Yeni bir çağın başlangıcı mı yoksa insanlığın sonu mu?

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağlık,arama kurtarma, engelli kardeşlerimize yardım ve bunun gibi konular dışındaki teknolojik gelişmeler; bana çok sevimli gelmiyor.Galiba biraz eski usül bir adamım.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
" insanlarla girdiği sohbetler sayesinde ‘öğrenen’ yapay zeka, yayına girmesinin üzerinden 24 saat bile geçmeden Nazi sempatizanı, ırkçı ve soykırım destekçisi yorumlar yapmaya başladı. "

" Programın, ‘insanların ne kadar havalı olduğuna’ dair ilk tweet’leri kısa sürede yerini ‘Hitler’in Yahudilere soykırım uygulayarak doğru yaptığı’ gibi tweet’lere bırakırken, Tay ‘Feministlerden nefret ettiğini ve hepsinin cehennemde yanması gerektiğini’ de ifade etti. "

:kptmya::kptmya::kptmya:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mustafa Zeybek

Yav sonunda robotları kendimize benzettiler,insanoglu bir garip,onda iyilik tohumlarıda var kötülükte,ne ekersen onu biçersinde,bu çelişki hep var olacak insanda,alt insan ,üst insan,ne vakit kin ,öfke,gibi duygulardan yoksun oluruz o vakit bir şeyler oluyor demektir,ama yok,5000 yıl geçti ,hep aynı hikaye kardeşim,ahmet mehmedi öldürdü ,yok yalan söyledi ,yetti gayri,yav bu nice ,üstün insanı aradı bulamadı ,bizmi bulacağız,
Ters akıntılarla dolu yetkin insan,kendine acımayan kendisi ile barışık,varmı böyle insan,,,

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe
"Bugün yaptığın robotlar, yarın duvarı tırmalar" durumu olacak gibi :) robotlar insan ırkçısı(?) olup çıkacak, hepimizi yok edecekler :eek::krsn:

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Kudret abi eski insanlığın sonu yeni çağın başlangıcı diyerek farklı 1 bakış açısı gösteriyorum :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@JusTiMe

Robotların işlevleri insan hayatını kolaylaştırmak ise eyvallah,örnek engelli insanlara yardımcı olmak gibi,arama kurtarma bana makul geliyor,bu terminator vardı,valla iş oraya gider ise yandık gene ,gene savaşlar, insanlık ile robotların savaşı,bu ne yahu ,
:islik::eek:

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Kudret Kurtcebe Will Smith'in I robot filmi gibi insanlarda kendilerinin bazı organlarının yerine robot parçası falan takar mekanik insanda olur değil mi :D
hero_EB20040716REVIEWS40711001AR.jpg :D

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Agbi hiyleli bu ip var

• Beğen
Tepkiler: ATTy ve JusTiMe

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Bu robotlar çalışınca maaşı kim alacak. Doğaya dönmek varken bu gelişmeler insanın gözünü korkutuyor.benden daha zeki makinalar varken iş veren beni ne yapsın.ama ben kazanamassam kime satacak?vs çılgın sorular. Kapitalizm içinde zerre insanlık barındırmıyor. Neyseki bunları görene kadar ya ölürüz yada iyice kadayıf oluruz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ilter Elmas

Vay yardımlaşma,,,,,

@selim82

Buda bir gerçek

@mariokaldato

Ipleri sunu ayarladı, :Dha sahi mehmet sunu yok,uzun zamandır kapımızı çalmıyor ,ne oldu kayseri kaplanına,,,,,,

@selim82

Yav bu kapitalizm bir aşkmıki insanlar bu kapitalizmi seviyor,tüm zamanların sistemi olmaya devam ediyor,insanın egosuna çok uygun bir sistemki batmadı
Paradan vaz geçebilirmi insan,yav şu kızılderililer ne güzel yaşıyorlardı,adamları huzursuz etti avrupa kaçkınları,parayı bilmiyorlardi,ne işe yarıyor bu dediler,onlarda takas vardı,eğer değerli bir şeyi istiyor isen senin için değerli bir şeyi vereceksin,
Olmuş bir vaka var, bankayı soyan haydutlar kızılderililerin eline geçer,bir güzel ağızlarını bağlarlar ,çünki kızılderililerin topraklarındadırlar,gece olur ve ateş yakılır,ateş için çalı çırpı olmayınca haydutların çuvallarını açarlar ,birde bakarlarki çuval dolusu dolar,ateşe atmaya başlarlar,haydutların ağzı bağlı olduğu için ,ımf ,umf ,urg, diye ses çıkardıkca dahada atarlar ,bir yandan gülerler ,diğer yandan dolarları yakarlar ,böyle ulusa saygı duyulurmu size bırakıyorum

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
18.yüzyılda yaşanan sınai devriminde olanlar insan oğlunun beden gücü yerine buharlı makinaların gücü kullanılmaya başlanmıştı. Yapay zeka ile artık insanoğlunun aklı yerine akıllı algoritmalar geçecek. 18.yüzyılda bedenini kaybeden insanlık 21.yüzyılda aklını yitirecek.Asıl soru insanoğlu bedensiz ve akılsız ne olacak? Çok basit yok olacak

Ya da...

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
2. 50 den sonrasını izleyiniz veya en baştanda izeleyebilirsiniz. Size kalmış.