Yaya magandalar

Dimitriv-

Üye
Tepki
23
İsim
Murat
Bisiklet
Bianchi
Herkese merhaba forumda yeniyim sayılır.
Size bugün başımdan geçen taze bir olayı anlatıcam ve artık ders mi çıkarılır yoksa ders mi alınır bilemicem.
Bugün her zaman ki gibi evimden çıkıp sahil yolundan,bisiklet yolumdan kadıköye kadar gittim ve artık geri dönüyodum.Hava yeni kararıyodu maltepe sahil girişine yaklaşıyodum bir anda bisiklet yolundan 6-7 kişi yürüdüğünü gördüm hemen sağa çekilip yayaların yürüdüğü yere geçtim(yaya ve bisiklet yolu bomboş)
(yavaş sürüyordum) o çakal gruptan bi kişi bağırıp kendi yürüdüğü bisiklet yolunu göstererek :''bisiklet yolundan gideceksin orası insan yolu'' dedi. sonra onları hafiften geçip bağırdım ''sen bisiklet yolundan yürüyosun,sonra bana ordan git diyosun sen kendi yoluna geç'' dedim.Hemen ordan bi çakal daha ''ee nolcak noluyomuş'' diye bağırdı. Sonra bir anda hepsi ''sen buraya gelsene,buraya gel bi'' diye hayvan gibi böğürdüler.E bende onların 7 kişi ve tehlikeli olması, cebinden ne çıkcağı belli olmaması, haklı çıkacağıma dair hiç bi kanıt polis e sunamıyacağım için malum bi şekilde tabanladım ve biri koşmaya çalıştı ama yetişemiyeceğini anlayıp bıraktı.Arkamdan da bağırdılar ama sallamadım
Sonuç olarak tipleri de o ''keko'' dedğimiz tipler değildi.Bunlar böyle hava atmak ve güç için deliren tiplerden, 25-30 yaş arası insan postu giymiş insanlardı.
Şaka yaptığını sandım ama bunlar saldırıyodu.
Azcık uzaklaşdığımda da bu neydi şimdi diyodum kendi kendime bu ne yani ne saçma ve boş insanlarla konuştum.
Yani sonuç olarak arkadaşlar ne olursa olsun biz suçluyuz ve bu insanlar hiç bitmeyecek aksine üreyecek bu gibi tiplerle (tek kişi bile olsun) tartışmayın.Mitoz gibi bölünürler,üstüne üstlük gereksiz bi tartışmadan yaralanıp haberlere konu olmaya gerek yok.
Umarım anlatabilmişimdir teşekkürler.

Scudo

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
İnsanlara "keko" vs. gibi saçma laflarla aklımızca hakaret etmeyi bırakalım da her şeyden önce...

Bu çirkin tipler için benim çözümüm, zorunlu kısırlaştırma. Bu tiplerin ana babalarına bakarsanız onlarında benzer özellikler taşıyan rezil insanlar olduklarını görürsünüz. Hatta dede ve nineleri de...

O yüzden devlet 25 yaşına gelen her bireyi çeşitli testlere tabi tutup, çocuk sahibi olmaya elverişli olup olmadığını belirlemelidir. Daha doğrusu o bireyin çocuğunun nasıl genlere sahip olup, nasıl bir ortamda yetişeceğini belirlemeli ve şayet o kimselerin doğacak çocukları insanlığa yalnızca zarar verecek tipler olacaksa, o bireyler zorla kısırlaştırılmalıdır.
Eğer kısırlaştırılmadan önce bir şekilde çocuk yapmışsalar da çok ciddi hapis cezalarına çarptırılmalı ve doğan çocuk da devlet himayesine alınmalı.
Tabi bu bahsettiğim durum, yalnızca vatandaşlarının iyiliğini isteyen devletlerde olur.
Bizim gibi en az üç, üç de yetmez beş diyenlerin olduğu devletler ise bu şekilde(içine koyarsanız artık) devam ederler.

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Doğru olanı yapmışsın..Bu tarz grupları gördüğünüz zaman,yolunuzu da değiştirebilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Dimitriv-

Üye
Tepki
23
İsim
Murat
Bisiklet
Bianchi
@07yusuf
evet ben de bunu düşünmüştüm kelimesi kelimesine katılıyorum size

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@07yusuf

ülkeyi düzeltmesini beklediğiniz memurlar, sokaklarda gördüğün ve beğenmediğin insanların "anneleri babaları dayıları amcaları"..
yani hepsi uzaktan yakından bir şekilde akraba hepsi aynı yolun yolcusu..

bu nedenle "kısırlaştırma" gibi fantastik yaklaşımlara hiç gerek yok..
tek kurtuluş yolu var o da uzun vadeli eğitim yatırımlarıdır ancak bu da ilk yazdığıma takılıyor, hepsi aynı yolun yolcusu..

toplumsal karakter bu şekilde oturmuş artık, ne yapsak düzeltemeyiz..

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Türka¥
Hocam bir eğitimci olarak, eğitime olan inancımı çoktan kaybettiğimi belirteyim öncelikle. Ve inanın günden güne daha da kötüye gidiyor ve bana sorarsanız, artık bu ülkenin en büyük sorunu okullarda verilen eğitimdir. Hem de bu eğitim zorunludur ve zorla çocuklarımız zehirlenmektedir.

Kısırlaştırma fantastik bir çözüm tabii ki. Bence kısırlaştırma yoluyla bu türün soyunu tamamen kurutmadıktan sonra ne yapsak boş.

Ha belki eğitim ile düzelebilir, ama eğitim sistemimizi tamamen bu ülke insanından alıp, "yerli ve milli" olmayan gavurlara emanet edersek düzelebilir.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
İşi gücü olmayan , canı sıkılıp dur şu bisikletliye çatıyım düşüncesinde insanlar var maalesef aramızda , böyle insanlar için kafa yormaya bile gerek yok. Onlar yokmuş gibi davranırım hep. Cevap vermeye bile gerek yok. Amca ne güzel diyor :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Yaptiklari hos degil, fakat genelleme yapmak kaydiyla hakaret etmek biraz fazla olmus :tskler:

@07yusuf Egitim ailede baslar derler. İlk egitim ana kucagidir, evdir derler. Bu konuda gorus ve onerilerinizi merak ediyorum
Egitim sistemi kotu, ondan boyleyiz demek kolaya kacmak, kestirip atmak ve sorumluluktan kacmak gibime geliyor

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
dün kızılay'dagördüm, yaşlı yaşlı teyzeler kaldırımdan yola geçen bisikletlilere bağırıyordu. cidden motorcusundan yayasına, arabalısına kadar kimsenin bisiklete tahammülü yok bu ülkede.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
E bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu !

Başlığı açan arkadaş ''Keko'' demiş diye çatanlar (kaldı ki keko ne küfür ne hakaret, olsa olsa ufak bir ötekileştirme sayılır) Hitler'in de çok sevdiği ve uygulattığı ''öjeni'' ye methiyeler düzüyorlar.

''İdam! İdam! İdaam!!!1!!'' diye bağıran arkadaştan pek bir farkı olmadı bu söylemlerin. (Youtube'dan link koymadım, başlık içine siyaset girmemesi adına, hangi video olduğu umarım anlaşılmıştır)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence hemen kacmak yerine onlarla konusup anlamaya calismaliydiniz. Cunku her insanin bir hikayesi vardir ve etkili iletisimle her insan ile bir sekilde anlaşdilafdsfadsfsdafsa.

Gayet de iyi yapmissiniz. Bunlar evrimini tamamlayamamis, besin zincirinin alt kademelerinde takilan, suruler halinde gezdikce guclu olup yalniz iken sut dokmus kedi kadar urkek bakislara sahip bir turun bireyleri.. Artik ne derseniz, keko barzo it kopuk...

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla bu tarz durumlarda, özellikle çok kişi varsa, hiç bir şey söylemeyeceksin, ilgilenmeyeceksin, muhatap olmayacaksın ve yoluna gideceksin.

Daha dün bir çocuk, birisinden sigara istemiş, verdiği sigarayı herhalde markasını beğenmeyip geri vermek istemiş sonra tartışma, kavga vs.
Çocuğun boynunu kırmışlar, hastanede şuan ve belden aşağısı felç olmuş.
Kıçı kırık bir sigara için çocuğun hayatı mahvoldu.

Dimitriv-

Üye
Tepki
23
İsim
Murat
Bisiklet
Bianchi
@Taner James
yok artık ya bu kadarı da fazla boyun kırmak nedir nereye gidiyoruz böyle

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cok buyuk ölçüde nufuza ulasan bi toplum var ; Toplum düşmani. Sehirli olamamis, köylü hic olamamis kayip bir kuşak ve tehlikeliler. Insan düşmanina insan gbi davranmanin sacma oldugunu dusunuyorum. Konusmak, anlamaya calismak ve empati kurmaya calismaktansa tekme tokat girismek istiyorum. Adamlar muşta çekince belimden 14 lüyü siyirip yere saydirrarak horon teptirmek istiyorum. Onlar gbi zararsiza saldiran yaratiklara zararli olmak istiyorum. Evet ben bir "keko" dusmaniyim. Sadece nesnel düzeyde degil, kendini elit sanip herkesi keko sanan kekolarida sevmiyorum. Soyleyin bende mi canavarlasiyorum ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur