yeni maşa aldım yardım lütfen

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
arkadaşlar sedona 711 v kullanıcısıyım ve maşamı değiştirmeye karar verdim. eski maşam sr suntour xcm v2 iken yeni aldığım ise yine suntour epicon. şimdi soruma gelecek olursam. yeni aldığım maşanın gidonla bağlantı kuran borusu diğerine göre uzun bu boruyu kesmek mi lazım ? ya da farklı bir yöntemi mi var ? şimdiden değerli görüşlerinize teşekkür ederim

Scudo

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
çok teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz. peki şu borunun ağrızında üstten vidalamaya yarayan bişey var ancak bu yeni aldığım maşada mevcut değil. nasıl sökülebilir bu parça yoksa ynisini mi temin etmeliyim ?

onurcan tokuş

Daimi Üye
Tepki
242
Bisiklet
Scott
@eray akyol

Yenisini temin etseniz daha iyi olur.Herhangi bir bisikletçiden 'çiçek' (Vidalamaya yarayan parça) alıp yeni aldığınız maşaya takabilirsiniz.Eskisini sökmek hem zor oluyor hemde yenisi dururken gereksiz:)

• Beğen
Tepkiler: eray akyol

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
kusuruma bakmayın çok soru sordum ama gidona giden maşayı kitlemeye yarayan telin, içinden geçireceğim kablosu yok normal fren kablosu alıp onu keserek mi uydurmalıyım acaba ?

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
(link)
Bu linkte aradıklarının-kablo hariç- cevapları var.Bir bakıver.
Not:Maşa çiçeği/kelebeği uygun bir malzeme ile üstten vurarak,maşa saft borusu altından çıkar.Ancak çıkarmaya çalışma..Büyük ihtimal kırılır.Yeni maşan'a çiçek çakarken de biraz dikkat etmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: eray akyol