Yaya korkusu

Winterella

Üye
Tepki
0
İsim
İlayda
Bisiklet
Merida
Merhabalar, abilerim ve ablalarım siz de bisiklete ilk binmeye başladığınızda yollardan -yayasından- korktunuz mu ? Ben küçüklüğümden beri her zaman belirli aralıklarla bisiklet sürdüm;fakat ilk defa 3-4 aydır bir şehir bisikletiyle düzenli olarak çıkıyorum. Bunu yaparken arabalı yollardan çok insanın fazla olduğu yerlerden geçerken aşırı derecede strese ve korkuya giriyorum ki bu korku kendime bir şey olacak değil de ya yaya çarparsam korkusu. Özellikle bostancı ido'nun orası gibi insanların çok olduğu yerlerden geçemiyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor çünkü ne kadar bisiklete binmeyi çok sevsem de bu durum yüzünden sabahları cesaretimi toplamayıp birçok kez bisiklete çıkamadım. Gerçekten çok üzülüyorum ve buna bir çare arıyorum. Lütfen tecrübelerinizle beni aydınlatın çünkü tek başıma ne kadar üstüne gidersem gideyim bu yaya korkusundan kurtulamadım.

Scudo

e.yildiz

Üye
Tepki
75
bostanci ido tarafinda yaya yoluna girdiginiz icin normal. maksimum 200 metrelik bir mesafede bisikleti elinize alabilirsiniz. gunde 200 metre yurumekten bir zarar cikacagini zannetmiyorum.

elbette yayalara dikkat etmek zorundasiniz. bisiklet surerken trafikde oldugunuzu unutmamalisiniz. antreman amacli suruyorsaniz maltepede veledrom bulunmakta.

bisiklet yolu temel olarak bir ulasim yoludur. spor yapma yolu degil.

Burgony

Üye
Tepki
26
İsim
Sezer
Bildiğim kadarıyla ido(Bostancı iskele tarafı) tarafındaki kaldırımdan bisikletle geçmek yasak oraya girerken tabeladan görebilirsiniz.Bence bisiklette iyi denge sagliyamadığnız için korkuya kapılıyorsunuz sele ayarınız gidon ayarınızı yapıp daha konforlu hale getirirseniz bisikleti bisiklet üstünde kendinie güveniniz artıcak ve böyle bir korkuya ve strese maruz kalmıyacağnızı düşünüyorum.

Winterella

Üye
Tepki
0
İsim
İlayda
Bisiklet
Merida
Cevaplarınız için teşekkürler,dikkate alacağım. Bu arada maltepede böyle bir veledrom olduğunu bilmiyordum bilgilendirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim bundan sonra orayı deneyeceğim.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
bisiklet selenizi, acil bir durumda biiskletten inmenize engel olmayacak şekilde bir miktar alçaltın. yayaları uyarmak için benim deneyimlerim gereği zil veya korna kullanMAmanız yönünde. çünkü yayalar daha tedirgin hale geliyor. çok kalabalıklarda bisikletten inmeye üşenmeyin bisikletin en güzel yanı elinizde gezdirme imkanınız. boş alanlar bulabilirseniz orda pratik yapmanız ve bisikletinize daha çok hakim olmanızı öneririm. keyifli sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: Winterella

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sendeki fobi olmus artik . psikiyatriste gidebilirsin bunun icin.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bostanci iskele yogunlugun yuksek oldugu bir bolge, bundan dolayi orada mumkun oldugunca bisikleti elde tasimali.
Ayrica bizim yayalarimiz, motorlu tasit suruculerinden daha tehlikeli olabiliyor, bunu da belirtmekte fayda var.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Winterella Biz o arayı "kaykay" yöntemiyle geçiyoruz. Seleden inip ama bisikletten inmeden, tek ayak pedalda diğeri kaykay iter gibi. Alışırsanız rahat edersiniz.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.