yakın gelecekte uzun turlar mümkün görünmediğinden ve bisiklet ile tur-kamp malzemeleri maliyeti yakın gelecekte benim bütçeye uymadığından önümüzdeki yıllara erteledim. Touring favorim olmaya devam edecek ve inşaallah bir gün onunla da vuslat yaşayacağız.

Mehmet Ali Bey kadro ölçüsü de çok uygun oldu bana. Sportif sürüş için ideal ölçülerde benim için. Kadroyu bacaklarimin arasına alip rahatça ayakta durmak gayet güzel oluyor Salcano 51 cm idi ve kadro bana çok büyük geliyordu.
Lastiklerdeki endişem sadece ıslak zeminlerdeki kullanım koşullarıyla ilgiliydi.
Bu arada sizin yol bisikleti geldi mi?

• Beğen
Tepkiler: ekren gökhan

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Yok maalesef daha bekleyeceğim. Bunu bilerek ön siparişle almıştım.
Havalar hep yağışlı zaten. Burda yazın hiç yağmur yağmıyor, kışın da başladımı günlerce durmuyor.

Naberland

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Osman Emre Metehan Altuntekin
Bisiklet
Bianchi
Bu şanzımanlar her bisiklete takılabiliyor mu? Fiyatı ne kadardır?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Disli lastik yagmurda daha iyi oluyor diye bir kural yok sanirim , yagmurdaki tutus lastigin hamuruna gore belirlenir bnce . zeminin tipine gore disli yada dişsiz lastik tercih edilebilir . mesela asfaltta yagmurda dişsiz lastik disli lastige gore daha iyi tutuş saglar gorusundeyim.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@OsmanAltuntekin kadronun durumuna göre değişiyor. Kadronun arka göbek takılan bölümü şu bisikletteki gibiyse
534991d60f31162e2846c8b9b55856e6.jpg
kolay bir şekilde takıp kullanabilirsin.
Diğer kadrolarda zincir gerdirme aparatı ilave etmen gerekiyor.
Fiyat olarak da internette bakarsan Shimano Nexus 8 set halinde 510 TL den başlıyor.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@furkan.zaman
Aynen öyle. Islakta yol tutuşu için lastiğin dişleri değil hamuru önemlidir. Dergide okudum; Continental, Schwalbe gibi lastik üreticileri bisiklet firmalarına bile tam anlatamıyorlarmış bunu.:)

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@furkan.zaman bu görüşü sık sık okur oldum. Doğrudur. Henüz çamurluk takmadığım için çok yağmurlu havada çıkmadım bu lastiklerle.
Denedikten sonra görüş beyan ederim inşaallah.
Şimdilik yağmurda katlanırla devam :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yusuf'san yorumu yaparken aceleye gelmis konunun sahibine dikkat etmemişim . sonunda gobekten vitesli bir bisiklet almana çok sevindim , güle güle kazasiz belasiz kullanman dileğiyle :)

ugurbahadir

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
Uğur
Bisiklet
Dahon
Rengi gerçekten hoşmuş. Bende Scott sub Street almak istemiştim ancak large kadro olmadığından alamadım. İyi sürüşler.