Yaylı sele

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Arkadaşlar bende 1999 model Bianchi Aspid var. 2005 yılına kadar kendi orijinal selesini kullandım. 2005 yılında bugün eski tip sepetli ve çamurluklu bisikletlerde gördüğümüz yaylı sele aldım. Hala bu seleyi kullanıyorum. Selenin rahatlığından çok memnunum. Ancak kafama takılan bir şey var. Bu seleler çok rahat olmasına rağmen neden profesyonel bisikletçiler bu seleleri hiç kullanmıyor?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cvp: Ağırlık :) Prof. bisikletçilerin kullandığının 2-3 katı ağırlığındadır yaylı seleler. Bende yaylı sele kullanıyorum ama gerçekten çok rahat ;)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Çok rahat ama 7.60' ın dediği gibi çok ağırlar.. Aynı zamanda arka amortisör etkisi yapıyorlar ve çukurlarda poponuz kolaylıkla seleden kesilebiliyor ve haliyle sürüş verimini bir hayli düşürüyor ve küt görünümü sayesinde bisikletin güzel şeklini bozuyor. Bu yüzden jelli seleler daha uygun olur gibi.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaysız olup ve o kadar küt durmayan baymineralin dediği gibi jelli seleler günümüzde o kişi görüp popoyu rahatlatıyorlar. Yada pedli tayt kullanıp olayı kökten çözümleyebilirsiniz :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@soneryen

ama bazıları tayt giymekten çekiniyor ama bununda kolayı var altınıza tayt giyin taytın üstüne şortunuzu yada eşofmanınızı giyin hem rahat sürüş yapın hemde etraftaki garip bakışları engelleyin!!!