yeni mtb lazım tavsiye edebilitmisiniz?

Tepki
3
merhabalar , aniden karar değiştirip mtb almaya karar verdim . 1500 -1600 TLye kadar bütçem var . 9lu yada 8li sistem bir mtb istiyorum, renk takıntım yüzünden fazla beğenemiyorum yani bitek MERIDA TFS 100 XC D modelinin rengi siyah olarak hoş geliyo yoksa tercihim beyaz-kırmızı/mavi/yeşil kısacası açık renklerde ve disk fren aradığım özelliklerdir . Şimdiden yardımcı olacaklara teşşekkür ederim :)

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Bence 1600 tl ye alınabilecek en iyi bisiklet budur.
(link)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/761d2011.jpg

Eğer mümkün ise paranızı biraz daha biriktirin. yeni modeller geliyor yavaş yavaş onlarada bakarsınız istediğinizi alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Gülşah Girenitli

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
İstediğiniz özellik ve bütçeye uygun bir TREK önerebilirim.Ben TREK kullanıyorum ama yeni bir model alacağım ve tercihim yine TREK (4900D) olacak...

Ancak sizin seçiminizde oldukça iyi...! Seçiminiz ne olursa olsun şimdiden güle , güle kullanım derim :)

(link)

NOT : Kadir beyle aynı fikirdeyim.Bisiklet hergün alınan bir şey değil.Mümkünse paranızı biriktirip bütçenizi yükseltin.Çok daha verimli bir model alabilirsiniz (Marka bağımsız).

• Beğen
Tepki
3
bu kaç model şuan 761ler 1150 dolarda oyüzden sordum. Sedona var bendede ama değişiklik olsun istiyorum aslında çokta memnunum

Tepki
3
ama şuda var 1600 lira veripte 24 vites almakta istemiyorum . Trek mrek ama marka diyede o kadar para vermek mantıklı gelmiyo

Tepki
3
mtbye bütçemi çokta ayırmak istemiyorum çünkü kısa bir süre sonra yol bisikletine geçicem şuan bir takımda olduğum için gerekli mtb iyi bişeyler olsun istiyorum ama çokta profesyonele girmeme gerek yok diye düşünüyorum:)

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
(link) --- yeşil

(link) -- Kırmızı

(link) -- Mavi

Bunlar güzel bisikletlerdir. 2010 ya da 2011 çıkışlı igman modelenini kullanıyorum kadrosu oldukca sağlam.

• Beğen
Tepki
3
kırmızısı güzelmiş ihsan:D yalnız salcanodaki mtb ile dağ bisikleti ayrımı kafamı karıştırıyo nedir tam olarak farkı ? benim bildiğim mtb mountainbike ın kısaltması değilmi buda dağ bisikleti demek oluyor

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
MTB ve dağ bisikletleri aynı şeyler, ilk menüdeki MTB ile başlayan yerde team bisikletleri olur yani oldukca profosyonel bisikletlerin bölümüdür.

EDİT: Bir takımda olduğunuzdan dolayı en az deore komponentli olanlara bakınız...

(link)

• Beğen
Tepki
3
canyon hoşuma gitti bir forumda daha görmüştüm baktım özellikle yol bisikletleri güzel
(link)

ve hayyalerimdeki bisikletin biri : (link)
diğeri bir yol bisikleti : (link)
ve sonuncusu ise trek madone 6 fakat onu koyamıyorum sitesinden özel yapım bisiklet olarak tasarladığım için :D

galiba aydın beyin önerdiği treki alacağım ama kararsızımda o yüzden biraz daha forumdan yardım alıcam. Şuana kadar yardımcı olanlara teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999 ve Xoqo
Tepki
3
sedona 751'i düşünüyodum bende başlarda sonra meridayı buldum güzel de bisiklet ama vites konusunu fazla mı abartıyorum bilemiyorum . ha 24 ha 27 diyip geçmelimiyim yoksa 27 almada yoğunlaşmalımıyım ?

Abdulkadir ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
74
O kadar para vermişken neden olmasın. Bence sıtelerden yetınmek yerıne bı gününüzü sirkecıdekı bisikletçilere heba edin ne kadar tavsıye etsekte göz aşinası baska :)

• Beğen

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Merida Matts Tfs 200D kullanıcısıyım. Gayet memnunum. Maşamı değiştirdim, epicon aldım daha da ıyı oldu. Siz de öyle bir şeyler yapın bence...

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Gülşah Girenitli

Tekrar yol bisikletine dönecekmişsiniz.Bu kadar para vermek abest kaçar.Geçen hafta aldığım Salcano astro 240 srvyi öneririm.24 vites,xcm V3 kitlemeli maşa,shımano jantlar,jelli sele vs... Şimdi 1500 lira mtb 1500 de sonradan alacağın yol bisikleti etti mi 3000 lira.Bu kadar bütçen varsa Cyclo-Cross al daha iyi yani.Benim dediğim bisiklet 745 lira,peşin 670'e alırsın.

• Beğen

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
9'lu ve 8'li sistem bir hayli fark ediyor: düz yolda ortalama 10 Km/s kadar, rampa tırmanışında ise daha rahat dişli geçişleri gibi. Ancak aynı şeyi 10'lu sistem için söyleyemem aynakolun büyük dişlisini 2 diş küçülttükleri için.

Merida Matts TFS 500d RS, Salcano NG serisi uygundur.

Tepki
3
cyclo cross ada gidiyo aklım ama ben yarışlarda kullanıcam türkiyedeki cyclocross yarışları çok az :/

Tepki
3
ozan teşşekkür ederim trek hoşuma gitti ama onun disk frenini düşünüyorum ben . birde şu spelializedlara bi türlü kanım ısınmadı yani hiç duymamış olmamdan kaynaklanıyoda olabilir ama komponentleri iyi :)