yaşama sevincime silah doğrultuldu

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında emir yakup bulut tarafından paylaşıldı.

 1. emir yakup bulut

  emir yakup bulut Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  503
  Beğeniler:
  560
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  oysa herşey ne güzel başlamıştı hava güneşliydi, antreman yapmak için harika bir gün dedim çıktım yola.Bu spora gönül vermiş bir arkadaşımla karşılaştım yolda ,ayaküstü sohbet ettik birkaç dk sonra dönüş yoluna koyulmuş turumun 33. kmsinde bir yokuşu tırmanmakta iken yanımda beliren kamyonetin camından bana doğrultulan bir silah..herşey birkaç saniyeden ibaret, silahı görmemle acaba gerçek mi değil mi sorusu ,bütün dikkatim buna odaklandı sonra o lanet silahı tutanın melun suratına bir bakıverdim göz ucuyla ,birşeyler söyledi sanırım bu ruh hastası fakat kulağımdaki müzik sayesinde bunları işitmedim. Yüreğim ağzıma gelmedi ya da korkudan aklımı kaçırmadım ,olayın vehameti o boyutta ki insan olup bitenin gerçekliğine inandırıp zihnini sağlıklı bir tepki bile veremiyor.Bisikletin üstündesiniz ve yanınızdaki araçtan size doğrultulmuş bir silah..ne yaparsınız ya da nasıl bir reaksiyon bekliyordu bu psikopat , panikleyip bisikletten düşmemi mi?
  Forumda böyle ekstrem vakalar okudum fakat insan kendi başına gelmeden ..bugüne kadar araba camından havlamalar ve hellolardan daha fazlasını yaşamamış olan benim için tam bir şok..birkaç km sonra 15-16 yaşlarında 4 kişilik bisikletli bir grupla karşılaştım ve onlara sordum size de kamyonetten silah doğrultuldu mu yo hayır dediler.
  Bana neden doğrulttun o silahı aşağılık herif sırf kafamda kask var diye mi?Nedir ulan bu kaska karşı allerjiniz onu gördünüz mü kırmızı görmüş öküz gibi hırçınlaşıyorsunuz ,biz bunu güvenlik için takıyoruz ama şimdi kaskın bizzat kendisi güvenliğimizi riske atıyor bu hayvanları mıknatıs gibi kendimize çekerek.
  Ne olacak artık bundan sonra içimde hep bir endişe ile mi bineceğim bisiklete ?Acaba yine bir ruh hastası bana silah doğrultur mu , doğrultursa tetiği çeker mi ?Yoksunuz ulan aslında siz ,zihnimin bana oynadığı kötü bir oyunsunuz yoo hayır varsınız ve ne yazık ki milyonlarcasınız ve az önce kaldırıma pisleyen köpeğin dışkısı kadar gerçeksiniz
  Neden magandalar rahatsız oluyor ve rahatsızlıklarını bağırarak ,küfür ederek ve benim yaşadığım olaydaki gibi silah doğrultarak dışavuruyor.Benim buna getirebildiğim açıklama şu:İnsan demeye dilimin varmadığı bu yaratıklar bisiklet sporunu bir güç gösterisi bir meydan okuma olarak algılıyor ve bu algıya uygun olarak tepkisini sözkonusu şekillerde ortaya koyuyor ..Evet benim nazarımda bu spor bir meydan okumadır,sukünet içinde gerçekleşen bir meydan okuma fakat dşımızdaki dünyaya değil kendimize yönelen bir meydan okuma ,kişinin kendi sınırlarını belirlemek üzere yürüttüğü bir savaş..Burda "cengaver barış zamanında kendine saldırır" diyen niçeyi anmadan geçemeyeceğim.
  Okuma zahmetine katlanan bütün bisikletseverlere teşekkür ediyorum , sıkıntımı paylaşarak azaltmayı denedim , bu forum sayesinde yalnız olmadığımızı bilmenin emniyetini hissediyorum.
   
 2. Oguzhan.Pilgir

  Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mart 2012
  Mesajlar:
  789
  Beğeniler:
  437
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Geçmiş olsun dostum, bu tür vakalar herzaman olabiliyor, bizim bir arkadaşımıza bir gece turu esnasında camdan sarkan bir maganda tarafından yumruk atıldı. Yine bir akşam arabayla grubun arasına dalan bir maganda da oldu. Tabi bunlar çok ekstrem vakalar, bunlarla birlikte bizlere son derece saygılı davranan sürücüler de çok fazla. Ben bu magandaların bu ezikliklerini bize gıpta ile bakmalarına bağlıyorum, onların çocukluklarından beri gelen eziklikleri, itilmişlikleri, ilgisizlikleri ile yapamadıkları ve içlerinde ukde olarak kalan birtakım şeyleri başkaları yaptığı zaman onlara öfke ile bakıyorlar, halbuki onalraa şu an belkide engel yok , isteseler onlarda yapabilir, onlar da kask takıp bisiklet sürebilir ama bunu algılayacak beyin yok maalesef. bunlar kaynar suya atılan kurbağa değil, soğuk suya konulup yavaş yavaş kaynatılan ve öldüğünü anlamayan kurbağa. Silah taşıma/gösterme ise, o da korkaklığın, pasifliğin, çaresizliğin bir göstergesi, hayatta hiçbir başarı elde edememiş, hep itilmiş, kakılmış ve buna tepki gösterecek zerre kadar bile cesareti olmayan kişilerin karşısındakine güç gösterisi olarak uyguladığı basit br yöntemdir. Ben senin yaptıklarını yapamıyorum, ben senin kazandığın kadar kazanamıyorum, benim hayatım çok renksiz çok monoton, ben seninle oturup 2 kelime konuşamam, benim eğitimim diplerde, sürünüyorum, hatta kuşum kalkmıyor (çok özür dilerim) bir işi beceremiyorum ama bende silah var , ben senden güçlüyüm psikolojisi..
  Ne diyelim bunun gibi öküzler bitmez, cezaların bu kadar suça teşvik edici, suçluyu haksızı koruyan bir sistemin olduğu ülkede bize sadece Allah'a dua etmek ve başımıza kötü bir olay gelmemesi için ona sığınmak kalıyor.
   
 3. Baran Altilar

  Baran Altilar Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ekim 2012
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  115
  Şehir:
  Antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Geçmiş olsun takmayın kafanıza demek istiyorum ama biliyorum insan etkilenmeden duramıyor,Lucescu nun da ''köpekler istedi diye atlar ölmez'' diye bi lafı vardı Türkiye deki spor yourmcuları için.Hayatlarında kendi içindeki rekabet ve meydan okuma duygusunu gerçekleştiremeyen zavallılar kendilerini bu şekilde magandalıklarla tatmin ediyorlar maalesef,umarım en kısa zamanda yaşadıklarınızı unutup sporunuza konsantre olursunuz tekrar.
   
  doğan_69 ve emir yakup bulut bunu beğendi.
 4. Alperen ERTEN

  Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  15 Eylül 2010
  Mesajlar:
  854
  Beğeniler:
  272
  Şehir:
  Fethiye
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Çok geçmiş olsun. Plakasını aldıysanız yine de bir başvurun derim.
   
  emir yakup bulut bunu beğendi.
 5. Mustafa Şükrü Yıldırım

  Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.412
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Yalova
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Hocam keşke o anda plakayı alıp polise haber verseydiniz, silah çekmek kesinlikle bir suç sebebidir. Heleki yolda bisiklet süren birine araçtan bunu yapmak canınıza kastetmeyede girebilir. Bu tür vakaları polise bildirmek en mantıklısı bence. Yoksa eşşekliklerine zevkle devam ederler.
   
  baris34ince ve emir yakup bulut bunu beğendi.
 6. İsa Öcel

  İsa Öcel Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2011
  Mesajlar:
  248
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  Samsun / İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Hocam samsunda mı başınıza geldi bu olay, hangi mevkide
   
 7. Cüneyt Y.

  Cüneyt Y. Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2011
  Mesajlar:
  302
  Beğeniler:
  56
  Şehir:
  istanbul/ataşehir
  Seviye:
  Geçmiş olsun mutlaka şikayet edin ve emin olun edeceğiniz şikayet başka insanların hayatını kurtarabilir.Duyduğum bir bilgiye göre size birisi oyuncak silah bile doğrultsa gerçek silah doğrultmuş kadar ceza alıyormuş.
   
  emir yakup bulut bunu beğendi.
 8. Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeniler:
  1.452
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Bisikletliye saldıran, sümüğünü sokağa atan da, tüküren de, bağıra bağıra şarkı söyleyip gezen de...hepsi bu toplumda yaşıyor, acı birşey, pislik içinde yüzen iğrenç bir toplum. Dimdik ayakta kalmaktan başka çare yok :) Sallayın, varsayın ki köpek saldırdı size, köpeklerden özür dilerim...
   
  emir yakup bulut, tt2000 ve Edip Dinçer bunu beğendi.
 9. Edip Dinçer

  Edip Dinçer HTFU!

  Kayıt:
  12 Haziran 2011
  Mesajlar:
  5.975
  Beğeniler:
  5.539
  Şehir:
  Sarıyer, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Evet, köpek bile sebepsiz saldırmaz..
  Çok geçmiş olsun.. İnsan dediğiniz böyle bir şey, kendine benzemeyeni direk düşman belliyor.
  Gözü alışınca ancak kabulleniyor. Türkiye'de bu sürecin kısa olmasını ummaktan başka bir şey elden gelmiyor..
   
  emir yakup bulut bunu beğendi.
 10. tt2000

  tt2000 Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  506
  Beğeniler:
  452
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Geçmiş olsun, moralinizi bozmayın. Burada paylaştığınız için çok teşekkürler.

  Bunlar gerçekten zavallının da zavallısı, toplumun en dibindeki insanlar.Ne bu topluma, ne insanlığa tuvaletteki bok kadar faydaları yok.Yukarıda bazı arkadaşların yazdığı gibi kendi cahilliklerini, ezikliklerini, görgüsüzlüklerini, kültürsüzlüklerini bu şekilde dışa vuruyorlar.Hayatlarında şiddetten başka bir şey yok.Bırak bir dünya görüşüne sahip olmayı, kendi duygularını bile anlatmaktan acizdirler.Her türlü duygusunu küfür ederek ifade eder.Pisliğin, iğrençliğin sözlükteki karşılığıdır bu tipler.Hamam böcekleri ölse üzülürüm belki, ama bunlar geberip gitse derin bir oh çekerim.Öyle pislik, öyle gereksiz, öyle zararlı canlılar.
   
  Samet Koç ve emir yakup bulut bunu beğendi.
 11. #11
  emir yakup bulut

  emir yakup bulut Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  503
  Beğeniler:
  560
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  evet Samsun'da Engiz den sonra karaköy denen mevkide
   
 12. Bülent Gökmen

  Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  452
  Beğeniler:
  124
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Bu 2 ayaklı hayvanlar önceleri tabelalara sıkarlardı şimdi demekki iplerinden iyice boşaldılar ki egolarını tatmin etme adına anlayamadıkları ve hiçbir zaman da anlayamayacakları sporculara yöneldiler. Bu ciddi bir suçtur ve üzerine gidilmelidir. Kask ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama her nekadar zor da olsa plakayı alabilseydiniz toplumdan bir süreliğine de olsa soyutlanır devlet tarafından layık oldukları yerde ağırlanırlardı.
   
 13. #13
  emir yakup bulut

  emir yakup bulut Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  503
  Beğeniler:
  560
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  Teşekkür ederim arkadaşlar sözleriniz ve bu aşağılık varlıkların doğalarına dair tespitleriniz bozulan moralimi biraz olsun düzeltti.
   
 14. #14
  emir yakup bulut

  emir yakup bulut Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  503
  Beğeniler:
  560
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  plakasını almayı tavsiye eden arkadaşlar; ben bu toplumun yarattığı bir hukuk sistemin adalet dağıtabileceğine inanmıyorum.
   
  M.Rauf, fatihaydın ve Ogulcandaan bunu beğendi.
 15. Ogulcandaan

  Ogulcandaan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  400
  Beğeniler:
  226
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Çok geçmiş olsun... Ben de yaşadığım şeylerin çok sıradışı olduğunu sanırdım, taa ki sizin yazıyı okuyana kadar. Plakasını almamak ile maalesef ki doğru bir şey yapmışsınız, bir sonuca ulaşılacağını sanmıyorum. Tekrar çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız
   
  emir yakup bulut bunu beğendi.
 16. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Öncelikle geçmiş olsun ama bürokrasi zor diye kanunlar ve kanun koyucular mantık dışı diye şikayet etmemek uğraşmamak bence hiç bir anlamı yok sen şikayet etme ben etmeyeyim eee ozaman herkes kendi adaletini kendi arasın yada boşverelim gitsin burda size katılmıyorum kusura bakmayın.
   
  baris34ince bunu beğendi.
 17. Samet Koç

  Samet Koç Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.078
  Beğeniler:
  498
  Şehir:
  Isparta-Antalya
  Seviye:
  Bende neler yaşadım bugün Konaktan bucaya gelirken. Aynı sizink gibi bir minibüs yanaştı ana avrat sövdü kaçtı. daha sonra ben normal seyir halindeyken korna basa basa ben sıkıştırıp geçti birisi. Ondan 1-2 km ileride kavşakta başka bir kişi kornaya dayandı beni kaldırıma uçuruyordu. Sonuncuya tahammül edemedi. Zaten yol boyu dünyanın küfürünü etmiştim. Trafiğinde sıkışıklığından yararlanarak adamı takip ettim evinde kadar. Öyle pişkin ukala pisliğin teki ki kendini haklı çıkarıyor utanmadan. KArısıda arka çıkıyor. Bende de umarım senin başına gelir aynı şeyler. Ardından bana kaybol diye bağırmaya başladı. Ulan altında araba var diye bir bok mu sanıyorsun kendini. Sanki biz hiç bilmiyoruz trafikte nasıl hareket edilir. Biz bisiklet üstündeyiz ya arabadan trafikten hiçbişiden anlamayız.
   
 18. Bülent Gökmen

  Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  452
  Beğeniler:
  124
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Kesinlikle katılıyorum. Kazanılmış çaresizlik yüzünden duyarsız bir toplum olma yolunda ilerliyoruz. Bu tip olaylara karşı haklarımızı bizler alma yolunda çaba safretmez isek başımıza gelenlere şikayet etme hakkına sahip değiliz. Ben hakkın verildiğine şahit olmadım, zira hak verilmez alır.
   
 19. Osman Selman

  Osman Selman Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2012
  Mesajlar:
  226
  Beğeniler:
  100
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  üstüme doğru araç süren şahinli , doğanlı magandalardan sonra bunu duymak iyice nirvanaya ulaştırdı bizi. daha dün bi kaç apaçi araç camından hareket çekti devam etti sonra. yakında bu da gelirse şaşırmıyım demek ki.

  geçmiş olsun..
   
  emir yakup bulut bunu beğendi.
 20. Semih_ÇELİK

  Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Nisan 2009
  Mesajlar:
  627
  Beğeniler:
  351
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  kesinlikle şikayet edip gittiği güzergahı bildirmeliydiniz 155 e karakola gidipde şikayetçi olmalıydınız. silaha el koyulup 2 milyar ceza yiyip infazıda yedimi bakalım bi daha cıkarabiliomu o silahı.
   

İlginizi Çekebilir

carb-up.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
cool-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
4.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...