yeni bir belediyecilik şaheseri (caddebostan bisiklet yolu)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında ozgur908 tarafından paylaşıldı.

 1. ozgur908

  ozgur908 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  745
  Beğeniler:
  1.173
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  caddebostan sahilinin bostancı'ya yakın olan kısmında belediye (sanırım İBB) bir etkinlik hazırlığı gerçekleştiriyor. etkinlik alanının çevresi de dört ayaklı bariyerlerle çevrilmiş durumda. sıkıntının ne olduğunu sanırım tahmin edebiliyorsunuz? alanı çevrelemek için kullandıkları bariyerleri yüzlerce metrekarelik yer yetmediği için bisiklet yolunun üstüne kurmuşlar. kafanızı yukarıda tutarsanız az rahatsızlık veren bu taciz kafanızı aşağı eğdiğinizde ayyuka çıkıyor çünkü bariyerlerin uzun ayakları size çelme takmak için yolun ortasına kadar uzanıyor. ileride de onlara takılmazsanız son bir şans olsun ve çarpın diye yolun ortasına başka cisimler uzatılmış. girişteki görevliye durumu sorduğumda izin alındığını söyledi. (şaşırmadım çünkü daha önce kadıköy belediyesi yaya kaldırımının %100'ünü özel işletmeye tahsis edip alanın işletme tarafından bariyerlerle çevrelenmesine izin vermişti ve bu durum halen devam ediyor). ibb beyaz masayı arayıp durumu bildirdim. bisiklet yolunda böylesi bir nedenle meydana gelen bir kazanın hem bisikletlilerin hem de yürüyüş yolundaki yayaların can güvenliğini tehlikeye atacağını, haftasonu o bölgenin çok kalabalık olduğunu ve bu durumun kaza tehlikesini özellikle arttırdığını, böyle bir kaza olması ihtimaline karşı kendilerini uyardığımı ve buna rağmen önlem alınıp bariyerler uygun bir yere çekilmezse mevcut ihmallerinin kasıt niteliği kazanacağını belirttim. (bisiklet yoluna "bisiklet yolu hizmet dışıdır" "dikkatli sürünüz" vb. gibi hiçbir uyarı da yerleştirilmemiş) şikayet kaydım alındı aşağıdaki adresten süreci sorgulayabilirsiniz:


  https://crmweb.ibb.gov.tr/BasvuruSorgula/Sorgula
  başvuru no: 1-1574134436
  güvenlik no: 994758

  görüp fotoğrafını çeken olursa ve burada paylaşırsa çok memnun olurum. 153 beyaz masa hattından şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

  bu işi bu şekilde planlayan 2016 yılında iş güvenliği ve çevre güvenliğinden habersiz aklıevvellerin ne kadar maaş aldığını çok merak ediyorum. (herkesin her şeyi bilmesi mi gerekiyor diye savunacaklara şöyle söyleyeyim: benim bilmem gerekmiyor ama o kişilerin bilmesi gerekiyor, hatta bu bir gereklilik değil bir zorunluluk, o pozisyonda çalışabilmeleri için bir ön şart, çünkü işleri bu!)

  bazen diyorum hıyar ihracatı işine girişsem. memleketteki tüm hıyarları kaptansız dev bir gemiye yükleyip göndersem okyanusa ülkenin hem ekonomisi kalkınır hem de daha güzel bir yer olur. işte o zaman memleketi beğenmeyenlere git başka ülkede yaşa deme cüretini bulabiliriz.
   
  ersin cem emci ve k3mal bunu beğendi.
 2. SOZUAK

  SOZUAK Forum Demirbaşı

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  30 Nisan 2016
  Mesajlar:
  522
  Beğeniler:
  685
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Barış SÖZÜAK
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba, güzel yazıp konuyu da özetlemişsiniz ama olay aslında (siyasi yana çekmeyin) tamamen anlayış meselesidir. Ülkede nice öncelikli sorunlar varken bununla uğraşacaklarını en azından tedbir bile alacaklarını sanmıyorum.İsterse 100.000 kişi yazsın bakış açısı yanlış yada olması gerektiği gibi olmayan bireylerin çoğunlukta olduğu bir ülkede yapılabilecek herşey yapılmış olsa sonuçları ancak 1 nesil sonra yani en az 30 yılda alırsınız. Üzülerek ülkemin çağdaş medeniyetler seviyesini görmeye ömrümün yetmeyeceğini hatta çocuğumun bile göremeyeceğini düşünüyorum. Ancak 3. dünya savaşı çıkar da hersey sil baştan başlar ise o zaman işler kolay olur zira birşeyi sıfırdan yapmak, bozuk olanı düzeltmeye çalışmaktan daha kolaydır. KAğıt üstünde herşey çok iyi felan ama neyse ... , son iki satırda yazdıklarınıza katılıyorum diyeyim.
   

İlginizi Çekebilir

koçhi.jpg
Arkadaşlar bildiğiniz üzere bu yaz bisikletle en uzum sürüşüm olan bir seferde 215km sürüşümü sizle paylaşmışdım; Günü birlik ( Nevşehir - Ankara yolu) 8.saat 30dk sürüş 215km.. Yalnız şöyle bir...
upload_2016-11-16_14-33-40.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
5.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...