Yedigöller

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Merhaba Arkadaşlar.
Kurban bayramının 9 günlük piyango gibi Tatilinin sadece 4 günü bize vurdu :)
Bu 4 günün 2 gününü Bisiklet gezisine diğer
2 gününü ise akraba ziyaretine ayırdık... Yol arkadaşım Mehmette bana ayak uydurdu...
Bu iki günde bisikletle ne yapılır diye bir çok plan ve parkur içinden
Yedigöller bize cazip geldi...
2 günlük tur süresince hava durumu güzel ve güneşliydi...
Tur arkadaşım Mehmetle Birlikte bayramın birinci günü sabahı
otobüsle İst"dan önce izmite oradan bir aktarma yapıp
başka bir otobüsle saat 13:00 de Düzceye ulaştık.
Öğle yemeği ve yolculuk alışverişinden sonra saat 14:10 da Düzceden
Yedigöllere doğru pedal çevirmeye başladık.
Düzce Çoban mevkii...

Akçakoca yönünde 2 km kadar gitttikten sonra sağa yedigöller yönüne dönüyoruz...
3 yıldır Mehmetle aklımızda olan Yedigöller yolculuğu başlıyor sonunda :)

Trafiğin fazla yoğun olmadığı Yığılca"ya doğru giderken...

Mehmet bisikletinin selesine ince ayar yaparken :D

Hasanlar barajı su havzasında bir koyun sürüsü...

Düzce Hasanlar barajı...

Aydın diye bir yerden geçerken...

Yol üzeri geçtiğimiz köylerden biri...

Yığılcaya kadar 35km. yol düz sayılır... Yığılcada bir çay molası verdik mola sonrası yola devam...
Yığılcadan sonra yol boyu çok güzel bir dere size eşlik ediyor...

Biz 4 saatte hava kararmadan varmayı planladığımız yedigöller yolu tahminimizden çok fazla rampalı çıktı,
yani evdeki hesap çarşıya uymadı... :) saat 17:30 civarı...

Yolun rampalı oluşunun yanı sıra en güzel şey manzara ve mevsim olarak ağaçların aldığı renk...

Yedigöllere doğru...

Hatırı sayılır bir rampayı tırmandıktan sonra manzara keyfi :) hava iyice karardı ve bizim daha çok yolumuz var...

Hava karardıktan sonra kaç tane rampa çıkıp indiğimizi hatırlamıyorum ama
yorgunlukla birlikte daha 17 km yolumuzun olduğunu görmek o an için yıkıcı bir tabloydu...

Hava karardıktan sonra 4 saat pedal çevirdik gece saat 22:00 de yedigöllere ulaştık
bu karanlıkta 4 saat yanımızdan tek bir arac gecmedi...
Gece karanlıkta pedal çevirmek farklı bir deneyim oldu 4 saat içinde 1800 rakıma çıkıp
sonrasında 300 rakıma indik ve tekrar 700 rakıma çıkıp yedigöllere ulaştık...
Daha evvel Uludağ ve izmit Kartepe tırmanmış biri olarak burası o parkurların yanında
çok daha zor olduğunu söylemek isterim eğim çok daha fazla...
Gece saat 22:00 de vardığımızda ilk uygun yere cadır kurup karnımızı doyurmak niyeti ile
az daha zifiri karanlıkta gölü düzlük zannedip göle çadır kuracaktık :D
ilk gördüğümüz kişi camp alanını tarif edince girişten 300 mt ileriye gidip camp yerini bulduk
gördüğümüz yoğunluk bizi şaşırttı nerdeyse cadır kuracak yer yok denilecek kadar çok
cadırın oluşu bize garip gelmişti bu kadar kalabalık beklemiyorduk...
neyseki bir yer gözümüze kestirip cadır kurduktan sonra ateş yakıp yanımızda getirdiğimiz tavukları pişirip yedik...
su ısıtıp yorgunluk çayı içtik... gece saat 24:10 gibi yatmıştık...
Gece Yakın çadırlardan gelen horlama seslerine rağmen :D şimdiye kadarki
çadırda uyuduğum en rahat uyku diyebilirim o gece için :)
Sabah, Çadırdan çıkınca bir göl kıyısında olduğumuzu anladık :D

Uyanır uyanmaz biraz odun topladım... camp alanında tek kuru dal kalmamış...
bisikletle biraz pedal çevirip ilk gözümü kestirdiğim ormana daldım...

çadır kurduğumuz yer... sabah kahvaltı için ateş yakıyorum... Mehmet daha çadırından çıkmadı...

Göle Yansımalar...

Kahvaltı hazırlıkları... Mehmet siparişlerimi getiriyor :) devasa yapraklar...

Yedigöller...

Çadırlarımız... Kahvaltı hazırlıkları devam ediyor :)

Çay suyu ısınsın diye beklerken...

Ve kahvaltımız :)... Buraya bisikletle gelecek arkadaşlara şunu söylemek isterim
burada bir büfe, bakkal, lokanta, restorant vs yok! Daha evvel 3 kez araçla geldiğim içim bu konuda bilgim vardı...
En yakın alış veriş yeri 50 km geride mutlaka alış verişinizi yapıp gelin yoksa aç kalırsınız...

Kahvaltı sonrası keşif ve fotograf çekimi...

Yedigölleri besleyen derelerden biri...

Derenin daha ilerisi...

Yedigöller...

Çadırlarımızı toparlayıp bagajlarımızı yükledik...

Yedigöller...

Yol arkadaşım Mehmet...

Bu yollarda tam benim bisiklete göre :D

Mehmet fotograf makinasının netlik ayarını tam ayarlayabilse daha iyi olacakmış :D

Bisikletlerimiz...

Büyük Göl...

Mehmetle birlikte...

Cennetten bir köşe gibi... gerçekten çok güzel bir yer...

Tabiatın renkleri harikulade...

Yedigöller için ayırdığımız iki günün sonuncusundayız :D yani dün yola çıktık gece saatlerinde buraya vardık...
ve akşam saatlerinde Karadeniz kıyısında Akçakocada memleketimde olmak zorunda olduğumuz için buradan saat 11:00
sularında ayrılmak durumundayız :( buranın pek tadını çıkaramadık doyasıya gezemedik... sadece 3 saat etrafı gördük...
Parkurun zorluğu sebebi ile erken çıkmak zorundayız... şunu anladımki Yedigöller 2 günde gel git olacak bir gezi parkuru değil...
Umarım ilerleyen zamanlarda Allah nasip ederse daha uzun bir vakit ayırdığımız zamandan tekrar geliş nasip olur...
diyerekten Yedigöllerden bu güzellikten ayrılıyoruz...

Gölün künyesi :)

Gece 1 saat 15 dakikada cıktığımız yolu 10 dakikada inmek çok zevkliydi :D
Yine geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz istikamet Akçakoca...

Yol 3 km kadar bir uçurum kenarından ilerliyor.. 150mt aşağıda çok güzel bir dere ve bir çağlayan,
yaz olsa yüzülecek harika bir yer... ama aşağıya inmek mesele :D

Yığılca yönüne doğru devam rampalar yorucu, manzara dinlendirici :) dinlendikmi? hayır :D

Renk cümbüşü... Allah"ın sunmuş olduğu güzellik...

Yığılcadan sonra farklı bir yola sapıyoruz Düzce yerine Alaplı karadeniz sahiline doğru ilerliyoruz...

Zonguldak il sınırı...

Öğle yemeği saati geçmiş olsada sabah kahvaltısı çok sağlam olduğundan saat 16:30 civarı Alaplı yakınlarında
kendi imkanlarımızla bir öğle yemeği molası... mola için biçilmiş kaftan :D

Alaplı giriş...

Karadeniz sahil yolu... Akçakocaya az kaldı pedal çevirmeye devam...

Memleketim Akçakocaya varıyoruz :) Bayramın ikinci günü Akşamındayız...

Yedigöllerde geceyi saymazsak toplamda 3 saat gezip görebildik haa deydimi deydi...
Ama aynısını tekrar yaparmıyım asla :) 2 gün git gel yapmam burası için 3 gün şart...
Kısacası Elde var koca bir yorgunluk artık dinlenme zamanı :)
Akçakoca memleketim, fotograf Limandan.. Gün geceye kavuşurken...

Akçakoca"da bayramın 3. günü bisikletsiz geçti... planımız 4. gün sabahı pedal çevirerek dönemkti ist"a
ama yoğun yağmur sebebi ile otobüsle dönüyoruz ve düzce güven firmasında bayram dönüşü yer bulmak bizi çok mutlu etti :)
zira hiç bir yerde ist dönüş yeri mevcut değildi... muavin sağolsun hiç zorluk çıkarmadan bisikletleri bagaja aldı
bu dahada sevindiriciydi :)

Gezimizi görüntüleyip bakmak için zaman ayıran herkese teşekkür ediyorum :)
En yakın zamanda farklı bir parkurda yeni fotograflarla buluşmak görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın...
Selam ve sevgiler :) :) :)

Scudo

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Güzel bir gezi olmuş. Gezip görmek isterim. Yedi göller de ülkemizde her tarafta var sanırım. Bir an bizim burası sandım :) Tekrardan hayırlı olsun. Kazasız dönmüşünüz.

• Beğen
Tepkiler: Kadir AYINTAP

five

Part time turcu
Tepki
3.955
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tam da mevsimidir Yedigöller'in. Ayaklarınız sağlık.

Bize de kısmet olur inşallah.

Kazasız ve keyifli turlar

five

• Beğen

haceli yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
467
Bisiklet
Sedona
kadir dostum ayaklarınıza sağlık güzel tur olmuşş.siz yığılcadan cıkmışsınız bizde bolu merkezden cıkmıştık ramazan bayramında.44 km denildiğinde en fazla 5 saatte varırız diyoduk saat 5 civarı cıktık yola gece 12 falandı sanırsam 7 göllere giriş yaptık.evdeki hesap gidecek arkadaşlara söylüyorum carşıya malesef burda uymuyor..tam 22 km boyunca stabilize yoldan rampa cıktık ve cok yorucuydu yüklerimizde cabası..ee bide bizim yük biraz daha fazlaydı sanırsam sizden..kavundan tüpten tavadan demliğe.yumurtamızdan yağımıza kadar vardı anlıcanız yük cok olunca.oralara cıkmak işkence :)) aslında kalabalık gidilip ama en az 5 günlük bir tur muhteşem olurr.. tekrar emeklerinize sağlıkk...bu arada toplu olarak gidilecek bir güzel rotada belirledimm kazdağlarııı..seneye inşallah rota bu..

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
üstad ayaklarınıza sağlık..gidemiyoruz ama sayende etrafımızdaki güzelliklerden haberdar oluyoruz..yakın zamanda görüşmek üzere inşallah...

Yavuz.M

Üye
Tepki
383
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
Mayıs ayında geçtiğimiz yolları tekrar geçtim sayenizde.Yığılca dan sonra esas parkur başlıyor ,biz Düzce den sonra Hasanlı barajı kenarında geceleyip ertesi gün akşamına ulaşmıştık Yedigöllere
siz mola vermeden ulaşmışsınız tebrik ediyorum sizi
bir gün için gerçekten zor bir parkur fakat sizden uludağ ın bu parkurdan daha kolay olduğunu duymak hoşuma gitti zira
Orhan Kılıç ın ,Ali Babi nin ve sizin daha önce Uludağ maceralarınızı okurken çok zorlu bir parkur olduğu kanısına varmıştım,eh Yığılca dan Yedigöller e vardıysak
Uludağ a da tırmanırız İnşallah.
Bu mevsimde Yedigöller, ağaçların renklenmesiyle daha güzel bir hal almış ,zaten biz de Yedigöller e sonbaharda gelmenin daha keyifli olacağını düşünmüştük o zaman
Bence de bu yöreyi gezecekler en az 4 gün ayırsınlar doya doya gezmek için
Harika fotoğraflar çekmişsiniz, yüklemedikleriniz arasında çok daha güzelleri vardır eminim.Masa örtüsü harika olmuş
aman bıçağa dikkat kilitsiz kullanırken kapandı parmağımı kestim yarası iz yapıyor.

Paylaşım için teşekkürler

• Beğen

tamer ulu

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Salcano
güzel bir gezi olmuş ayağınıza sağlık güzel karaler tam mevsimi yedigöller de olmak bol pedallı günler

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Kadir Kardeşim senin ve Mehmet kardeşin ayaklarına sağlık. Her zaman olduğu gibi yine 10 üzerinden 10 diyebileceğim harika kareleri bizlerle paylaşmışsın onlar için ayrıca teşekkür ederim. Sonbahar ormandaki ağaçlarda tüm renk cümbüşü içinde kendini göstermiş. Kardeşim paylaşımın için sağol.

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
zevkli bir gezi. odunlar bisiklete ayrı bir hava katmış. :D keyifli pedallar...

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.241
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayağınıza sağlık. Gerçekten de çok güzel bir yer. Memleketin cennet köşelerinden biri. Sağlıcakla kalınız..

TurgutRiis

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Bianchi
Kadir abi süper bir tur olmuş ayağınıza sağlık. Yorulduğunuza değmiş bence. Kahvaltı sofrası favorim :)))) Nice güzel turlar yapmanız dileği ile.

• Beğen

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Abi turda,fotoğraflarda,sizlerde on numarasınız.ben maalesef yedigöllerin 26 km'sini tırmandım son 16 km de geri döndüm.ama biz diğer taraftan tırmanıyorduk bizim yolumuz daha kötü ve toprak yoldu.gidemeden sayenizde o cenneti gördüm.kısmetse orası aklımda oraya gidip en az 2 gün kalmak istiyorum o rampa ve o güzellik en az 2 gün eder :).ayaklarınıza yüreğinize sağlık çok güzel..

• Beğen

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Sırf kahvaltı için oraya tekrar giderim :D Turgut kardeşim teşekkür ediyorum beğendiğine sevindim senin için faklı bir önemi var yedigöllerin :) artık bizim içinde hatıralarla dolu bir yer oldu orası :) Yedigöllerin yorucu parkurunu unutmak mümkün değil artık bizim için :) tur yapmak istersen bir alo demen yeterli bisiklet kadrosu geldi montaj işi kaldı :)

@TurgutRiis

Yılmaz merhaba...
Öncelikle beğenilerin için çok teşekkürler...
senin gezi fotograflarını görmüştüm hatta ordan geri gelinirmi diye sanada yazmıştım :)
Yol gerçekten çok zorlayıcı ama sonunda mükafat büyük :) harika bir yer umarım gidip görürsün 3 gününü ayırmanı tavsiye ederim...
Yorumun için teşekkürler sağlıcakla kal yolun açık olsun...

@Yılmaz Adıgüzel

Teşekkürler :) harika bir geziydi odun taşıma olayı bisikletle gerçekten ilginçti... sizede keyifli turlar diliyorum..

@Naci ATAY

Çok teşekkürler Gerçekten cennetten bir köşe gibi Allah özenerek yaratmış kelimesin tam karşılığı diyebilirim... sizde sağlıcakla kalın...
@Tuğrul Tomba

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
[

@five

Gerçekten yedigöller sonbaharda farklı bir görünüme bürünüyor gidip görmek için en ideal zaman diyebilirim....
Biz 3 senedir gideceğiz gideceğiz derken sonunda gidebildik umarım sizde bir gün gidip görürsünüz... sağlıcakla kalın...

QUOTE=haceli yılmaz;1556987]kadir dostum ayaklarınıza sağlık güzel tur olmuşş.siz yığılcadan cıkmışsınız bizde bolu merkezden cıkmıştık ramazan bayramında.44 km denildiğinde en fazla 5 saatte varırız diyoduk saat 5 civarı cıktık yola gece 12 falandı sanırsam 7 göllere giriş yaptık.evdeki hesap gidecek arkadaşlara söylüyorum carşıya malesef burda uymuyor..tam 22 km boyunca stabilize yoldan rampa cıktık ve cok yorucuydu yüklerimizde cabası..ee bide bizim yük biraz daha fazlaydı sanırsam sizden..kavundan tüpten tavadan demliğe.yumurtamızdan yağımıza kadar vardı anlıcanız yük cok olunca.oralara cıkmak işkence :)) aslında kalabalık gidilip ama en az 5 günlük bir tur muhteşem olurr.. tekrar emeklerinize sağlıkk...bu arada toplu olarak gidilecek bir güzel rotada belirledimm kazdağlarııı..seneye inşallah rota bu..

Haceli dostum teşekkür ediyorum...
Sizin fotografları ayrıntılı göremedik sizin geçtiğiniz yol şimdi kapalı tüm araçlar bizim gidip geldiğimiz yolu kullanıyor... zaten ben Akçakocaya gidecek olduğumdam düğer taraf açık olsa bile burayı kullanacaktım... siz oldukca fazla yükle pedal çevirmişsiniz :) oldukça yorucu olmuştur eminim... piknik tüpü derken herhalde evde balkonda kullanılan piknik tüpü değildir sanırım küçük ocaktır diye tahmin ediyorum yoksa diğer tüple o yolu bisikletle hayel bile edemiyorum :D senin rotaların bitmez ama hergün hergün belgrat turundan sonra kaz dağları sana ilaç gibi gelir eminim... kendine iyi bak sağlıcakla kal nice turlar diliyorum sana kazasız belasız...

@Semiral ÖZTÜRK

Yedigöller yolunda karşıdan gelen araçlardaki kişiler pek yorgun görünmesede dediğiniz doğru olabilir :D

@kabuscobar

Çok teşekkürler..

@ilyas yiğit

Çok teşekkürler Atmaca gurubunun has adamı :)
Memlekette çok güzel yerler var vakit ve nakit meselesi... bunlar gani olsa bisiklet turlarından evin yolunu unuturdum herhalde :)
yakın zamanda görüşmek dileği ile sağlıcakla kal kardeşim nice turlar :)

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son baharın mükemmel bir turu diyebilirim..
Bulunduğunuz yere aşık olmamak mümkün değil..
Gece sürüşü bayağı bir atraksiyonlu olmuştur...

Canı gönülden tebrik ediyorum...
O Manzaralarda gitmek tarifi olmayan bir şey olsa gerek..

Teşekkürler.

• Beğen

Remzi YOL

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Kron
tebrikler. güzel bir gezi, harika fotoğraflar..
ne diyelim, tekrarı nasip olur inşaallah.

• Beğen

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Yılmaz merhaba... Öncelikle beğenilerin için çok teşekkürler... senin gezi fotograflarını görmüştüm hatta ordan geri gelinirmi diye sanada yazmıştım :) Yol gerçekten çok zorlayıcı ama sonunda mükafat büyük :) harika bir yer umarım gidip görürsün 3 gününü ayırmanı tavsiye ederim... Yorumun için teşekkürler sağlıcakla kal yolun açık olsun... /QUOTE demiş ki:
:) teşekkür ederim abim inş kısmetse bir dahakine saklıyorum kendimi ve dediğin gibi en az 2-3 gün kalınır :)..Sende sağlıcakla kal abi seninde yolun açık olsun..

• Beğen

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
mükemmel bir rotada harika birtur gerçekleştşrmişsiniz.
anlatım ve görseller çokı iyidi.
ayaklarınıza sağlık...

• Beğen