Yeni Bisikletim Lapierre Sensium 300

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@bisikletinmühendizi Hayırlı olsun abi, kazasız belasız sürüşlerin olsun inşallah. Ben de senin gibi bugün yol bisikletine geçtim. Bütçeme en uygunu ve ödeme seçeneği kolay olan mosso cavalier 700'ü tercih ettim. Umarım yanlış bir tercih yapmamışımdır. 20 kmlik bir sürüşte bisikletim akıcı olduğunu, vites geçişlerinin fena olmadığını lakin gidonu tutmanın ve eğilip sürmenin ve selenin sertliğini tecrübe ettim. İlk defa yol bisikleti kullanıyorum, herhalde alışırım. Bisikletin hafifliği hoşuma gitti lakin lastikler çok ince(700×25) en ufak tumsek ve çukuru hissediyorum. Bakalım kullandıkça göreceğiz... Fotosunu da aşşağıya ekliyorum:20161108_214835.jpg

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@btaskazan Barış bey size bir uyarım var :eek:

Foruma yazdığınız her şey internet ortamına düşüyor bildiğiniz gibi. Ve kötü niyetli kişiler de buraları takip ediyor emin olun. Bisikleti nerede muhafaza ettiğinizi gördük, daha sonra Strava kaydınızı aradık, bakalım evinizi bulabilecek miyiz diye:
(link)
Onu da bulduk hatta sokağınıza kadar bulduk! Dikkat edin, bu tip önemli bilgilere kolay ulaşılmasına engel olunuz :( Hırsızlar sandığımızdan daha zekiler!

BARTHEZ

Üye
Tepki
43
İsim
GÖKHAN DEMİR
Bisiklet
Lapierre
Hayırlı olsun.
bende sensium 300 kullanıyorum.
ben çok memnunum. sizde memnun kalırsınız inşallah.
bir tavsiyem var. yedek kadro kulağı bulundurun.
zira piyasadakilerden farklı olduğu için hiçbir yerde yok.
bisikleti aldığınız yere söyleyin istesinler. yurtdışından geleceği için uzun sürüyor.

Bekir EREN

Üye
Tepki
220
Bisiklet
Lapierre
@BARTHEZ çok doğru söylüyor. bende bir lapierre kullanıcısı olarak kadro kulağı sıkıntısı yaşamadım değil. Türkiye yetkili satıcısı ile iletişime geçmiş olsam da bayii arasın diyerek ilgilenmediler. Dada sonra bayi aracılığı ile iki tane getirttim. KAdro kulağı önemli bişeymiş öğrendim. ilkini kırınca iki tane getirttim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bisikletinmühendizi

2 yıl kadar önce Lapierre Audacio 400 kullanıp sattım. Aluminyum kadro olmasına rağmen, en çok memnun kaldığım yol bisikletlerimden bir tanesiydi diyebilirim. Markayı uzun süredir Türkiye mağazalarında gözlemleyerek takip ediyorum.

Benim gördüğüm ve olumsuz açıdan eleştireceğim tek kusurları, neredeyse bir çok modellerinde, Shimano R500 veya RS10 serisi jant kullanıyor olmaları. Bu jantlar kendi başlarına neredeyse 2 kg. üzerinde bir ağırlığa sahipler.

Mavic Aksium'u daha çok modele koymalarını ve Shimano'nun bu düşük seviye jantlarından kurtulmalarını diliyorum.

Size de hayırlı olsun, tercihiniz gayet güzel. Kazasız belasız, güle güle kullanın. :)

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@btaskazan

Barış bey size bir hatırlatma da ben yapayım. Yerli markaların adeti olduğu üzere yeni bisikletleri olabilecek en konforsuz ayarlamalar ile kullanıcıya teslim ederler. Hele gidon ayarını doğru yaptıklarını hiç görmedim.

Sizin bisikletinizde de gidon anormal derecede yukarı, STI kollar ise olması gerekenin çok altında ayarlanmış durumda. Bu yaşadığınız konfor sıkıntısının başlıca nedeni olduğu gibi ileride sağlık sorunlarına da yol açabilir. En kısa zamanda bisikletinizi kendinize en uygun ergonomik ayarlara getirmelisiniz. STI kolların yeri değişeceği için gidon sargısını da değiştirmeniz gerekebilir.

Şurada faydalanabileceğiniz bir kaynak mevcut:

(link)

Ayarları kendiniz yapmakta zorlanırsanız işini bilen bir bisikletçi veya tecrübeli bir yol bisikleti kullanıcısından yardım almalısınız.

Serkan Bey'in uyarısını da ciddiye almanızı tavsiye ederim. Forumda sıkça gördüğümüz çalıntı başlıklarına bir yenisi eklenmesin.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Hayırlı Olsun. Strava da evin görünmemesi için evin olduğu alanı kör nokta olarak seçebiliyorsunuz.

B

BF Okuru

Misafir
@Serkan Mıstınoğlu
Eyvallah hocam da keşke bana bu uyarıyı burdan değil de özelden yapsaydınız Ama yine de uyarınız için teşekkür ederim.
@Sadettin Z.

Saadettin bey, ben de yeniyim bu bisiklet işinde. O yüzden ayar olayını bilmiyordum be alırken gidonun ön bölümünden kaldırttım biraz bende bel fıtığı olduğu için. Teşekkür ederim uyarılarını için. Ayrıca, bana önerebileceğiniz bir bisikletçi var mıdır bu bahsettiğiniz ayarlar için? Son olarak, STI kolları derken fren ve vites kollarını mı kastettiniz?

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
La Pierre ekibine hoşgeldiniz, 1.900 km oldu, bir derdimiz yok, gayet memnunum bende.
Bol bol kullanın, boşa gitmesin paralar.
Yukarda bahsedildiği gibi jantlar biraz dert, ilerde para olunca değişeceklerin arasında ilk sırada. :)

20160430_124530.jpg

Ersydn

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ersoy Aydın
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lapierre Sensium 100 sürme fırsatım olmuştu çok güzel bir bisiklet hayırlı olsun kazasız günlerde kullanmak nasip olsun

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@btaskazan Daha fazla kişiye ulaşması için yaptım ama isterseniz yorumumu tamamen silebilir veya güncelleyebilirim.
Siz de daha farklı bir fotoğraf koyarak ve strava aktivitenizi gizleyerek güncelleyebilirsiniz isterseniz :)
Strava konusunda da önerim ya "Strava Privacy Zone" kullanın, evinize yaklaşınca rotanız görünmez olur. Veya Strava'yı sürekli belirli bir bölgede(evinize biraz uzak) açıp kapayın, ben öyle yapıyorum :)