yayalar

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
arkadaşlar bugün ciddi bir kaza geçirdikten sonra bu konu hakkında daha derin düşünmeye başladım. araç yolundan giderken bir bayanın önüme atlamasıyla bayana çarptım ve 15 metre yerde sürüklendim. sol bacağımın iki farklı yerinde yarık var. sol omzum çıktı. kafamda kask olmasına rağmen alnımda yaralar oluştu. üstüne üstlük çarptığım bayanın sadece kaşı yarılmasına rağmen "küfür" (bir bayandan beklemezdim bunu) yiyen taraf ben oldum.

bisikletliler için yayalar bence büyük tehlike oluşturuyor. bisikletten bihaber olan insanlar ile çarpıştığınızda suçlu taraf siz oluyorsunuz. bizi haklı çıkartan tek şey yayanın kaldırımdan gitmemiş olması veya yayanın bisiklet yolundan gitmesi. bu konu hakkında neden hep biz haksız oluyoruz? bu konularda bir adım atılmalı bence. valiliklere mi gidilir belediyeye mi ancak bisikletlileri koruma adı altında bir şeyler yapılmalı. çünkü hep biz suçlu konumuna düşüyoruz.

Scudo

VooDoo

Üye
Tepki
1
oncelikle gecmis olsun!
yayalar hakkinda benim de artik sinirlerim kopuyor.
bazen,yaya bolgesinde 2-3 kisi yuruyor ve laf atiyorlar-yok burda gezilmez,yok iste tehdit ediyorsun v.s.
ama bir bir bucuk ay sonra,artik icimdeki sinirleri etrafa dokmeye basladim.
sert cevap veririm,hatta kufur ederim-ve biliyor musun,ise yariyor)

• Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Geçmiş olsun, eğitimsiz bir toplum olmamızdan kaynaklanıyor bu tür tartışmalar, oluşan kazalar.

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
Geçmiş olsun.yayalarında arabalar gibi bisiklete hiç saygısı yok nedense hep onlar haklı oluyor bisiklet kullananlar hep haksız bu düşünceyi değiştireceklerinide sanmıyorum.

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
artık insanlara tatlı dille anlatılmıyor da
bende sert bir dille anlatmayı tercih ediyorum

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
cok gecmiş olsun öncelikle..evet yorumlarına katılıyorum,hep haksız taraf biz oluyoruz.malesef ülkemizde bir bisiklet kültürü yok.kültür lafı yanlışmı bilmiyorum daha doğrusu yaşam tarzı diyelim.evet ne zaman bana ait bi yoldan yayayı beklememe rağmen ona yol vermeme rağmen arkamdan hep bir cık cık cık sesi geliyo,yani senin burda ne işin var bisikletle der gibi.
size şöle bişey anlatıyım ülkemizin genel düşüncesini anlatıyo bu durum:gecenlerde bi tanıdıklarla pikniğe gidicez,ve ben dedim ki:ben bisikletle gelirim oraya.işte o an böyle bi şey söylediğime pişman oldum.heryandan bir ses oraya bisikletle gidilirmi yok arabaya atalım bisikleti orda bi iki tur atarsın.:D
YANİ GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ ÜLKEMİZDE DURUM BU MALESEF....

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Geçmiş olsun kardeşim...

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum,
gerçekten çok üzücü.
konuyla ilgili ne yapılabilir bilmiyorum ama bende yeni olmama ragmen ,bu konuda sıkıntı yaşayacağımı iyi biliyorum
:(

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
gerçekten yayalar sinir bozucu..buna bi çare bulunmalı..geçmiş olsun..:(

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
geçmiş olsun.üzücü bi olay:( .üste suçlanmakta cabası.genede sakin olmak lazım.çünkü kötü söz herzaman sahibine aittir...

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Geçmiş olsun. Omuz kapsülünde çıkmadan dolayı yırtık oluşmuş olabilir. İlk zamanlarda tedavi olursan ameliyata gerek kalmadan yırtık kapanabilir ama ihmal edersen yırtık kapanmaz ve ileride omuzun ufak hareketlerde bile çıkmaya başlar ve ameliyat olmak zorunda kalabilirsin. Sen en iyisi bir omuz mr ı çektir ve iyi bir doktora gözük. Tabi bu dediklerim omuzun ilk defa çıktıysa geçerli zaten daha önce de çıktıysa bu dediklerimi biliyorsundur. Ben zamanında ihmal ettiğim için şimdi ameliyat olmak zorundayım. Umarım benim yaptıgım hatayı sende yapmassın.