Yaz Geldİ, Tatİl BaŞladi... Bİsİkletlerİnİzİn Tozunu Alma Zamani...

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında izmir_bisiklet tarafından paylaşıldı.

 1. izmir_bisiklet

  izmir_bisiklet Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğeniler:
  33
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  YAZ GELDİ, TATİL BAŞLADI... BİSİKLETLERİNİZİN TOZUNU ALMA ZAMANI...

  Sevgili bisikletsevenler,

  2009 yılının ilk 6 ayını geride bıraktık. Derneğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yoğun ve tempolu bir program ile siz bisikletsevenlere ulaşmaya çalıştı. Okulların kapanması ve yaz mevsiminin gelmesiyle İzmir'de ve Ege bölgesinde tatil mevsimi başlamış oldu. Bizler de her yıl olduğu gibi düzenli yapılan haftasonu turları ve diğer faaliyetlerimize Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında ara veriyoruz. Eylül ayında yeni faaliyetlerimiz ve projelerimiz ile sonbahar sezonunu açacağız.

  Bu arada Mayıs ayı sonunda gelen iki güzel haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bölgemizin ikinci bisiklet derneği MUĞLA BİSİKLET DERNEĞİ kuruldu ve faaliyetlerine başladı. Muğla'daki bisikletli dostlarımızı kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

  Derneğin ilk ve en önemli faaliyeti Muğla Belediye'sinin desteği ile yapılan "KENTİÇİ VE KENTDIŞI ULAŞIMDA BİSİKLET KULLANIMI" konulu panel oldu. Muğla Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün'ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele BİSİKLETLİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT SUYABATMAZ, İZMİR BİSİKLET DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA KARAKUŞ, ŞEHİR PLANCISI VE BİSİKLETLİ ULAŞIM UZMANI ERHAN ÖNCÜ konuşmacı olarak katıldılar. Panelin ardından açıklama yapan Muğla Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün şehir içinde bisiklet kullanımını artırmak için bisiklet yolları ve parkyerlerinin yapımına başlanacağı müjdesini verdi.

  İkinci haber uluslarası boyutta bir başarı öyküsü. BİSİKLETLİLER DERNEĞİ'nin (ECF, EUROPEAN CYCLIST FEDERATION) AVRUPA BİSİKLETLİLER FEDERASYONU'na yaptığı üyelik başvurusu kabul edildi. İstanbul merkezli ulusal derneğimiz Bisikletliler Derneği, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etme hakkı kazanmış oldu. Kardeş derneğimizi kutluyor, Avrupa yolunda hep beraber büyük adımlar atmayı diliyoruz.

  Mayıs ayı içerisinde bölgemizde bisiklet adına üzücü bir haber Aydın'dan geldi. Aydın Belediye Başkanlığı bir önceki dönem yapılan BİSİKLET YOLLARINI sökme kararı aldı ve bu kararı uyguladı. Şehirde bisikletliler tarafından kullanılan bariyerler ile ayrılmış güvenli, ulaşım amaçlı bisiklet yolları söküldü. Bisiklet kullanıcılarından gelen şikayet üzerine İzmir Bisiklet Derneği ve Bisikletliler Derneği Aydın Belediye Başlanlığı ile irtibata geçerek bu konuda açıklama istedi. Yapılan açıklamada yolların yeniden düzenleneceği ve yapılacağı bilgisi verildi. Her iki dernek de konunun takipçisi olarak yeni dönemde yapılacakları izleyemeye devam edecekler.


  Bisiklet gündemine dair diğer haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

  BİSİKLETLİ VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLEĞİ İLE...  GEZİ-TUR-ETKİNLİK

  Beydağ Bisiklet Gezisi ve Bisiklet Şenliği

  Derneğimiz tarafından 20-21 Haziran 2009,(Cumartesi-Pazar) tarihlerinde Beydağ Bisiklet Gezisi yapılacaktır. 2 gün sürecek gezide Cumartesi akşamı çadır kamp kurulacaktır. Geziye katılmak için Ön Kayıt Başvuru Formu 'nu doldurup gezi@izmirbisiklet.org adresine göndermeniz gerekmektedir.

  Gezi ücreti
  Dernek Üyesi 25 TL
  Dernek Üyesi Harici 35 TL

  Banka Hesap Bilgileri
  İzmir Bisiklet Derneği adına
  Vakıfbank İzmir Hatay Şubesi

  Hesap no: 0015 800 728 999 57 44
  Gezi işlemleri için irtibat:
  0541 423 00 35
  0541 423 02 25

  BULUŞMA
  20 HAZİRAN 2009, CUMARTESİ
  SAAT : 07:30
  KONAK İSKELE OTOPARKI

  PAZAR DÖNÜŞ
  21 HAZİRAN 2009, PAZAR
  SAAT : 18:30
  BEYDAĞ


  1. Bisiklet ve çadır malzemesi kamyonet ile taşınacaktır. Yüklemenin hızlı bir şekilde yapılması için 07:15 ‘de hazır olunması gerekmektedir.
  2. Saat 07:00’de Karşıyaka-Konak ve Bostanlı-Konak vapurları vardır.
  3. İnce tekerlekli bisikletle gelinmemesi tavsiye edilir. Gelinirse bazı yollarda elde taşınması gerekebilir.
  4. Araç kapasitesi 27 kişiliktir.
  5. Arkadan araç desteği olacaktır. Bisiklet üzerinde eşya taşınmayacaktır. Araç taşıyacaktır.
  6. Herkes çadır, uyku tulumu ve matını kendisi getirecektir.
  7. Cumartesi öğle yemeği Beydağ merkezde mevcut restoranlarda kendi imkanlarımız ile olacaktır. (Normal fiyatlardan indirim alınacak)
  8. Cumartesi akşamı Şelale yanındaki restoranda yemek yenilecektir. Yemek fiyatı ortalama 10 TL
  9. Cumartesi akşamı kamp alanında yerel sanatçı Şinasi Kula tarafından mandolin ve saz eşliğinde konser verilecektir.
  10. Yol üzerinde yeterli miktarda su kaynağı bulunmaktadır.
  11. Ödemişli ve Beydağlı bisikletçiler de Beydağ girişinden önce konvoyumuza katılacaktır.
  12. Pazar sabah kahvaltısı aynı mekanda yapılacaktır.
  13. Pazar sabahı bisiklet festivali ve yarışmalar yapılacaktır.

  Şenol Esen ve Orhan Kotluk tarafından yapılan Beydağ Keşif Gezisi videosunu ekteki linkte bulabilirsiniz.
  http://www.dosya.tc/kesif.avi.html


  BASIN AÇIKLAMASI - HABER

  İZMİR BİSİKLET DERNEĞİ ve ÖDEMİŞ BELEDİYESİ ELELE

  11 Haziran 2009 Perşembe saat:18.00
  Yer : Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezi Önü

  İzmir Bisiklet Derneği , Ödemiş Belediyesine Bisiklet Park Yeri Hediye Etti.

  Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Bekir Keskin , Bisiklet Ulaşımını söz verdiği gibi öncelikli projeleri arasına alınca İzmir Bisiklet Derneği’ni işbirliğine davet etti.

  Bu davet , yıllardır bisiklet ulaşımı altyapısının uygulanması konusunda belediyelerimizle iletişim kurmak isteyen İzmir Bisiklet Derneği’ne bir belediye tarafından yapılan ilk işbirliği davetidir.

  Tören, bu işbirliğinin başlamasını kutlamak için düzenlendi. Törende İzmir Bisiklet Derneği başkan ve üyeleri, modelini Fransa’dan getirttiği bisiklet parkyerini Ödemiş Belediyesi’ne hediye ettiler ve bisiklet parkyerleri Kentiçi Bisiklet Ulaşımı altyapısının en önemli ögelerinden birisi olduğu için bu hediyeyi seçtiklerini belirttiler.

  Bu yeni bisiklet parkyeri ilk olarak 2004 yılında Kentiçi Ulaşımda Bisiklet Kullanımı Girişimi tarafından örnek olması amacıyla Konak Belediyemize hediye edilmiş ve montajı Alsancak Kültür Merkezi önüne yine törenle yapılmıştı. Ancak ne yazık ki , beş yıl boyunca kentin diğer yerlerine yenileri yapılmadığı gibi ; bisikletlerin bağlandığı bu parkyeri geçen sene Büyükşehir Belediye zabıtalarınca kesilmiştir. İzmir Bisiklet Derneği bunun yanlışlıkla yapılmış olduğuna inanmak istiyor ve tekrar yerine geri konulması için yaptığı başvurularına olumlu cevap almayı diliyor.

  Törene ailesiyle katılan Ödemiş Belediyesi Başkanı Bekir Keskin “hediye edilen bu parkyerini model alarak çoğaltacaklarını ve Ödemiş’te bisikletle ulaşım altyapısının temelleri atılacağını” söyledi. Ayrıca “halkın kullanımına sunacağı bisikletlerin” müjdesini verdi. Bisiklet Derneği Başkanı Mustafa Karakuş ise, “Ege Bölgemizde ilk kez bir belediyemizin bisikletle ulaşım konusunda İzmir Bisiklet Derneği’mizin sesini duyması, uygulamaya ve çok daha önemlisi işbirliğine geçmesi çok sevindiricidir. İnanıyoruz ki başta İzmir Büyükşehir olmak üzere diğer ilçe Belediyelerimiz bisikletle ulaşım konusuna yıllardır gösterdikleri ilgiye karşın uygulamada sergiledikleri duyarsızlığa artık son vereceklerdir. Ve diliyoruz ki her belediyemizde bir bisiklet masası açılacak; Ödemiş Belediyemizin bu yaklaşımı İzmir’deki ve Ege Bölgemizdeki diğer belediyelerimizce örnek alınacaktır.” dedi.
  PANEL
  Tüm Bisiklet Severlere Duyurulur


  19 Haziran 2009 – Cuma Günü, 73. Uluslararası Bergama Kermesinin 5. Gününde, Bergama Bisiklet Topluluğu tarafından “BİSİKLETLE SAĞLIKLI YAŞAM ve TEMİZ DÜNYA” konulu panel düzenlenmiştir. Bu panele tüm bisiklet severler davetlidir.

  Panel hakkında ayrıntılı bilgi:

  Tarih : 19 Haziran 2009 – Cuma / 5. GÜN

  Saat : 18:00

  Panel Konusu: “BİSİKLETLE SAĞLIKLI YAŞAM ve TEMİZ DÜNYA”

  Yönetici : Halil İbrahim TOPRAK Bergama Bisiklet Topluluğu Temsilcisi

  Konuşmacılar: Erhan ÖNCÜ, Ulaşım Plancısı

  Mustafa KARAKUŞ İzmir Bisiklet Derneği Başkanı

  Yer : Arasta Meydanı


  73. ULUSLARARASI BERGAMA KERMESİ PROGRAMI 15-21 Haziran 2009

  Aşağıdaki Linkten Görülebilir.

  http://www.bergamabisiklet.com/Duyurular/Sonduyurular.htm


  Halil İbrahim Toprak

  Bergama Bisiklet Topluluğu Temsilcisi


  İzmir Bisiklet Derneği,2009

  www.izmirbisiklet.org
  bilgi@izmirbisiklet.org  Dernek Telefonları

  0541 423 00 35

  0541 423 01 35

  0541 423 02 35

  0541 423 03 35

  0541 423 04 35  MSN Messenger

  izmir_bisiklet@hotmail.com


  Facebook

  İzmir Bisiklet Derneği Grup Sayfası

  http://www.facebook.com/group.php?gid=81598341607#/group.php?gid=24262114265


  Yahoo Groups

  http://sports.groups.yahoo.com/group/izmir_bisiklet_dernegi/


  Üyelik

  http://www.izmirbisiklet.org/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=64
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-6-14_16-59-6.png
Soru böyle: "yokuşta daha iyi çıkmak için tek çözüm yokuş antrenmanı mı?" ve benim yaşayarak öğrendiğim bir cevabı var. Yıllardır beni tanıyanlar bilirler "yokuş özürlü" birisiyim. Bunda nispeten...
20150722_101722.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...