yeni bisiklet tavsiyesi

burak14

Üye
Tepki
0
arkadaşlar bu benim ilk mesajım oluyor. cocuklugumdan beri bisiklete binmedim ama artık aldıgım kilolardan kurtulmak ve spor olması açısından bir bisiklet almak istiyorum. bisiklete binecegim yollar tozlu asfalt ve normal topraklı yollar olacaktır. birde almışken son teknoloji ürünü bir bisiklet almak istiyorum. eskiden castello terminatörüm vardı hatırlayan arkadaslar vardır mutlaka. şimdi nasıl bisikletler çıkmış öyle. benim istedigim bisiklet aldıktan sonra modifiye istemeyecek uzun ömürlü saglam birşey. bütçem 2000ytlleye kadar. şu aralar fiyatlarda biraz inmiş(şanslıyım). TREK 6500DE yi begendim ama her türlü fikre açıgım. Ben boluda yaşıyorum ama bisikleti Ankaradan alacagım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Scudo

burak14

Üye
Tepki
0
birde kron xc 2000 disk var ama frenleri mekanikmiş galiba. olmuşken hidrolik olsun diye düşündüm. hidrolikle mekanik arasında kullanım açısından çok fark olurmuki

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Burak öncelikle forumumuza hoş geldin :).
Profesyonel bir bisiklet alımı için iyi sayılabilecek bütçe ayırmışsın. Elbette biz de elimizden geldiği kadar sana tavsiyelerde bulunuruz. Ancak ondan önce forumda daha önce açılmış ve konuşulmuş konuları bir gözden geçir ;). Daha iyi fikir edinirsin (Trek 6500 hakkında, disk fren çeşitleri hakkında vs vs).
Bunlar neticesinde biz de sana önerilerimizi sunarız, diğer türlü hepsi çok havada kalabilir :).

burak14

Üye
Tepki
0
forumun bayagı bir kısmını okudum. anladıgım kadarıyla ben hidrolik frenli bir bisiklet istiyorum. onun dışında bana yarı profesyonel birşeyde yeterli gelecektir. yarışmak gibi bir hevesim yok. trekler hoşuma gitti. 4900diskte işimi görecek gibi. kron 2000xc de fena degil. aslında boluda servis açısından biacnhide iyi ama problemli bir markaymış. ne bileyim daha yeni oldugum için biraz kafam karışıyor.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Bolu'da olmanız dezavantaj.
Yoksa toplama yapın derdim. Güzel bir kadro üzerine hidrolik atarsın. istediğin kompenantları dizersin.
Benim tavsiyem bundan yana.

Yok ben toplama istemiyorum dersen. Trek 6500 Disc çok iyi bi seçim olur.

Sevgiler...

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
@burak14

Kron da XC 2000 disk bisikletin haricinde hidrolik disk frenli 3 tane daha model var.Özellikle XC 4000 LX bisikletin aradığınız kriterlere son derece uygun olduğunu düşünüyorum.Bu bisikletin satış fiyatı 950€ nakittede iskontosu var.Biraz daha çıkabilirseniz XC 4000 XT hidrolik diskli bisikletini de düşünebilirsiniz.Onunda fiyatı 1350€.

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Merhaba Burak, ben de geçtiğimiz günlerde aşağı yukarı aynı bütçeyle bisiklet arıyordum. Tercihimi Corratec'den yana kullandım. Genellikle aynı fiyatlı ürünler arasındaki karşılaştırmada Corratec'lerin komponentleri daha iyi gibi geldi. Alternatif olarak düşünebilirsin.

Saygılar

burak14

Üye
Tepki
0
şimdi sizden gelen bilgilerle 3 model sınırına indim.
1:)TREK 6500 DE=875euro
http://erdoganlarbisiklet.site-online.ws/6500d.jpg
2:)CORRATEC X-VERT EXTREME=999euro
http://cache.evendi.de/pics/large/78349.jpg
3:)KRON 4000 LX DISK=950euro
http://erdoganlarbisiklet.site-online.ws/wpe1F.jpg

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Koyduğunuz 3 seçenekte yaklaşık aynı fiyat ve yaklaşık aynı donanım aralığında...Bence artık ufak tefek şeylerle bunları birbirinden ayırmanız gerekli...Mesela maşa ları ve disk fren setleri ile yada açıları ve kadro ağırlıklarıyla...Bunlar tamamen sizin Kişisel seçiminize ve beklentilerinize dayalıdır...

Örneğin Extreme de Magura Julie 180/160 rotorlu versiyon var...Ki Magura; "Hidrolik sistemler üzerinde bir numaradır"...Üstündeki Trace Elite maşa da oldukça yerinde bir model...Bunun dışında kadro şekli ve sağlamlığıyla birinci sırama koyardım...

Kron xc 4000 de oldukça güzel bir model...Komple LX olması hoş...Fakat maşa olarak üstünde ne veriliyor bilmiyorum bazı yerlerde manitou axxel comp veriyorlar bazı yerlerde Reba sl görüyorum...Eğer Reba ise verilen oldukça güzel bir birleşim olur bu bisikletle...Ama benim ikinci sıramda...

Trek 6500 de ise Genel olarak Trek in componentine göre biraz fazla paraya geldiği aşikar...Ama bunun sonucu Trek garantisi altına girmiş oluyorsunuz...
Şahsen benim 3. sıramda kendisi...

Bunlar kişisel görüşlerim...Ayırdığınız bütçeyi ben ayırsam, "ne yönde seçimim olurdu" diye düşünüp, yazdım...Ama tabiiiki en önemlisi, yukarıdada yzdığım gibi sizin bisikletten beklentileriniz ne olacak...

Seçiminizde başarılar diliyorum, kolay gelsin:)

İyi günler...

burak14

Üye
Tepki
0
ankaradan bir bisiklet satıcısı ile görüştüm isim vermem dogru olmaz heralde. düşüncelerime göre kron 4000 üzere yogunlaşacagım. satıcının bana dedigi bisikletin üzerinde istedigim oynamayı yapabilecegimdi buna görede fiyat aşagıya veya yukarıya dogru gidecek tabiki. kron donanımsal olarak gayet tatminkar. fakat ileride keşke dememek için nerelerini upgrade yapsam sizce iyi olur. fren, jant lastik, göbek..vb

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Alacağınız Kron'u önce bir "aldığınız haliyle" kullanın derim(hangi bisiklet olursa olsun bunu derim :))...
Ondan sonra, "eksikliğini hissettiğiniz" kısımlarda "upgrade"ler yapabilirsiniz yavaş yavaş...
Ama zaten Kron xc 4000 alındığı haliyle iyi bir seçim olacaktır...Sonuç olarak seçtiğiniz üç seçimde çok iyiler;)

• Beğen
Tepkiler: burak14

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
@burak14

Kron üreticisi olarak sizi biraz aydınlatmak isterim.
Ayırdığınız bütçeye göre size 3 tane seçenek sunabilirim
1)XC 4000 kadrolu vites sistemi full 2006 lx,Ön arka hidrolik disk fren sistemi.
Ön maşa manıtuo axel lockout.Bu bisikletin fiyatı 950€.
2)XC 4000 kadrolu vites sistemi full 2006 XT.Ön maşa rock shox reba sl.
jantlar mavic crossroc tubeles.Lastikler IRC serac xc tubeles.Sele borusu ve gidonu carbon.Bu bisikletin fiyatı 1500€
3)XC 4000 kadrolu vites sistemi full 2006 XT,ön arka XT hidrolik disk fren takımı.Ön amortisör Rock shox reba sl.Gidon ve sele borusu carbon.Bu bisikletin fiyatı 1350€(Yeni Üretim)
Birde bunların haricinde Xc 4000 kadrolu full XTR vites guruplu RockShox SID team amortisörlü,XTR Hidrolik disk frenli bir modelimiz daha mevcut yalnız bu bisikletin fiyatı belirttiğiniz bütçenin üzerine çıkıyor(2200€)
Garanti olayına gelince Kadrolar ömür boyu garantili diğer aksamlar 2 yıl garantilidir.XC 4000 kadrolarda 15"-17,5"-19" kadro boy seçenekleri vardır.
Bu fiyatlar 12 taksitli fiyatları olup.Nakit yada Kredi kartı tek çekimde modele göre iskontoları vardır.

• Beğen
Tepkiler: burak14

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bence 1350 euro olan kron modeli ihtiyaçlarınızı en iyi sekilde karsılayacak türden(fiyat aralığına göre

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet bu 3ncü seçenek gerçekten hoşmuş:)

burak14

Üye
Tepki
0
peki arkadaşlar bu bahsettigimiz kron 4000lx, corretec extreme ve trek 6500diskin standart agırlıkları nedir? forumda ve nette baktım ama bulamadım. agırlıkta önemli anladıgım kadarıyla.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@burak14
extrmenin lilosu 13.5 diye geçiyor sitelerde

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
ağırlık senin için önemliyse hala tercihini krondan yana yapabilirsin.mutlaka biri senin olacaktır!

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
ağırlık senin için önemliyse hala tercihini krondan yana yapabilirsin.mutlaka biri senin olacaktır!

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
neden yazım iki kere cıktı diye soracaksanız iki kere bastım tuşa.yazılan mesajın geri alınması diye bisey var mı?