yeni aldığınız mosso ların lastiklerine dikkat

Babameraba

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Ankara dan Beypazar ına giderken 90. km de iç lastik patladı ve bisikleti alalı 1-2 gün oluyordu .O kadar adi yapmışlar ki bir iğneden daha küçük bir diken dış lastiği delmeyi nasıl başardı hala şaşıyorum doğrusu.Bilgilerinize dostlar...

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Lastik patlaması biraz da şans işi, mesela ben lastik tamir kitimi yanıma aldığımda hiç lastiğim patlamaz ama yanıma almadığımda bakkala gitsem lastiğim patlar. Canınızı sıkmayın :)

• Beğen
Tepkiler: Babameraba

Babameraba

Üye
Tepki
0
yok aslında tedarikli gitmiştim yedek lastiğim yoktu gerçi ama alyan takımı yama ve pompa vardı hocam,nasıl yama yapılacağını da biliyordum ama gel gör ki tam 20-30 yıl öncesinin eski demir siboblarından verdikleri için pompamla lastiği şişiremedim.bisikletçiye sordum bunlar bizim gençliğimizdekilerden dedi
yani bunu mosso firmasından beklemezdim

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yahu mosso iyi kadrolar üretir de bisikletlerinde keşke şu çangyong muydu neydi, o markayı kullanmasa. Bu lastik değil bildiğin naylon torba arkadaş. Bunun üreticileri ne içiyor anlamak çok güç.
bende de bir mosso var, lastiklerini değiştirince canavar gibi oldu. Üzerinde gelen lastiklerin ne asfaltta ne toprakta, hiçbir zeminde olumlu bir performansı yok. Hayır fiyatın üzerine 70-80 TL daha ekle adam gibi lastik tak, bu ne böyle?
Bir de ağır ki o lastikler, sorma gitsin.

akinomatata

Aktif Üye
Tepki
30
İsim
akin
Bisiklet
Mosso
Bende de mosso var. Lastikleri üzerinde gelenler. Bir ara forumu ve yorumları okuyunca rubena almayı düşünüyordum (aslında hala da düşünüyorum) fakat bütçeyi başka şeylere ayırınca biraz erteledim. Üzerindeki lastiklerle 500 km yaptım bir kez patladı. Genel olarak söylenildiği gibi lastik patlatma büyük ölçüde kısmet işi diye düşünüyorum.