Yeni Bisikletim

Shichigoro

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Bugün itibariyle Salcano Nova sahibiyim. Evkur'daki siparişi iptal etme sürecinden sonra daha fazla bekleyemedim ve psikolojik baskılarla bir Salcano sahibi oldum. Şimdilik bir sorunu yok gibi ancak bindiğimde arka lastik lavaş ekmek gibi açılıyor. Taş gibi yaptırdım lastiği biraz düzeldi fakat çok efor sarf etmeme neden oluyor bu durum, bir an önce kilo vermem gerek. Bisiklet hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

• Beğen
Tepkiler: barhan
Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Hayırlı olsun öncelikle genelde bu tür ortadan basit yaylı amortsorlu bisikletler genelde tercih edilmiyor. Lastikler üzerinde yazan psi degerinde basılmalı max degeri asmamalı. Sert olması iyi. Sizi yoran muhtemelen orta amorsitordur. Genelde cok yumusak ayarlanır oda giderken sürekli yaylanır ve gücünüzü bosyere emer. Ordaki amortsoru elle iyice sıkıp mümkün oldugunca sert esnemez yaparsanız asfaltta kullanırken daha az yorulursunuz.

Shichigoro

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
arkadaş bu nasıl bir şeymiş. insan yaşamadan anlamıyor işte eşeklikte boyut atlayıp master eşek oldum. orta süspansiyon deli etti beni. kadrodan dolayı değiştirme imkanım da olmadığı için mümkün olduğunca sıktım. ayrıca ön frenin balatası diske temas edip fazladan efor sarf ettiriyor, 7. vitese geçtiğimde arka arttırıcıdan çıt çıt ses geliyor. uzun süre binmediğim için sele de popumu acıtıyor. ilk ücretsiz bakımına götürüp ayar yaptıracağım ve rahat bir sele alacağım. popo acısından bisikletten soğuyacak gibi olsam da bisiklet sürmekten vazgeçmek istemiyorum çünkü biliyorum ki alışacağım. buna ek olarak çamurluğum olmadığı için şöyle bir çamurluk almaya karar verdim:

(link)

hem bisikletimin rengiyle uyumlu hem de sport bir tasarıma sahip. sizce nasıl bir çamurluk? alınır mı?

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
hocam benim ilk bisikletim nova 26 ydı. ilk 2 aydan sonra arka göbek çöp oldu, aynakol göbeği de aynı şekilde tak tuk sesler gelmeye başladı. bisikleti aldığım beyaz eşyacıya götürdüm. o da bakım yaptır servisten dedi. gittim servise(motor tamircisi) 25 lira para istedi. bisikletin garanti belgesinde yazanlar çok ilginç. garantinin devam etmesi için her ay bakıma götürmek gerekiyormuş. her ay 25 tl den 2senede 600tl para yapıyo. bi daha bakıma falan götürmedim. zaten bisikleti 250 tl ye almıştım.