Yeni bisikletim triban 100

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Semih Kartal hayırlı olsun kardeşim bisiklet güzel fakat selesini falan değiştirmen lazım çok rahatsız edici bi selesi var aynısı bende var 1000 km üstü yol yaptım vites sıkıntılı yarışa katılamassın bununla tur gezi bisikleti lastikleri sağlam ama şükür hiç patlamadı daha yarı yolda bırakmadı bende bugün bakıma götürecem iş çıkışı decathlona :)
tekerine taş değmesin güle güle kullan :)

Scudo

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sayko_Panda Hocam sele olarak siz ne taktınız? Ve memnun musunuz? Başka herhangi bir modificasyon tavsiye eder misiniz?

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@asibol aynı btwin in 900 jel selesi var 129 liraydı galiba onu kullanıyorum şuan eskisine göre çok iyi üzerine birde kılıf aldım gayet iyi şuan benimkinin fotosunu atacam aldığım aksesuarlarıda görürsün birde lastiklerini değiştireceğim dişli olduğundan fazla hız yapamıyorum

Dosyalar

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sayko_Panda Teşekkür ederim. Eğer üzerine bir de kılıf aldıysan o sele de rahat değil galiba? Muhtemelen tura gideceğim için Dechatlon'daki Selle İtalia selesinden alayım diyorum.
Lastik konusun iyi açtın da; ben bu lastiklerin yol tutuşunu hiç beğenmedim. 2 aydır kullanıyorum. En ufak yol çıkıntısında yoldan kopma hissediyorum. Önceden mtb olduğu için galiba.

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@asibol kılıfı kendi selesi için almıştım jel sele için değil. sele kişiye özel olduğu için bişey diyemicem mesela bana iyi gelir sen beğenmessin yada senin beğendiğini ben beğenmem :) lastik önemli sadece asfaltta kullanacaksan değiştirmeni öneririm bunun lastiklerini patika yollar için yapmışlar galiba mtb lastiği gibi

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sayko_Panda Bende de triban 100 var bu jantlara kaça kadar lastik takabiliyoruz bilgin var mı?

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mekonzA valla tam bilmiyorum foruda jant ve jastik ile ilgili bi konu var oraya bak istersen yanlış yönlerdirmeyim ben seni ama benim alacak olduğum 700/32 idealmiş bu janta kendi üstündeki lastiğide 700/32 zaten

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mekonzA @mekonzA evet okumuştum maşa 25-35 arası destekliyor demişti birisi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yalnız kadro kulağı ayrı değil bu bisiklette, eğer kadro kulağı kırılırsa alüminyum bir kadro olduğu için haliyle kadroyu çöpe atarsınız. Asıl sorun eğilince düzeltilme aşamasında kırılmaya çok yatkın bir madde alüminyum.

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TORUKOJİNValla kadro ömür boyu garanti diyorlar diye aldık. Açıkçası ben güveniyorum. Şöyle en kotu 4 sene götürsün yeter bana. Benim bu bisikleti alma sebebim tecrübe kazanmak. Bir de yol bisikleti sarmaz diye giriş seviyesinden başlayayım dedim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Şenol U. ve Ozicu

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Dünyanın parası olmuş dandik bir Triban
Bisiklet nasıl alsın gariban

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Eroseros almadığım her vakit daha da yükselecek riske girip alıcaz yapacak bir şey yok.Kur şahlanıp gittiği sürece bu geçerli

• Beğen
Tepkiler: asibol ve Eroseros

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kaç post önce bir şeyler yazmıştım. Ben eski bir mtb den geçtim. Ona göre bu çok keyifli geldi. Ama daha üst segment bir yol bisikleti olsa ne düşünürüm bilemem. @TORUKOJİN

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eroseros
@Eroseros

Alamadım. 2 aydır da bakıyorum. 2.ellerin fiyatı da neredeyse sıfırdan farksız. Yol bisikleti alıp aydınlatmam, ekipmanlarım.. Herşeyimi alıp günlük kullanıcaktım ama olmadı

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Semih Kartal hocam deneyimlerini yazar mısın acaba?

@Sayko_Panda hocam triban 100 ile ne kadar km yaptınız? deneyimleriniz nasıl biraz yazar mısınız

Seyha07

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Metin
Bisiklet
Bianchi
Hayırlı olsun güle güle kullanin

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Desert Fox merhaba toplam 1200 küsür km yaptım bisikletin sele ve lastiklerini değiştirirsen güzel 45 km/s te pedal boşa düşüyor sıkıntı olarakta aynakol göbeğinde boşluk oluştu decathlon servisinde ücretsiz yaptırdım 1 buçuk ay önce 3 gün öncede yine aynı sıkıntıyı çıkardı diğerlerinde yaparmı bilmem ama alacak olursan ilk işin selesini değiştirmek oksun bildiğin taş :) lastiğe bişey diyemem şuana kadar 1 kez patladı

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sayko_Panda Aynakol göbeğinde nasıl bir boşluk oluştu hocam. Nasıl bir sıkıntı yarattı. Benim T100'de de var mıdır acaba diye düşünüyorum.
Bir de siz lastikleri değiştirdiniz mi? Cevabınız evet ise lastik bilgilerini ve öncekine göre performans ve güvenlik farkını yazar mısınız. Zira bu lastikler bana hiç güvenli gelmiyor.

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@asibol her pedala basışımda kulakla duyulmaz ama ayakta hissedilir derecede sanki dişlide bi diş atlıyomuş gibi buralardaki bisikletçiler bişeyden anlaöadığı için yaptıramadım ama kime götürsem sorun yapmaz diyo müsait bi zamanda decathlone götüreceğim daha lastikleri değiştirmedim @asibol tura çıkacağım zaman değiştireceğim lastik olarakta Schwalbe Lugano 700X25 K-Guard Dış Lastik düşünüyorum