Yazik deĞİl mİ bu hayvanlara !!!

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Çinliler yine yapmış yapacağını ve 1-2 kuruş kazanacam diye CANLI balıkları ve su kaplumbağalarını anahtarlık olarak satışa çıkarmışlar ve her 5 dakikada 9 tane kaplumbağalı anahtarlık satılıyormuş ve bir takım beyinden yoksun çinlilerde şans getiriyor diye bu anahtarlıkları kapışıyorlarmış.Birileri bu vahşete dur demeli! Ben bir su kaplumbağası sahibi olarak Çinlileri kınıyorum

(link)

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
dünyanın ekonomik gücü. kimse çine dur diyemez bu konuda. ekonomi dersine göre alınmasa satılmaz. bu kadar basit. hadi çin mallarını boykot edelim :)

Merih Demirkol

Aktif Üye
Tepki
43
Gramajla beyin serpilmemiş bir millet şu Çinliler ve bence bu dünya üzerinde en gereksiz milletlerden biri...
Ne kadar gereksiz ürün varsa menşei Çin, bir o kadar gerekli ürününde menşei Çin ama bu saçmalıklarını gördükçe gerekli olanları saymıyorum.

Atilla.C

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Yazık günah hem de boyalı suya koymuşlar.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
ben çin mallarına karşı değilim hayatımızda bulunan herşey çinde üretiliyor.Ama para için hayvanlara eziyet edilmemeli...

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@Mehmet Levent
ben çin mallarına karşı değilim hayatımızda bulunan herşey çinde üretiliyor.Ama para için hayvanlara eziyet edilmemeli...

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@Atilla.C
Bu kanlı ticareti yapanlara göre mineralli suymuş ve hayvanlar burdan besin ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlarmış peki bir su kaplumbağası havayı nasıl alıcak o poşetin içerisinde..Yada arka cebinizde unuttuğunuzu düşünün bir otursanız hayvan pert :(

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
gergedanlarla fillerin kökünü de kurutacak bu uzak doğulular. neymiş cinsel gücü arttırıyormuş.

thames

Üye
Tepki
32
İnsanlıktan nasibini almamış çekik gözlüler..! Çinlilerde aynı kafada, korelilerde, tayvanlılarda, japonlarda..

Canlı canlı balık pişiren mi ararsın, ıstakozları canlı canlı haşlayanları mı ararsın, ahtopotu canlı canlı yiyenleri mi ararsın yoksa kedi köpek yiyenleri mi..?

Amerika atom bombasının daha kuvvetlisini atmalıymış zamanında..!

Elif Gökalp

Aktif Üye
Tepki
44
diyecek laf bulamıyorum
hayvanlara işkence yapanlar tek çinliler değil ki
(link)
kazların durumu ortada.
köpekbalığı yüzgeci çorbası için köpekbalıkları avlanıp yüzgeci kesiliyor geri kalan çöpe.
daha sayılabilcek bi çok örnek var

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@Elif Gökalp
dediklerinize tamamen katılıyorum.bunun sorumlusunu bir tek çinlilere bağlarsak kendimizi kandırırız.Suç para için herşeyi yapan İNSANOĞLUNDA....

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
insanoğlu olmasa da hayvanlar mis gibi bal gibi yaşar. bütün hayatlarını mahveden bizleriz.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Doğayı mahvettik her yer beton yığını oldu biraz olumsuz düşünüyorum ama belki benim torunlarım bir ağaç bile göremeden yaşayacaklar..

Elif Gökalp

Aktif Üye
Tepki
44
hayvanlarla biraz alakasız ama doğayı mahvetmekten bahsetmişken deyinmeden edemedim.
şehir yapmak tarla yapmak vs için ağaçlarımızı kesiyoruz yakıyoruz da aklımıza gelmeyen bi şey var soluduğumuz oksijeni onlardan karşılıyoruz.
şu dönemde yağmur ormanlarının tüketilmesinden dolayı oksijen kaynaklarımız tehlikede ne kadar süre sonra oksijen ihtiyacımız karşılanamaz duruma gelcek kimsenin umurunda değil.
hayvanlarla alakası varmış aslında onların yaşam alanlarını da küçültüyoruz.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@Mehmet Levent
O hayvanları nasıl o hale getirmişler... kusura bakma ingilizce yazıyordu.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
insanoğlu bu dünyaya gerçekten fazla... bi ara kurusak da, tüm hayvanlar ve doğa bi rahat nefes alsa artık diye düşmüyor diil insan....

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
hayvanlara ve doğaya istediği gibi zarar verene insan demek ne kadar doğru ki ?