yenı baslayanlara yardım ve onerıler .!!

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
arkadaslar bu forum ıle tanıstıgımdan berı gercekten bısıklet gundemını takıp etmeye basladım . megerse bılmedıgım ne cok sey varrmıs .
Hatta hıc aklımın ucundan bıle gecmezdı 25 yasında bısıklet al sıfırdan basla :)
forum ıle tanısalı 1-1,5 ay oldu ve hemen bısıkletımı (chase 3 ) aldım .
fakat yalnız oldugum ıcın konuları genelde netten takıp edıp ,taklıt yoluyla bırseyler yapmaya calısıyorum .
mesela bu baslık altında hareketlerın yapılısları ve ozellıkle hareket ısımlerını paylasalım mı ?

ben daha yenı baslangıc yaptıgım ıcın sadece manual ve bunny hop calısıyorum . bu dogru mu ? yada baslangıc olarak farklı seylermı calısmam gerekıyor??

tecrubelı arkadasların yanıtlarını beklıyorum .

tesekkurler .

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
internetten,youtube den amator videoları izlemen daha iyi olur,360lı,pedal grind lı videolar pek yardımcı olmaz:D:D:D,mesela benim videom:

(link)

bunny,arka savurma ön savurma,arka teker üzerinde sekme,tek teker vs.bi de elini arka frende tutmaya alış,her an ihtiyacın olabilir.

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Eğer önceden hiçbir hareket tecrüben yoksa sıfırdan başlayacaksan, olduğun yerde dengede durmaya çalışıp denge kazan. Ya şimdi diğerlerinide yazacaktım hem yazıdan okuyarak hiç bir şey öğrenilmez hemde benim için tarif etmesi zor oluyor. Yakında bir video yapacağım bu işlere nasıl başlanır diye oradan daha rahat kavrarsın hareketleri ve temellerini. Bazı hareketler vardır ,temel olanlar, onları çözdüğün zaman gerisi çorap söküğü gibi gelir. Ben o videoda hem temelleri hemde daha zor hareketleri anlatmaya çalışacağım.

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
tesekkurler ben dengeye ve youtubede kı vıdeolara devam edım :)

gercı su anda tek basıma ve baslangıc donemı oldugundan sıkıcı gecıyo ama olsun napalım atlatırız .

erkan bu arada vıdeoyuda beklıyorum forumda ;)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
street ve trials de temel hareketler bunny hop, manual, pedal kick. bunlara çalış ama pedal kick daha pro trials çiler yapıyor yeni başlayan birisi için pek fazla uygun değil. sen bunny hop a çalış. denge kazan ve rockwalk yapmaya çalış. giderken ön firene basıp arkayı eğer sol ayağın öndeyse sol tarafa sağ ayağın öndeyse sağ tarafa arkayı atmaya çalış. bunu deneye deneye geliştire geliştire sonrada arkayı attıktan hemen sonra önü çekmeye çalış. ve böyle 360 atmaya çalış. manual ilk başlayan biri için çok fazla. tek tekerle başla arka teker üstünde denge kazan. sonra arka teker üstünde zıplamaya çalış. bu dediklerimden sornada diğer hareketleri kendin geliştirirsin. ama bu hareketlerde çok iyi bi firen ve sağlam jant kullanmanı öneririm. firen kaydımı sende kayarsın kötü düştünmü hayatın kayar :D birde kaliteli bi eldiven kask tekmelik dizlik ve dirseklik mutlaka takman lazım en önemlisi eldiven ve tekmelik. pedal ayaktan kaydımı kaval kemiğine çarpıyo ve çok fazla acı çekersin. korumasız asla binme.

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
ugur tesekkurle gercekten super bılgıler.

benım kafam takılan tek soru su . koruma konusunda hersey ok fakat kımınle konustuysam eldıvenı cook onemlı olarak altını cızerek soluyolar .

eldıvenı bu kadar onemlı kılan nedır ?
ellerın su toplaması ve nasırlasmasını mı onlemek?

• Beğen
Tepkiler: mumuX_33

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@cakhiy

cakhiy ninde dediği gibi nasırlar ve yere düştünmü korunma. ellerinin nasır tutmasını engellemek çok zordur. en kaliteli eldivenlerden alman gerekicek. ve bir tane değil 4-5 tane farklı eldiven alıp her gun başkasını giyersen ellerin daha az nasır olur ve eldivenin ömrü artar. ve eldivenleri takmadan önce ellerine koruyucu kremlerden sürebilirsin. buda azda olsa koruma sağlıyo.

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hangi eldiveni giyersen giy elin mutlaka nasır olacak, bundan kaçış yok. Benim ellerim odun gibi valla.

• Beğen
Tepkiler: punkermanmania

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
yesılkoy sahılde eskı havuzun orda devamlı takılıyoruz nerdeyse her hafta sonu ordayız orda endy lerı fılan ızleyerek yapabılırsın bıseyler

• Beğen

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
@shımano11

bence ıst dakı arkaslar sana yardımcı olacaktır .onlarla tanıs ;)

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
gerçekten bazı arkadaşların tanımları çok işime yaradı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
nasır her türlü oluyo arkadaşlar,eldiven aza indiriyo,bence eldivenin en büyük faydası elciklerin kaymasını önlemesi,ellerin gidonda daha sıkı duruyo ve kesinlikle hareketlerine yansıyo,kısa parmak değil uzun parmak eldiven kullanmalısın.

• Beğen

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
eldiven kullanınca elcikmi kaymıyor yoksa eller elcikten mi kaymıyor?
elcik eğer vidalı değilse her türlü kayar. ellere gelincede içi gerçek deri eldiven asla ve asla kaliteli yumuşak bi elcikten kaymaz.

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@burnout_54

Ben 6 yıllık bisikletçiyim, bin çeşit eldiven denedim bu güne kadar ama ellerimde o kadar çok nasır varkı ellerim odun gibi 6 yıldır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
e heralde eller elcikten kayıyo,özellikle yazın terli eller,eldiven bunun için dedim.
elciğin gidonda dönmesi konusunda da vidalı elcik veya bu tarz için güzel bi elcik sorun yapmıyo,ben gt bmx elciği kullanıyorum,ilk taktığım günkü gibi duruyo.

Erkan abi farklı bişey söylemedim ben de,ilerde avuçlarımzın ayak tabanından farkı kalmıycak nerdeyse:D:D

• Beğen
Tepkiler: -erkan-