Yeni alınan bisiklet sorunları

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Merhaba,

Bir konuda tecrubelerinize ihtiyacım var..
Yeni alından bir bisikletin sorun çıkarmaması gibi bir şart var mı? veya her yeni bisiklet vites ve benzeri ayarlar gerektiriyor mu?
Benim mantığıma göre fabrika çıkısı neyse bütün ayarları tamam kusursuz olmalı!

Siz bisikletinizi aldığınızda kısa sürede problemler çıktımı ?

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: eypcn.ytmz
Scudo

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
ilk aldığınızda olmasada sonrada çıkabilir parçalar teller falan yeni olduğu için sonradan ayarları değişebilir yeniden yapmak gerekebiliyor

• Beğen
Tepkiler: Antares

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
tamam teşekkürler ;)
biraz sinirlerimi bozmaya başlamıştı bu durum çünkü eski bisikletim daha dandik olmasına rağmen böyle sorunlar yaşamamıştım.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisikletleri bisikletçi birleştirdiği için gerekebiliyor.Hem ilk bakıma götürene kadar bisiklet oturmuş oluyor ayar yapılıncada tam sana(kullanıcısına) göre oluyor :rolleyes:

• Beğen

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Benim de en sinir olduğum konulardan biridir...İlk başta yemin etmişler gibi AKORT ve Jant telleri siren sesi verir. Bir de vites saçmalamaya başlar. Bilmeme rağmen asla elimi sürmem. İlla bisikletçi yapacaktır. 2-3 ay sonra arka göbeğine kadar sökerim :D

• Beğen
Tepkiler: sspl ve Antares

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
1-2 ay içerisinde bisikletin kullanımına bağlı olarak bazı vidaları gevşer ve ufak tefek sesler gelebilir. Bu yüzden bisikleti aldıktan 6 ay sonra sizi bakıma çağırırlar ve gevşemiş vidalar sıkılır, vites sistemi tekrar ayarlanız vs.

• Beğen

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Vites kullanımına o kadar dikkat ettiğim halde zincir çapraz'da daha iyi çalışıyor, düz iken sorunlu

• Beğen
Tepkiler: sspl
Tepki
27
Bisiklet
Salcano
@Antares

Aynı sorun nende de var ön ayna koldaki bir problem sanırım

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
İthalatçı firmaya şikayet ettim bakalım onlar nasıl yardımcı olacaklar..
Servis afedersiniz b*k etti.. bir ayarı yaparken başka bir şeyi bozuyorlar. Her yerinden ses geliyor normal olduğunu söylüyorlar. Millet 40-50 cm kaldırımdan bisikletle atlıyor tıkırtı bile olmuyor nedense!

• Beğen
Tepkiler: sspl

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Hele bi de paragöz, yaptığı işten zevk almadan, hatta tam anlamıyla yapamayan bir servise denk gelirseniz benim gibi Allah sabır versin...
3 günlük bisikletimde sorun yaşıyorum, ayarsız.
Alır almaz götürdüm dedim ayarını vs. yap sorunsuz olsun diye, yaptım dedi verdi yapmayaydı daha iyiydi...
Şimdi ben bi şey yapsam yada yaptırsam garantisi geçersiz oldu diyecek beni katil edicek...

@Antares

Bildiğim kadarıyla çapraz kullanımda ses olması normal, bunun aksinde bir durum varsa sürten falan bi yer vardır, o da gittikçe parçalara zarar verir diye düşünüyorum.
Bu arada ne marka bisikletiniz acaba?

Erelest

Üye
Tepki
7
İsim
Elif M.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar
Dün bir bisiklet aldım Corelli Pierre 3.0
Bisikletçi 15-20 gün sonra getir çünkü telleri, vitesi, zinciri, freni vs 15-20 günde anca oturur, getirdiğinde tekrar ayar çekeriz dedi.
Bugün vites değiştirirken boşa çıktı (2'den 3'e geçerken)
Ayrıca bir yerinden sürekli sürtünme sesine benzer ve araba ani fren yapınca çıkan sese benzer bir ses geliyor değişik bir ses. Arkadaşım baktı anlamadı.
Bir de vitesi 1'den 2'ye geçirince de baya sorun çıkardı birkaç kez denedim yine tuhaf bir ses çıkardı. Sanki dişler oturmamış gibi.
Sizce bu sorunlar normal mi? Yeni bisiklette olabilir mi bisikletçinin dediği gibi?
Eğer değilse 15-20 güne kalmadan gitmem lazım ki geri verme hakkım olsun yoksa geri de veremem hukuki süreyi geçiyorum :(

Mutantt

Üye
Tepki
13
Vites ve fren ayarini bence cabucak yaptir bisikletin boyle calisirsa deforme olur.15 -20 gün muhabbetinide geç rektefiyeden cikan arabami bu rodaja girecek

Vites ve fren ayarini bence cabucak yaptir bisikletin boyle calisirsa deforme olur.15 -20 gün muhabbetinide geç rektefiyeden cikan arabami bu rodaja girecek

• Beğen
Tepkiler: Erelest

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üretilirken bazı teknik kusurla üretilebilir, taşınması esnasında hasar görebilir vs Yani bisiklet yeni diye sorun olmayacak diye bir şey yok bence. Vites,fren vs ayarları zaten kutudan çıktıktan sonra satan kişilerin ayarlayıp vermesi lazım.Birde bir süre sonra tekrardan ayarlanması gerektiği söyleniyor.Sistemin oturması için. Farkı ise, eski bisiklet kadar sorunlara gebe kalmaz.