Yayla yayla Doğu Karadeniz...

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında optimist tarafından paylaşıldı.

 1. optimist

  optimist Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  143
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Yayla yayla Doğu Karadeniz...
  (Sıfır Yok Oluş'a Pedal Turu)

  Turumuzu anlatmaya, daha güzel ifade edemeyeceğimi düşünerek ve izniyle, Sayın Bülent Savran'ın, yine bir Karadeniz turunu anlatan yazısından bir bölümü sizlerle paylaşarak başlamak istiyorum;
  " Bisikletle gezerken her şeyi, öteki araçlardayken gördüğünüzden tümüyle farklı görürsünüz. Arabayla gezerken hep kapalı bir yerdesinizdir ve alışık olduğunuzdan, araba penceresinden gördüklerinizin televizyondakilere benzediğini fark etmezsiniz. Pasif bir gözlemcisinizdir ve sizinle birlikte giden sıkıcı bir kafes içindesinizdir.

  Bisiklette bir kafes yoktur. Her şeyle doğrudan temastasınızdır. Artık, izlemekten öte, sahnedesinizdir. Ayağınızın altındaki yol gerçektir, toprak yolun taşlarını kuvvetle hissedersiniz, oradadır; istediğiniz an ayağınızı aşağı indirip dokunabilirsiniz ve bilinciniz hiçbir şeyi, hiçbir yaşantıyı kaçırmaz.

  Virajlı dağ yollarını tercih ediyoruz, üzerinde ticari işletmeler ve reklam tabelası olmayan yolları. Bu yollarda ağaçlıklar, otlaklar, bahçeler, çayırlar ve zirveler vardır, yanından geçtiğimiz çocuklar bize el sallar, insanlar evlerinin yanındaki bahçelerinden bize merakla bakarlar, yol ya da başka bir şey sormak için durduğumuzda yanıtlar kısa değil, istediğimizden de uzun olmaya eğilimlidir. İnsanlar bize nereden geldiğimizi, kaç saattir yolda olduğumuzu sorarlar.
  Yalnızca spor yapmıyoruz. Aslında iyi vakit geçiriyoruz. Doğayı görüyor, kokluyor, dinliyoruz. Dağları, ormanları, vadileri görüyoruz, derelerin, kuşların seslerini dinliyor, göknar ile ladin veya akçaağaçla, otların, kekiğin kokularını ayırt ediyoruz."


  * * *

  Turumuzun amacı Doğu Karadeniz yaylalarını gezerken, aynı zamanda Doğu Karadeniz Bölgesindeki önemli doğa alanlarını tehdit eden, başta çarpık yapılaşma olmak üzere, elektrik santrali projeleri, yol açma ve genişletme çalışmaları, ırmaklardan kum çekilmesi, taş ocakları açılması, akarsuların kirletilmesi gibi konulara dikkat çekmekti. Buna ilişkin ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki topic'de bulabilirsiniz:
  https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13977

  Doğa Derneği ile işbirliği içinde ve onlara destek anlamındaki bu tura bir arkadaşımızın daha sonraki iştirakiyle toplam 5 kişi katılmıştır.
  Katılımcılar: Yavuz İLHAN, Yavuz ERGUN, Erhan ÖZETÇİ, Erkut YİĞİT ve Sercan GEDİK.


  (01 Temmuz Pazar)
  Cumartesi günü, yani dün öğlen saatlerinde başlayan ve yaklaşık 14 saat süren yolculuğumuz bugün sabahın ilk ışıklarıyla sona eriyor. 04:30 gibi Çamlıhemşin yol ayrımında otobüsten iniyoruz.
  Hala yarı uykulu bir halde,bisikletlerimize, çadır, mat ve yanımıza aldığımız giyecek yiyeceklerle dolu çantalarımızdan oluşan yükümüzü yüklüyoruz ve Çamlıhemşin’e gitmek üzere yola koyuluyoruz. Kaç yıldır gitmek istediğim Doğu Karadeniz yolculuğum böylece başlıyor…

  [​IMG]

  Bisikletlerimiz ve bizler yola çıkmaya hazırız!..:in:

  [​IMG]
  Soldan sağa : Erhan, Küçük Yavuz, Büyük Yavuz ve Erkut.

  Yol boyunca, dağlardan inen sular yamaçlardan küçük şelaleler halinde şırıl şırıl akıyor... Sol tarafımızdaysa Fırtına Deresi denize kavuşma telaşı içinde...

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yaklaşık 22 km.lik bir sürüşten sonra Çamlıhemşin’e varıyoruz. Bu küçük ve şirin ilçe Fırtına Vadisi içinde kurulu. Burada hemen ırmağın kıyısında bir çay bahçesine kahvaltı için oturuyoruz. Çarşıdan yiyecek bir şeyler alıp, çayımızla bunları atıştırıyoruz… Bu sırada bizimle buluşan Doğa Derneği üyesiyle gideceğimiz güzergahı konuşuyoruz.

  [​IMG]

  Bizi ilk çıkacağımız yayla olan Sal Yaylası’na, yolun çok dik ve bozuk olması nedeniyle bir dört çekerli araç götürecek. Bisikletlerimizi zor da olsa otoya yerleştirip yola çıkıyoruz. Gerçekten yol çok kötü durumda… Burayı yüklü bisikletle çıkmak felaket olurdu!..
  Sal Yaylası’na öğlen saatlerinde vardığımızda Erhan’ın altimetresi 2050 m. rakımı gösteriyor… Her taraf sis içinde olduğundan görüş mesafesi bayağı kısa. Sis bulutu aynı zamanda nem taşıdığından sanki yağmur yağıyormuş havası var… Her yanımız ıslanıyor. Yaylada Trabzon’dan gelmiş bir trekking grubu da var. Bazılarının sisten dolayı yalnızca sesini duyabiliyoruz.
  Hemen, fazla ıslanmadan, uygun bir yer seçerek çadırlarımızı kuruyoruz ve içine giriyoruz. Biraz sonra yağmur yağmaya başlıyor inceden, dışarı çıkmak zor.

  Yine de Erkut çadırların önünde bisikletiyle ıslak çimenlerin üzerinde bir gezinti yapmaktan kendini alakoyamıyor. :)

  [​IMG]

  Bir ara hava şöyle bir açılıyor, Yavuz hemen fotoğraf makinesiyle çadırdan dışarı fırlayıp, fırsat bu fırsat çevrede fotoğraf çekiyor. Karşıdaki yayla evlerini de ancak o arada görebiliyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Uzun süren yolculukların ve yağmurun etkisiyle hepimizi uyku bastırıyor ve uykuya dalıyoruz.

  * * *

  (02 Temmuz Pazartesi)
  Sabah erken saatte uyanıyoruz ve hala sisler içindeki yayladan ayrılmak üzere hazırlıklara girişiyoruz. Kahvaltıyı aşağıda yapacağız.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Hareket öncesi son bir foto..:)

  [​IMG]


  Bisikletlerimiz ve bizler hazır olunca, dün çıktığımız bozuk ve biraz dik olan yoldan bu sefer inişe geçiyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Aldığımız virajlar saymakla bitmez...:D

  [​IMG]

  [​IMG]

  İniş sırasında durup fotoğraf aldığımız bir an: Yavuz doğayı, Erhan Yavuz'u, ben de her ikisini birden fotoğraflıyorum...:p

  [​IMG]

  Hava hala kapalı ama aşağıya doğru indikçe sis kalmadı sayılır. Artık vadinin içindeki Çamlıhemşin az da olsa seçilebiliyor...

  [​IMG]

  Hezarenler, papatyalar, zembil çiçekleri, sümbüller ve eğrelti otları ve diğer kır çiçekleri tüm güzelliklerini sergiliyorlar...

  [​IMG]

  Bazen hızlı bazen yavaş aşağıya iniyoruz, Şenyuva Köyü’ne varıyoruz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürüyor (saat 10:00'a geliyor). Su kıyısında küçük bir mola.

  [​IMG]

  Kahvaltımızı burada yapıyoruz, kahvehanesinden aldığımız çaylarla.

  [​IMG]

  Yolculuğumuz Zilkale'ye. Buradan itibaren Zilkale’ye kadar yarı asfalt yarı stabilize yoldan gideceğiz. Birkaç km. lik tırmanışlı yoldan sonra Zilkale’ye varıyoruz. Kalenin iç kısımlarını geziyoruz. Çevre ayağımızın altında, her yer yemyeşil ve vadi içerisinde bir dere küçük şelaleler oluşturarak akıyor…

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Aman dikkat et Erkut, sakın atlayayım falan deme !..:D

  [​IMG]

  Kalenin penceresinden geldiğimiz yollar!.. Ve tam tepede bir yayla evi...

  [​IMG]

  Kalenin fethinden sonra aynı yoldan devam ediyoruz ve biraz ilerideki yol ayrımından içeri girerek Palovit Şelalesi’ne yöneliyoruz. Kaleden sonra yolun bir bölümü beton, Erkut bu bölümde şen şakrak, yolun tadını çıkarıyor...

  [​IMG]

  Dağlarda hiç su sıkıntısı çekmedik, her taraf su kaynıyor. Suluklarımızda su bittiğinde hemen bir kaynaktan yeniden dolduruyoruz veya orada içiyoruz. İşte Yavuz, iyi susamış anlaşılan...

  [​IMG]

  5-6 km. mesafedeki şelaleye dar ve bayağı bozuk toprak bir yoldan gidiliyor. Bizi iyi bir tırmanışın beklediğini bilemezdik... Söylemeye gerek var mı? bilmem her taraf yeşilin değişik tonlarıyla bezenmiş durumda...

  [​IMG]

  Son bölümde bisikletle gitmek olanaklı değil, bir keçi yolu var. Bu yüzden bisikletlerimizi bırakıp, yaya olarak çok da kısa olmayan bir yürüyüş sonrasında şelaleye varıyoruz. Erhan ve Erkut, biz Yavuz’lardan daha önce varmış durumdalar… Şelale gerçekten harika görünüyor.

  [​IMG]

  Şelalenin biraz daha yukarısına çıkıyoruz, az sonra Erkut soğuk falan demeyip ırmağın serinden öte sularına kendini bırakıyor...:D :D

  [​IMG]

  Geri dönüp bisikletlerimizi alıyor ve şelaleye yönlendiğimiz yolun başlangıcında bulunan çeşmeye tekrar varıyoruz.
  İkindi saatlerindeyiz. Buradan Gito Yaylasına doğru gideceğiz ama hava kararmadan önce uygun bir yerde kamp atmak niyetindeyiz, gidebileceğimiz kadar gideceğiz. Bundan sonra 2000 m. rakımlara doğru sıkı bir tırmanış bizi bekliyor...
  Dört bir yandan sular fışkırıyor desek yeridir. Yolumuz üzerinde sıklıkla küçük ölçekte şelalelerle karşılaşıyoruz. İnsan ister istemez bunlara ilgisiz kalamıyor. Ve bir kısmını fotoğraflıyoruz. İşte bir tanesi:

  [​IMG]

  Yolumuz yine Zilkale'den sonra devam eden yol. İki saate yakın pedalladıktan sonra Zilkale Köyüne varıyoruz. Küçücük bir köy. Az mola verelim derken yağmur başlıyor ve giderek şiddetini artırıyor. Köydeki lokantaya sığınıyoruz.
  İçeride bir kuzine soba güldür güldür yanıyor. Önce çaylar, ardından “muğlama” geliyor. Bol ekmekle atıştırıyoruz. Bu gece burada konaklamaya karar veriyoruz, çünkü hem yağmur devam ediyor hem de vakit geç oldu yola devam etsek bile hava kararmadan fazla gidemeyiz. Hemen yandaki devam eden yeni inşaat lokanta sahiplerininmiş (Orhan Bey’lerin), onlardan izin alarak, bu binanın birinci katına çadırlarımızı kuruyoruz. Ve geceyi burada geçiriyoruz.

  (Orhan Bey, kardeşi ve oğlu ile birlikteyiz...)

  [​IMG]


  Bir sonraki bölümde görüşmek üzere !..
   
 2. ismailofli

  ismailofli Bisikletkolik

  Kayıt:
  7 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.033
  Beğeniler:
  469
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  İlk mesaj benden...(Kesin biri daha yazıyordur şimdi..)Eminim hayatınız en güzel gezilerinden biri olmuştur...
  Galiba dünyanın sayılı güzelliklerinden olan bir bölgeye sahibiz;ama çoğumuz daha gezememiştir buraları...
  Teşvik niteliğinde bir konu da olmuş ayrıca.....:)
  Vizyonunuz ve misyonunuz açısından tebrik ederim...Teşekkürler...
   
  ahmetdogan ve optimist bunu beğendi.
 3. M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU

  M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2007
  Mesajlar:
  233
  Beğeniler:
  231
  Şehir:
  Malatya
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  Gezi diye buna denir işte. :in: Resimlerden anlaşılıyor ki çok eğlenceli bir geziymiş.;) Onca güzelliği görünce benim de burdan yola çıkıp oralarda bisiklet binesim geliyor.:eek:
   
  yunuskivanc ve optimist bunu beğendi.
 4. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  896
  Tebrik ederim abi. Çok Güzel yerler görmüşsünüz. :)
   
  optimist bunu beğendi.
 5. #5
  optimist

  optimist Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  143
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Teşekkürler !.. Beğendiğinize sevindim. :)

  İsmail kardeşim, evet güzel fakat bir o kadar da zorlu bir gezi oldu. Gerçekten çok güzel, görülesi yerler... Teşvik edebildiysem ne mutlu!.. Yanılmıyorsam sen de Of'lusun (soyadından dolayı söylüyorum), oraları da ikinci bölümde anlatacağım...
  Teşekkür ediyorum!..

  Mahmut kardeşim, eh biraz da amacımız sizleri teşvik etmek... Memleketimizin bu güzelliklerini sizlerin de yaşaması. Umarım isteğini gerçekleştirmek nasip olur.
  Teşekkürler!..:)

  Teşekkürler!.. Ama henüz bitmedi...:in:
   
 6. Lütfü Çolak

  Lütfü Çolak Bisikletkolik

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.256
  Beğeniler:
  1.905
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Şelale, Su, Kamp, Yayla, Sis, Karadeniz,
  Off! Off! ne ararsan var.

  Yavuz İLHAN, Yavuz ERGUN, Erhan ÖZETÇİ, Erkut YİĞİT ve Sercan GEDİK.
  Hepinizi ayrı ayrı tebrik edip, paylaşımınız içinde teşekkülerimi sunuyorum.
   
  optimist bunu beğendi.
 7. yunuskivanc

  yunuskivanc Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2006
  Mesajlar:
  178
  Beğeniler:
  214
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Gerçekten turunuzu hayranlıkla okudum. Çok harik bir tur olmuş.:in: Memleketimizin eşsiz güzellikteki yerlerinide bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Umarım turunuz amacına ulaşmıştır. Bizlere çok iyi bir örnek teşkil eden bu geziniz için tekrar teşekkür ederim.
  İnşallah bir gün bize de nasip olur böyle muhteşem yerlerde pedallamak.:)
   
  xcangel bunu beğendi.
 8. oktay tiryakioğlu

  oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  733
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  bunlar nasıl resimler böyle... baktıkça kafamı duvarlara vurasım geldi :)
  nası bir doğa. insan böyle yerlerde pedal çevirdikçe çeviresi gelir. milyonlarca kez teşekkürler fotolar için. sayenizde gidemediğimiz yerleri görüyoruz.
   
  optimist bunu beğendi.
 9. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.922
  Beğeniler:
  3.025
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ortam, atmosfer, şelaleler ve sizler mükemmelsiniz. Her yer yeşile boğulmuş, eminim oksijen oranı orada had safadadır. Ciğerleriniz bayram etmiştir. Bu güzel resimler ve paylaşım için teşekkürler. Kazasız belalasız günler dilerim.
   
  optimist bunu beğendi.
 10. xcangel

  xcangel Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  441
  Beğeniler:
  570
  Şehir:
  İzmir-Güzelbahçe
  Seviye:
  Bu resimler fotomontaj mi:)fotomontaj ise arka fonda kullanilan manzaralar neresi.Muhtesem yerlere gitmissiniz.Sis mistik bir ortam yaratmis mükemmel...
   
  optimist bunu beğendi.
 11. Erkut Yiğit

  Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Kasım 2004
  Mesajlar:
  946
  Beğeniler:
  868
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Yavuz abi teşekkür ederim paylaşımın için. Gerçekten muhteşem bir tur oldu ve unutulmaz anılarla döndük. Yorum yapan herkese teşekkürlerimi sunarım.  Yaptığım Gito Yaylası tanıtımı... Komik biraz :p

   
  Lütfü Çolak, optimist ve scofoid26 bunu beğendi.
 12. #12
  optimist

  optimist Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  143
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Lütfü kardeşim, hem kendi adıma hem arkadaşlarım adına teşekkür ederim!.. :) Evet, her güzellik vardı diyebilirim...:in:
  Sağlıcakla kal!..

  Sevgili Yunus, Doğu Karadeniz'in o güzelim doğasının korunması açısından amacımıza ulaşıp ulaşmadığımızı zaman gösterecek. Bizim açımızdan ise çok doyurucu bir tur oldu, amacımıza ulaştık diyebilirim...:in:
  Umarım sizlerde bu güzelim yerlerini görme olanağı bulursunuz.
  Teşekkür ederim, sevgiyle kal!..

  Sevgili "boreas.oti", kafanı duvarlara vurman gerekmez...:) bir gün bakmışsın sen de oralardasın ve gördüklerini anlatıyorsun...
  Dediğin gibi harika bir doğası var. Henüz bundan sonraki bölümü görmedin daha!..:D
  Sevgiyle kal!..

  Soner kardeşim, teşekkürler!..:) Dağlar, yaylalar olur da oksijen olmaz mı?:) Tabii ki bol miktarda oksijen soluduk ciğerlerimize de, ama bazen de yokuşlarda öyle oldu ki ciğerlerimiz ağzımıza geldi hani...:D
  Esen kalınız...

  Sevgili Aylin kardeşim, fotoğrafların montaj olmadığını sanırım video görüntülerini izleyerek anlamışsındır...:D Doğu Karadeniz yaylalarında böyle görüntüler çok normal sayılıyor...
  Teşekkürler...Sevgiyle kalasın!..  Erkutcum, sana da videolar için teşekkür ederim... Görüşmek üzere!..
   
  KevSerSeri bunu beğendi.
 13. Süleyman Şatır

  Süleyman Şatır Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2005
  Mesajlar:
  1.158
  Beğeniler:
  2.879
  Şehir:
  Fatih / İstanbul
  Seviye:
  Karadeniz Yaylaları… 2000’li rakımlarda gerçekleşmiş harika bir tur… Her ne kadar fotoğraflar herşeyi anlatıyorsa da, bu güzellikleri gidip görmek, yaşamak gerektiğini de çok iyi biliyorum… İmrenmemek elde değil… Ayrıca videolar da harika… Paylaşımlarınız için çok teşekkürler…
   
  optimist bunu beğendi.
 14. KevSerSeri

  KevSerSeri Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.354
  Beğeniler:
  3.532
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Yavuz Abi ellerine sağlık. Şu üşengeç gençlere yine taş çıkarttın. Bi kendilerine gelip de geziyi foruma atamadılar...

  Çok güzel gezmişsiniz, fotolar her şeyi kanıtlıyor zaten. Darısı başımıza diyelim.

  Haftaya da biz çıkıyoruz Karadeniz Turuna...
   
  optimist bunu beğendi.
 15. nuriaktürk

  nuriaktürk Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.525
  Beğeniler:
  1.474
  Şehir:
  cappadocia ürgüp
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler gerçekden çok güzel gezi olmuş.
   
  optimist bunu beğendi.
 16. whistler

  whistler Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2007
  Mesajlar:
  93
  Beğeniler:
  63
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  karadenizi sevmemek mümkün mü ?
  her fotogaf ayrı bir doğa harikasını resmetmiş.

  paylaşım çin çok tşkler, pedalınıza kuvvet. yanınızda olup sizlerle pedallayabilmeyi çok isterdim. yolunuz açık olsun.
   
  optimist bunu beğendi.
 17. oktay tiryakioğlu

  oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  733
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  sonraki bölüm fotoları ne zaman gelecek...
   
  optimist bunu beğendi.
 18. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.626
  Şehir:
  Konya
  Rüya kadar güzel tabiat.
  Güzel insanlar, güzel rota ve güzel fotolar...

  Her şey ve paylaşım için sonsuz tebrik ve teşekkürler.. :) :) :)
   
  optimist bunu beğendi.
 19. Laxeri

  Laxeri Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2007
  Mesajlar:
  204
  Beğeniler:
  293
  Şehir:
  Maltepe-İstanbul
  Seviye:
  Yeşilin Cenneti "Rize".Başka söze gerek yok.
   
  optimist bunu beğendi.
 20. jamssea

  jamssea Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  357
  Beğeniler:
  228
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Gerçekten harika fotoğraflar ve çok güzel bir tur.Gerçekten bir yok oluş yaşıyorsunuz.Devamını görmek dileğiyle.
   
  optimist bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

604136_10151528665302769_722716731_n.jpg
Bisiklet almak için sayısız sebep bulunabilir :) Kilo vermek de popüler sebeplerden biri... Ben, ilk yol bisikletimi aldığımda 3 ayda 11 kilo vermiştim. [ATTACH] Yeme alışkanlığımda da hiçbir...
IMG-20170409-WA0021.jpg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...
image.jpg
1 haftalık çalışma sonrası roller Yaptım. Profil demirler, akıllı Alman rulman yatakları ve rulmanlar, rulmanlı merdaneler ve gerginleştirilmiş makine zinciri ile Bayır tadında Sürüş zorluğu :)...