Yaşamış Olduğum Bisiklet Kazası

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Eskişehir'de yaşamış olduğum ve benim için hayatımda 2. büyük bir bisiklet kazası olan abideyi anlatmak isterim.Lokantada çalışıyorum ve öğlen servisi pidemiz kalmamıştı bende bisiklete atlayıp fırına doğru yol almaya başladım.Malum lokanta aşırı kalabalık olduğu için bir an önce pideyi alıp hızla dükkana dönmek istedim. Yolda giderken dahada hızlanmak için ayağa kalktım o sıra pedallar boştaymış fark etmedim ben tüm gücümü ayaklarıma vererek pedallara bastığım gibi dengemi kaybedip yere düşmem bir oldu.Düşerken gidon boynuzları karın boşluğuma saplandı. Acıdan gerçekten ne yapacağımı şaşırdım işin ilginç olan kısmı ise darbe aldığım yerin dışında çizik bile yokken o duyduğum inanılmaz acı..Birden bire başıma 10-15 kişi toplandı ve hemen ambulansa haber verildi , 2 dakika sonra ambulans geldi ve beni alıp götürdüler.Duyduğum acı o kadar çok büyüktükü ambulans dönerken bile kabine vermiş olduğu sarsıntı dahi darbe aldığım yerin acısını hoplatmaya yetiyordu.Hastahanede gerekli tedavim görüldükten sonra taburcu oldum.Adale zedelenmesi ( travmma) olmuş. Şuan bol bol yatıyorum bir nevi fizik tedavi görüyorum.Kazayı geçirdiğim gün derin nefes alamıyor , konuşamıyor ve ani hareketler yapamıyordum. Allah kimsenin başına vermesin ve lütfen bisiklet sürerken gerekli önemi gösterelim arkadaşlar.Geçirmiş olduğum kaza daha büyük hasarlara yol açabilirdi. Biraz uzun oldu umarım sıkmamışımdır sizleri. Sağlıcakla kalın

Scudo

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığınıza tekrar kavuşmanızı diliyorum...

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Engin ATAL
Büyük geçmiş olsun . Verilmiş sadakanız varmış. Bende yokuş aşağı bir yolda bisikletle takla atıp kafama gidon girdikten sonra 3 yıl kadar bisiklete yaklaşamadım.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Engin geçmiş olsun, iyi başını bir yerlere vurmamışsın, çok daha kötü sonuçlar doğurabilirdi.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Bol bol dinleniyorum inşallah toparlayacağım.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Geçmiş olsun.Daha kötüsü olmamış,Allah beterinden saklasın.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Tekrardan iyi dilekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıcakla

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
Gecmis olsun kardesim. Acil sifalar diliyorum.
Hepimiz daha dikkatli olmaliyiz cunku kaza dedigin sadece senden de kaynaklanmiyor trafikteki diger ogeleri de hesaba katmak lazim.
Tekrar gecmis olsum