Yeni başlayan ben için yardım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Umut Gülcan tarafından paylaşıldı.

 1. Umut Gülcan

  Umut Gülcan Yeni Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Bisan
  Merhaba arkadaşlar,

  Birkaç yıl öncesine kadar sürekli bisiklet süren birisiydim. Şimdi tekrar başlamak istiyorum, tabii eskisi gibi kapının önünde değil. 2 arkadaşımı da davet ettim bu işe, ikisi de kabul etti. Fakat onların da bisiklet ve bisikletçilik hakkında bildikleri benimki kadar sınırlı.

  Üçümüz de yeni yerleri görmeyi, yollarda saatlerce pedal çevirmeyi istiyoruz. Fakat merak ettiğimiz "bağzı" şeyler var:

  -Şehir içinde iken trafikte bisiklet kullanmak zor mudur?

  -Şehirler arası yollarda, çevre yollarında bisiklet kullanmanın tehlikesi fazla mıdır? (Örneğin Ankara'dan eskişehir yolundan Polatlı'ya veya Eskişehir'e)

  Evet tehlikeli olduğunu biliyorum ama bu tehlike yüzünden yeni yerleri bisikletimle göremeyecek miyim? Ya da bu tehlikeyi azaltmak bizim elimizde midir?


  Bu arada benim bisikletim Bisan Raptor:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  24 jant , 21 vites

  -Bu bisiklet yolculuk için ve taşlı topraklı yollarda, arazide, kullanmaya uygun mudur?

  Yaşlarımız 16-17

  Teşekkürler
   
 2. Umut Kılınç37

  Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Mart 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  222
  Şehir:
  ISTANBUL~BAĞCILAR
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bence bu bisikleti satıp başlangıç seviyesine uygun tek amorstörlü bir bisiklet almanız olacak.Trafikte bisiklet sürmek zormu demişsin,bazı zorlukları var fakat trafikte furan arabaların yanından geçerken aldığın mutluluk karşısında hepsini unutuyor insan.Ayrıca taşlı yollarda kullanım demişsin,bu bisiklet tahminimce çelik kadrolu ağır bir bisiklet taşlı yollarda frenleme mesafesi uzun oluyor.Hepsini geçtim bu tür bisikletler her 4 tur pedal çevirmeden 1ini boşa harcıyor.
   
 3. Murat cinar

  Murat cinar Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  106
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  İsvicre
  Bisiklet:
  Atala
  Seviye:
  Şu anda bisikletleriniz varmı?eğer var ise uzak yola gidecek.seviyede ve donanıma sahipmi;kask,eldiven,far ön ve arka zil(güçlü bir şey olması iyi olur).suluk ve matara malum su ve tuz kaybı km sayacı ve mesafe ölçer.bunlarda varsa eğer eksiksiz sorun yok ama ilk önce bir deneme sürüşü ne kadar ve nereye kadar gidebiliyor ve ortalamanız kaç km felan.yollar tehlikelimi evet tehlikeli ama bu bir mazeretmi değil elbet dikkatli özenli davranırsanız sorun yok.
   

İlginizi Çekebilir

1430320894945-vt4jk72hwooj-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...
8.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...