Yeni Bisikletim!

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Merhaba arkadaşlar ..
uzun yıllar ön amortisörlü bir bisiklete bindikten sonra ful amortisörlü bir bisikletin tadına da bakayım dedim ve aşağıda gördüğünüz bisikleti ayarladım kendime..
Aslında gönlüm Scott Spark karbondaydı ama sonunda bu Trek Fuel EX 9 denk geldi..
Eski Scale 20 mi oldukça ucuz bir fiyata sattım bu arada..Fiyat yazmayayım, bir çok arkadaş kahrolur!:)

http://img160.imageshack.us/img160/3536/dsc01760pe6xm8.jpg

Bisiklet üzerinde boya yok.. Alüminyumu kumlama ve fırçalama yapmışlar.. Marka ve grafik bölümleri fırçalanmış alüminyum..
Bu yüzden her açıdan marka vs kolay okunmuyor.

Bisikletin arka göbeğinin mili bir rulmana oturuyor. Dolayısıyla amortisör sıkışmışken fren yapabiliyorsunz. (Veya tersi) Bu da kontrolü çoğaltıyor. Bir de bisiklet 12 kg. X-country ağırlığında ama free ride bisikleti. (Önde 130 mm FOX RP 24, arkada travel 120 mm Fox RP 23 ile sağlanmış) Bunlar bisiklete özel amortisörler..

Scudo

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
çok güzel bir bisiklet iyi günlerde kullanın. bu arada eski bisikletlerinizi satmadan önce haberimiz olsa:D

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
hayırlısı olsun Gürsel Abi..
iyi günlerde pedallamanız dileğiyle

• Beğen

placan

Daimi Üye
Tepki
168
Gercekten dört dörtlük bir bisiklet. Keyifli sürüsler dilerim.!

• Beğen

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
S.AGürsel abi vallahi süper üstü abi bence sen bunu biran önce forumdan kaldır nazar değmesin..Şaka bir yana ALLAH kazadan beladan korusun.Güle güle kullan.İyi forumlarr..:)

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Tüm iyi dilekleriniz için herkese teşekkür ederim..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam.. Fotoyu koyduk, bisikletten pek bahsetmedik...:)
Donanım SRAM X0 (arka vites) X9 vites kolları, XT aynakol, Avid Elixir fren sistemi..
Jantlar Bontrager Tubeless (Asimetrik tel yerleşimli; 2 tarafta daha az açı farkı oluyor) Lastikler tubeless.
Gidon, boğaz Bontrager..
Amortisörleri yazmıştım..
Önde Fox Float RP 24. Kilitli, sıkışma ve geri tepme ayarlı, 4 kademe sıkışma başlangıç seviyesi ayarlı havalı-yağlı bir amortisör..
Arkada FOX RP 23 geri tepme ve 3 kademe sıkışma (platform diyorlar) ayarı var.ayrıca bir mandal yardımıyla bir nevi kilitleme konumu var.. Pedala yüklenirken bile arka inip çıkmıyor..

Arkada full floater denen sistemle nerdeyse arkayı dibine vurdurmak imkansız.. (Amortisörün dibi doğrudan kadroya değil oynar durumdaki arka çatala bağlı)Üst çatal 10 cm esniyorsa alt çatal tersine 2 cm esniyor..Ayrıca da arka göbek mili özel bir rulmana oturuyor . Bu da frenleme sırasında amortisörün bloke olmasını engelliyor....Gerçekten başarılı bir tasarım..Amortisörle arka çatalın mafsalı tek parça içi oyuk magnezyumdan yapılmış.Bunun tek parça olması da esnemeyi en aza indirmek için gerekli.

Bunlar Trek'in son yıllarda dağ bisikleti camiasına hediyeleri.. Uzun yıllardır Trek bisikletlerde göze batar pek fazla yenilik yapmamıştı ama bunlarla arayı kapatmış oldu..

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Çok güzel bir bisiklet, güle güle kullanın. Bu arada "mum dibine ışık vermez" misali, bisikletlerin içinde yaşayıp, bisiklete binemeyenlerden olmadığınız için ayrıca teşekküler :D

• Beğen

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
valla mütiş bişi abi allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Hayırlısı olsun.Güle güle kullanın.Bi sorum olacak size.Herkes karbon merakındayken acaba neden karbon dan aliminyuma geçtiniz?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@gürsel

Gürsel abi ,

hayırlı olmasını diliyorum.
Kızlarsivrisi tırmanışına bu bisikleti de götür bence, zirve keyfinden sonra iniş sıkıntısına girmezsin , hızlı ve zevkli bir şekilde inersin.

Kışın değilse de yazın denenebilir ne dersin ?