Yayaların bisiklete kafa atma isteği

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sayın Yakup, onlarca yıl bu ülkede yaşayıp, bu ülkeye emek verdikleri takdirde, tabi ki siyasete de girebilirler.

Vs vs vs gündem arkadaş şimdi ağdalı sözlerle saçmalamaya devam edecektir. Onun için siyasete girmeleri de önemli değildir nasılsa insansa buna da hakları vardır.

Çok merak ediyorum hiç arap gördü mü, hiç araplarla aynı mahallede yaşadı mı, arkadaşlar eğer empati yapmaktan yoksunsanız, lütfen bilmediğiniz hayatlar hakkında yorum yapmayınız. Empati yoksunu olduğunuzu belli etmeyiniz.

Çocukmuş eyvallah, insan hakları günüymüş, benim çocuğum bu ülkede 50 senedir görülmemiş hastalıklara yakalandı arkadaşım.
Neden, neden 50 yıl önce yokettiğimiz hastalık gelip bursada benim çocuğumu buluyor.
Hani nerde bizim haklarımız.
Saçma edebiyat yapmayın buyrun gelin çok değil birkaç saat misafirim olun diyorum bakın. Kapım açık gelin göstereyim.
Kısıtlı ve özgürlükçü yaşam alanınızdan bir çıkın hiç bilmediğiniz bir ortamı boşa konuşmayın.
Benim sokağıma sıçan koca adamlar var diyorum. Hala onlardan yana boş konuşmalar dönüyor.
Çocuksa çocuk, acaba o çocukların elinden hiç tuttunuz mu acaba elinizi pisletmeyi göze alıp tutabilir misiniz çok merak ediyorum.
Ben her gün içlerindeyim bunların görüyorum, yaşıyorum ve dediklerinizin boş, istatistiklerinizin bomboş olduğunu biliyorum.
Sadece 10 dk gelin bakalım içinizde Türklük varsa 10 dk dayanamazsınız.
Cuma akşamı okul çıkışında İstiklal Marşı okunurken oğlumun okulunun bahçesine gelin marş okunurken neler yaptıklarını görün ondan sonra acaba insan hakları der misiniz merak ediyorum. Her cuma okul bahçesinde kavga var.
Bu da son mesajım olsun her ne kadar entel dantel ağdalı yazılar yazmaya çalışsanız da empati yoksunu olduğunuz belli. Anlayamadığınız ise çok çok belli. Daha fazla yazmak istemiyorum. Birçok şehirde zenginlerin rahat rahat yaşadığı sokaklarında minicik şortlu kızların koşu yapabildiği muhitler vardır. Ama aynı kızlar şehir içine giderken o şortları çıkartır. Bilir ki sokağındaki düzgün insanları şehirde bulamaz. Muhtemelen öyle güzel bir muhitte rahatınız yerinde bir şekilde yaşıyorsunuz ve arapları anlamaya çalışıyorsunuz. Çok yanlış yapıyorsunuz elin arabını anlamaya çalışmak yerine kendi milletinizden olanları anlamalısınız.

Çok merak ediyorum. İstiklal marşı töreninde bayrağa sırtını dönerek elleri cebinde ıslık çalanları arapça şarkılar söyleyenleri gördüğünüz zaman ne derdiniz. Ama savaş, ama mülteci, ama çocuk ama ama ne ama. Sınıfın hazırladığı törende çocuklar bayraklı tşört giyerken arap çocuğun bayrağın üzerine siyah elektrik bandı yapıştırmış olmasına tepkiniz ne olurdu.

Son düzenleme:
Scudo
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dünya insan hakları günü kutlu olsun.....

Son düzenleme:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
“1997 yılında Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi tarafından kabul edilen tavsiye kararı esas alınıyor. Bu karara göre, ‘nefret söylemi’ ırkçı nefreti, yabancı düşmanlığını, Yahudi düşmanlığını veya azınlıklara, göçmenlere ve göçmen kökenli kişilere ve gruplara yönelik saldırgan milliyetçilik ve etnik merkezcilik, ayrımcılık ve düşmanlık şeklinde ifade bulan, dinsel hoşgörüsüzlük de dahil olmak üzere, hoşgörüsüzlüğe dayalı nefret biçimlerini yayan, kışkırtan, teşvik eden veya meşrulaştıran her türlü ifade biçimidir.”

Paylaştığım bu alıntı metinden sonra “mantığa bürümeye” çalıştığınız söylemlerin nasıl bir nefret dili barındırdığını hala anlayamıyorsanız pes!

Lütfen konunun özüne dair devam edelim, konu Suriye vatandaşlarına, göçmenlere veya nefret söylemlerine dair değil, iyi forumlar dilerim.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dün bir okul servisi sağa dönecek ama sağa yeşil ışık yanmadığı için bende sağ şeritte yol vermedim kendisine doğal olarak servis şöforü soluma geçip kornaya basa basa gidiyordu o sırada kafayı sol çevirdim aman Allahım ne göreyim minibüsteki o ilkokul öğrencilerinin hepsi sinkaflı işaretler falan yapıyor bana..... bence kafa atsalar daha iyiydi

• Hahaha
Tepkiler: Şeffaf

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir vidyo var idi. Yutup ta denk geleniniz var idir. Bir denek motosiklet tarif ediyor diğer deneğe. diğerleri bunu görmüyor arkası dönük. daha sonra sırasıyla diğerleri dönüyor ve bu tarif edilen şeyi diğer deneğe anlatıyor. Sıranın en sonuna geldiğinde motosiklet oluyor size çaça dansı. Yani ben ne söyledim sen ne anladın hesabı. Görme engellinin fili tarif edişi gibi. Biz dedik ki yolda bakın yolda ( bisiklet yolu olmaksızın trafiğe açık yol üzerinde, yaya geçidi olmaksızın araç yolunda) insanlar bisikletin üzerine üzerine geliyor. Sanki kafa atmak ister gibi. Döndü dolaştı nasıl olduysa iş suriyeli meselesine kadar geldi. İnanın hani başta bana, bu konuyla başka konular arasında bağlantı kur deseler en son bağlantı kuracağım şey mülteci meselesi olurdu. Baktımki forum yazarlarının her biri birer şükrü elekdağ kesilmiş.
Tekrar ediyorum trafiğe açık yolda (zaten toplamda 2 km lik bisiklet yolunda biz bisikletliler ile yayalar kuzu kuzu geçinip gidiyoruz yani orada bir sorun yok) yayalar (yaya geçidi, trafik ışığı olmadığı halde) bisikletli giderken kendilerini öne atıyorlar. Bisikletten bize bir zarar gelmez sonuçta diye düşünüyorlar sanırım. Bu nedenle yayaya çarpmamak için yolda slalom yapıyorum. Mesele bu. Bilmem anlatabildimmi.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu Dostum ilk mesajınızdaki o hiddet, şiddet ve öfkeden eser kalmamış gibi.
İyi oldu bu başlık terapi gibi geldi sanırım size. Millet birbirine girdi yavu. Şu başlığı değiştir, yayaların bisikletlilere saldırma isteği gibi duruyor dedik. :komik:

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
dün bir okul servisi sağa dönecek ama sağa yeşil ışık yanmadığı için bende sağ şeritte yol vermedim kendisine doğal olarak servis şöforü soluma geçip kornaya basa basa gidiyordu o sırada kafayı sol çevirdim aman Allahım ne göreyim minibüsteki o ilkokul öğrencilerinin hepsi sinkaflı işaretler falan yapıyor bana..... bence kafa atsalar daha iyiydi
BaZen normal yolda gıderken (cok dar rısklı bi durumda yok ortada) korna calan mallar oluyo. Sinir ediyorlar adamı. Sankı bız kör sagırız. Ne dusumuyolar acaba kornaya basarken ben gelıyom dikkat et mı dıyo. Gecen yıne malın bırı korna calarak geçti. ılerde baska bı araca çaldı az ılerde bıdaha caldı kıme caldıysa artık, sonrasında goremedım uzaklastı Zaten.

• Beğen
Tepkiler: dryakup23

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu Dostum ilk mesajınızdaki o hiddet, şiddet ve öfkeden eser kalmamış gibi.
İyi oldu bu başlık terapi gibi geldi sanırım size. Millet birbirine girdi yavu. Şu başlığı değiştir, yayaların bisikletlilere saldırma isteği gibi duruyor dedik. :komik:
Sen ne diyorsun, başlığı açmazdan evvel siyatiklerim azmıştı. Ne yapayımda sadra şifa olsun diye düşünürken aklıma mazarat bir başlık açma fikri geldi. Çok iyi geldi bu başlık. Kulunçlarımı ezdi. Başına hacamat kupası takılmış abdurrahman gibi şehla şehla bakıyorum şimdi. İnan pammıkşeker gibi oldum azizim.

• Hahaha
Tepkiler: Hami Bulut

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Çetin ŞAHİNÖZ kudret bey emekliyemi ayrıldı .... sitemkar bir ayrılış mı yaptı....
Doğrusu ben de tam olarak hiç anlamadım, ama Kudret abi için öyle emeklilik diye bir şey olmadığını biliyorum. O bu foruma çok şey katıyordu, ama ona forum bir şey katıyor muydu bilemiyorum.

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Öncelikle bir birilerine farkındalık kazanmak ve kazandırmak gibi bir misyonum yoktur. Ancak istanbul gibi bir şehirde bu işi yapan insanların bazı konularda farkındalığa ihtiyacı var. Bisiklet görünür olması gerektiği gibi istanbul gibi bir mega kentte bisikletli görmelidirde yani bakmamalı görmelisiniz. Sadece yayaların umarsız davranışlarına takılıp kendinizi bilemeniz sorunları çözmeyecek iki taraf için de sorunlar derinleşecek. En mantıklısı kalabalık yayaların arasına girmeden yoldan girmeye razı olun arabalar sıkıştırırsa kalabalık yaya yoluna girersiniz ama hızınızı düşürürsünüz. Karşılaştığınız olumsuzlakları böyle içselleştirirseniz istanbulda bisiklet süremezsiniz. Bununla mücadele sadece başkalarını yönelik olmasın kendinize de ışık tutun.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@caner adsız yürürken yaya, bisiklette iken bisikletli, arabadayken araç kullanıcısı durumundayız ve şunu farkettim sonuçta hiçbirimiz bisiklet üzerinde doğmadık velhasıl kelam hangi pozisyondaysak o pozisyonun gereği neyse ona uymak dediğiniz gibi en ideali.... Yaya iken araçlara bağırıp çağırırız araç kullanırken ulenn önüne baaah ö.... deriz çoğu kere yayalara, bisiklette iken apayrı bir havaya bürünürüz dünya bizim etrafımızda dönüyor herkes bize yol versin yolumuza kırmızı halılar serilsin vs isteriz.... insanız işte neticede... ne yaparsın yapcak bişey yok yaşamaya devam kırmadan parçalamadan öldürmeden hiçbir canlıyı karıncayı böceği çiçeği.... temel felsefemiz empati üzerine kurulursa aslında herşey kendiliğinden düzelmiş olacak

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Öncelikle bir birilerine farkındalık kazanmak ve kazandırmak gibi bir misyonum yoktur. Ancak istanbul gibi bir şehirde bu işi yapan insanların bazı konularda farkındalığa ihtiyacı var. Bisiklet görünür olması gerektiği gibi istanbul gibi bir mega kentte bisikletli görmelidirde yani bakmamalı görmelisiniz. Sadece yayaların umarsız davranışlarına takılıp kendinizi bilemeniz sorunları çözmeyecek iki taraf için de sorunlar derinleşecek. En mantıklısı kalabalık yayaların arasına girmeden yoldan girmeye razı olun arabalar sıkıştırırsa kalabalık yaya yoluna girersiniz ama hızınızı düşürürsünüz. Karşılaştığınız olumsuzlakları böyle içselleştirirseniz istanbulda bisiklet süremezsiniz. Bununla mücadele sadece başkalarını yönelik olmasın kendinize de ışık tutun.
Istanbulda herseyın trafiği var. Bısıkletın de olması normal haklısın :D özellikle aksam ıse gıderken e5 nın bı tarafı sarı bı tarafı kırmızı görünce içim daralırdı :D kısın hava bırde kapalı boguksa tamam

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Ben geçen gördüm idi bir yerde. Hala yarışlara hazırlanıyor katılıyor idir. Bisiklete biniyor idi. Günlük 100 km devrimiş ve hava soğuk idi. Sonra yumurtaya fesleğen koyup her gün aç karnına içilecek. Bu şekilde 1 hafta devam edilecek. Gran fondoda berk ilk 30 kilometreyi saatte 100 km hızla dönmüş idi, ilk girişte sert viraj var. 10 yıl önce dostum Serdar ile gittiğimde orayı deneyimlemiştim. Ama Fransa da Fondo ne ise antalyada da viraj o idi.

Kudret abi, her ne kadar forumda tartışmalar da çıksa başka şeyler de olsa, saygıyı hak eden, gönül vermiş, büyüğümüz, deneyimli bir abimizdir. Severim kendisini.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben geçen gördüm idi bir yerde. Hala yarışlara hazırlanıyor katılıyor idir. Bisiklete biniyor idi. Günlük 100 km devrimiş ve hava soğuk idi. Sonra yumurtaya fesleğen koyup her gün aç karnına içilecek. Bu şekilde 1 hafta devam edilecek. Gran fondoda berk ilk 30 kilometreyi saatte 100 km hızla dönmüş idi, ilk girişte sert viraj var. 10 yıl önce dostum Serdar ile gittiğimde orayı deneyimlemiştim. Ama Fransa da Fondo ne ise antalyada da viraj o idi.

Kudret abi, her ne kadar forumda tartışmalar da çıksa başka şeyler de olsa, saygıyı hak eden, gönül vermiş, büyüğümüz, deneyimli bir abimizdir. Severim kendisini.
"Kuyruk yağ yer, yeşil çay içerim. Kartepeye 6 kez çıkıp 7 kez indim. Benim adım kudret". Seviliyorsun kudret abi. Seni tekrar foruma döndüreceğim.