YENİ GRUP: Bisikletli İzmir Gönüllüleri

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında seçkin erden tarafından paylaşıldı.

 1. seçkin erden

  seçkin erden Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2009
  Mesajlar:
  128
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Arkadaşlar merhaba,

  "Bisikletli İzmir Gönüllüleri" (https://www.facebook.com/groups/bigizm/) facebook grubunu duyurmak istiyorum. Daha bisikletli, daha stressiz,daha gürültüsüz, daha sağlıklı, daha yeşil, daha sürdürülebilir bir İzmir'de yaşamak isteyenler olarak burada toplanıp paylaşımlarda bulunabilir, düşüncelerimizi olgunlaştırabilir ve yetkililerden taleplerde bulunabiliriz.

  Bu grup aslında 2,5 yıl kadar önce, "İzmir'de Metroya Bisikletimle Binmek İstiyorum!" adıyla kurulmuştu. Geçen zaman içinde bisikletin, toplu ulaşıma entegrasyonu ve yeşil İzmir için bisiklet yolu düzenlemeleri gibi çözümlerle günlük hayatta daha yaygın hale gelmesine odaklanmaya başladı. Bu amaçla, grupta yerel, ilçe ve il bazında örgütlenmeler sağlanabilir (örneğin; Kampüs, Bornova gönüllüleri gibi).

  Bisiklet binen/binmeyen bütün yeşil İzmir sevdalılarını birarada görebilmek dileğiyle, bol bisikletli günler dilerim :)

  Seçkin Erden, Yrd Doç Dr
  Ege Üni Makine Müh Böl
  505-450 47 62
   
  Selçuk KAYRAK bunu beğendi.
 2. Aybars Öge Sürücü

  Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.552
  Beğeniler:
  1.520
  Şehir:
  Izmir / Istanbul
  Seviye:
  Bilinçli insanların bir araya gelmesi güzel, ancak resmi tüzel kişilikler varken; İzmir Bisiklet Derneği gibi, ayrı ayrı gücümüzü bölmenin getirisini anlayabilmiş değilim.

  Resmi kuruma , resmileşmiş bir tüzel kişilik olarak başvurmak ayrı; bireylerin biraraya gelip çabalaması ayrı etkilere sahip.

  Umarım İzmir artık bölünmektense birleşmeyi öğrenir. Öğrenemezse o metronun / İzban'ın önünde daha çok gidip söylenilip söylenilip gidilir. Video resim çekilir, tekerim girdi / çıktı muhabbeti yapılır...
   
  seçkin erden bunu beğendi.
 3. #3
  seçkin erden

  seçkin erden Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2009
  Mesajlar:
  128
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Aybars bey, mesajınız için teşekkürler :)

  Bu grup bisikletli İzmir için paylaşımlarda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu konuda İzmir'de bir eksiklik var gibi: Bisikletliler arasında bile İZBAN/Metro'ya bisikletin alınmasını hayal edemeyen, gereksiz bulanlar var; bu grup, bu tarz düşüncelerin değişmesine katkı sağlayabilir.

  Derneklerin mevcut yapısı ve hareket tarzı malesef birleştirici değil; bu konuda onların da kendilerini eleştirmesi ve gerekli düzenlemeleri yapmaları gerekiyor.

  Resmi kurumlar, ülkemizin çağdaşlaşması için çözümler üretme konusunda gerçekten samimilerse, çözümün parçası olmak isteyen gruplarla da (dernekleşmiş olmasalar da) görüşmeliler.

  Farklı grup ve derneklerin olması doğal, asıl önemli olan hepimizi ilgilendiren ortak konularda bir araya gelebilmek, egolarımızı bir kenara bırakabilmek.

  Bol bisikletli günler dileğiyle :)
   

İlginizi Çekebilir

% 8 eğimli bir tırmanış.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
7.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
6.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...