Yazın Yunanistan Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serhan E. tarafından paylaşıldı.

1. Serhan E.

Serhan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba herkese, yaza doğru @merhumceksin (Özgür) arkadaşımla planladığımız (rota şöyle: İpsala-Selanik-Atina) Yunanistan turunu yapmayı düşünüyoruz. Bu rota hakkında tavsiyelere ihtiyacımız var. Konaklama çoğunlukla çadırda olacak. Deneyim kazanmak içinde turdan önce en az 1 haftalık şehirlerarası tur düşünüyoruz.Bu zaman zarfı içerisinde kendi çabalarımızla Yunanca nın temelini oluşturulabilir diye düşünüyorum. Her türlü tavsiyelere açığız.

2. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Uluslararası bisiklet turu yazılarına bakarsanız @five ın tur yazısı mevcut. Size epey yardımcı olur.

nonsteril, five ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yazın tam Yunanistan Bisiklet turu niyetim var.Çanakkale/Gökçeada'dan çıkacağım.Trakya üzerinden İpsala sınır kapısından Yunanistan'a giriş.Batı Trakya'dan Yunanistan'ın iç bölgelerine ilerleme.Üç-beş ada üzerinden İzmir'e varış.İzmir'den Çanakkale/Gökçeada'ya dönüş.Yaklaşık 1500-2000 km lik 25 günlük bir tur.Ege Denizi'ni tavaf edeceğim.Mümkün olduğunca çadırda ve kamplarda kalacağım.Görüşlerinizi,tavsiyelerinizi,eleştirilerinizi vs... bekliyorum.

five bunu beğendi.
  4. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @sukrututar ben de düşünüyordum epey bir yazı okudum. Hatta Avrupa turuna da çevirebilirdim ancak euro zıplayınca İran tarafı ağır bastı. Yine de takipteyim.

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @sukrututar merhaba
    Planlarınız mı bilmiyorum ama size Meteora'yı görmenizi öneririm. Ben gittim ve çok etkileyici buldum.
    İlgili bolum tur yazımda var.

Kazasız ve keyifli turlar

five

nonsteril ve silent_ship bunu beğendi.
  6. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkürler Euro nun fırlaması beni de düşündürüyor ama çadır ve kamp modunda fazla kasmayacağını düşünüyorum Ancak yaza kadar döviz daha çok artacak gibi.Öyle olursa milletçe daha bi ayvayı yedik.Yurtdışı hayal olacak.Olmadı Bulgaristan'na niyetlenebilirim Güvenlik düşündürüyor Bulgaristan için.Tecrübesi olan var mı,Bulgaristan konusunda?

7. İsmail Emir

İsmail Emir Aktif Üye

Seviye:
    Türkiyede yaşayıp bu cümleyi kurmak cesurca olduğunu fark ettim bak şimdi@sukrututar

8. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @sukrututar Ben de Avrupa veya Yunanistan düşünüyordum ama Euro fırlayınca vazgeçtim. Kamping vs de işin içine girince epey maliyet olacak. Şu an İran için planlama yapıyorum ucuz ve güvenli.

9. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Niyetim Bulgaristan'a kaymaya başladı.Bulgar Leva'sı daha hesaplı.Gerçi kıçıkırık 6 milyonluk,ekonomisi bitik Bulgar bile bize vize uyguluyor.Onun Leva'sı bile bizim TL nin iki katı değerinde.TC vatandaşı olmak Afrikalı olmak gibi birşey oldu.Bu nedir?En kötü ülkelerin parası bizi ikiye katlıyor.Gene de Bulgaristan ekonomik olarak kötünün iyisi.Ancak güvenlik konusu düşündürüyor.İnternetten yapılan turları,gezileri okudum,izledim.Pek problem de görünmüyor.İdare edilebilir geliyor?Ne dersiniz?Tecrübesi olan var mı,Bulgar ile ilgili?

10. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    @sukrututar güvenlik konusunda tecrübe istiyorsan bence bulgaristandaki sıkıntı oradaki esmer vatandaşlar şimdi ırkçılık vs demeyin zaten en sevmediğim şeydir ama bizim çingene diye tabir ettiğimiz topluluk orda çok yoğun yaşıyor. Tek başına takılmak sıkıntı oluşturabilir ben yazın Kırklareli tarafından çıkıp varnaya kadar gittim. Bi problem yaşamadım ama gözüme çarpan bi önceki söylediğim oldu. Onun dışında ben deniz boyunca gittim belki nisan mayıs gibi çıksan daha güzel olur oralar çünkü yazın çok kalabalık oluyor karadeniz tarafı çok fazla araba ve yollar dar bisiklet sürmek biraz tehlikeli gibi. Diğer iç tarafları gitmedim çok bilmiyorum ama kapıkule tarafından çıkınca Kırcaali taraflarında çok fazla Türk nüfusu olduğunu biliyorum bence oraları gezip görmeli. Onun dışında söyleyeceğim birşey daha var Bulgaristan dağlık bi ülke yani rota çok zorlu olabilir 8 km aralıksız yokuş olduğunu hatırlıyorum ve trafikli yolda ama Yunanistan bu konuda daha avantajlıdır. Bence rota planı yaparken bunlarıda göze al. Daha soracağın bişey varsa cevaplayabilirim bende buraları çok gezmek istedim araştırdım ama pek kısmet olmadı.

silent_ship ve CeyhanV bunu beğendi.
  11. Celeste

Celeste Kıdemli Üye

Adı:
    Saruhan Er.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yunanistan'a git. Euro değerinde alım gücün düşük olsa da TR'de yaşamak Yunanistan'da yaşamaktan daha pahalı.

12. Ferhat Karaca

Ferhat Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @sukrututar Yollar çok dar. Hırsızlık vs çok fazla. Gece otobüs dışında her türlü araç ile seyahat etmek çok tehlikeli. Hiç tavsiye etmem...

13. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar paylaşımlarınız için.Bakalım, yaza kadar netleştireceğim.Yalnız kesin birine gideceğim.

14. Ytuel

Ytuel Yeni Üye

Adı:
    Ali Tolga
    Bisiklet:
    Diğer
    @sukrututar Merhaba, 2016 sonbaharda Keşan başlangıçlı, Dedeağaç-Selanik-Larissa-Atina-Midilli üzerinden Ayvalık'ta biten bir 10 günlük Yunanistan Turu yaptım.
    Tur boyunca genelde kamping alanlarında kaldım ve çadır kurmadım, zaten ağırlık olmaması için yanıma bile almadım. Kampta kaldıklarımın tamamında uyku tulumunda deniz kıyısında yattım. Kamplara en fazla geceliğine 7€ verdim.
    Kamplar gayet temizdi ve düzenliydi.
    Selanik, Atina ve Midilli de otelde kaldım. 30-35€'ya çok güzel oteller bulabilirsin.
    Burada önemli olabilecek ayrıntı ikmal yapabilme imkanı. Bazı günler 7 hatta 8 litreye yakın su tükettim ve en fazla 30-40 dakikalık mesafelerde temel ihtiyaçlarını giderebileceğin yerler vardı. Yunanistan'da bu çok kolay, İran'a hiç gitmedim, bilmiyorum bu sebepten gideceğin mevsimi ve rotanı planlayarak gitmelisin.
    Saygılar. Tolga Mutlu

avkebele ve nonsteril bunu beğendi.
  15. Wasabie

Wasabie Kıdemli Üye

Adı:
    ALİ ALPER
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bulgaristan güvenlik olarak türkiyeden kat ve kat daha iyi bir ülkedir. edirnedeyim sık sık gidip geliyorum. geçen hafta sofya meydanında idim en azından burda bomba patlama imkanı yok düşüncesi ile en merkezi yerde dolaşmak çok keyifli

16. Emresari

Emresari Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    bende yazın iraan yada eurovelo 13 rotasını düşünüyorum ama büyük ihtimalle iran olacak vize de yokken. bide malum döviz meselesi

17. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Emresari İran benim de planlarımda var ama yazın sıcak çok zorlar diye mayıs ya da Nisan sonu düşünüyorum

18. Emresari

Emresari Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    @S.Koca benim okul var ancak yazın çıkabilirim ya ama nisan mayıs gibi bartın batum yapacağım

19. S.Koca

S.Koca Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Emresari istersen Nisan gibi haberleşelim Batum'a kadar beraber gidebiliriz.

20. sukrututar

sukrututar Yeni Üye

Adı:
    şükrü tutar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

İlginizi Çekebilir

diz-1.jpg
Merhabalar, üç haftadır taze bir bisiklet sürücüsüyüm. Yaşım 37, boyum 180 cm kilom ise 81 kg. Bisiklete binmeye başlamadan önceki iki hafta her gün 4-5 km yürüyüş hafif tempo yürüyüş yaptım....
GARMİN AKŞAM.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
upload_2016-10-25_19-42-19.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...