Yeni nesil avid yağ değiştirme

Scudo

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@nbacıshaquılle hocam, balatayı çıkardıktan sonra kalipere koyduğumuz kırmızı parçanın enini ölçebilir misin? bende frene yağ basacam da o genişlikte bir tahta sokacam kalipere

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@nbacıshaquılle tamam da bende o aletten yok. onun yerine tahta sokmam lazım. cetvelle ölçüp kaç cm olduğunu yazabilir misin sana zahmet

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@Angel sana tavsiye aletten bende de yok ama tam uyan bişe buldum 5 tane madeni 1 lirayı yan yana bantla tam oturyolar pistonlar sıfırdayken.

• Beğen
Tepkiler: hakan64

Selocukrtl

Üye
Tepki
40
İsim
Selcuk
Avid elixir 5 fren seti aldım. Heralde 2. El olduğu için pek performans alamadım.
Benim sorunum fren kolunu sıktığımda balatalar gayet güzel tutuyor ancak bıraktığıöda balataların geri gelişi yeterli gelmiyor. Bu yüzden diski hafiften sıkıyor ve buda bisikletin akışını bozuyor. İnsanı yoruyor. Her ikisindede bu sorunlar olunca çekilmez bir hal alıyor. Bunun çaresi varmı. Aldığıma pişman olmalımıyım. Lütfen yardım edin bu işlerin profesyonel abileri.

Tepki
2
İsim
hüseyin
Bisiklet
Bianchi
iyi geceler arkadaşlar 2013-sedona 721 sahibiyim arka frende hiç yağ yok bi kaza sonucu tamamı boşaldı ve bisikletçiler yapamıyorlar yağ basıyoruz ve arkadan atıyor yağı arka mekanizmadan basıyoruz fren kolundan atıyor yardım edin lütfen avoid.

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@huseyın258 Yağ basma prosedürünü doğru uyguladığınızdan emin misiniz ?

ilgaz96

Üye
Tepki
9
İsim
Ilgaz
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar bugün bisikletimi temizlemek için parçalamıştım arka tekeri oturturken bisikleti tutması için bi arkadaşımdan yardım istedim pek bisikletten anlamadığı için bisikleti tutarken frenleri kurcalamış haliyle balatalar olmadığı için piston attı ve ön arka olmak üzere iki fren yağıda tamamen aktı frenler Sram Avid DB1 Dot 5.1 yağ uyumlu acaba bisikletçide yağ koydurmak istesem ne kadar fiyat çıkarırlar birkaç arkadaşım kendinde yapabilirsin dediler ama fren konusu hassas bir konu olduğu şansımı denemek istemedim sizce ne yapmalı şimdiden teşekkürler

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar. Avid elixir 1 fren seti için bleed kit almıştım. Dün arka frenimi sorunsuzca bleed yaptım. Yalnız ön frene geçtiğimde şırıngıları kalipere ve kola bağladığımda sistemde yağ taşıyamadığı gördüm. Şırıngalardan birbirine yağ transferi kesinlikle olmuyor. Sorunun fren kolunda olduğunu gördüm. Kolu sistemden ayırıp ,kaliperden bağımsız yağ basmaya çalışsam bile yağ basılmıyor.Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu hiç,cevaplar için teşekkürler şimdiden.

_enes_ata

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar avid frenime illa ki sramın üretmiş olduğu dot5.1yağı mı kullanmamız gerekiyor veya herhangi bir dot 4,dot 5.1 yağ kullanabilir miyiz?