Yaşam İçin Dayanışma Turu (Kesin Bilgiler)

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
YAŞAM İÇİN DAYANIŞMA TURU - LOÇ VADİSİ KÖYLÜLERİNİN DİRENİŞİ HAKKINDA BİLGİYİ BU BAŞLIKTA BULABİLİRSİNİZ: (link)

(MODERATÖRE NOT: Daha önce 'Yaşam için acil dayanışma çağrısı!' başlıklı konu tartışmalara boğulduğu ve kesin bilgiler en son sayfaya düştüğü için gerekli ilgiyi göremediler tekrardan kesin tur bilgilerinin verildiği bir başlık açmakta fayda gördüm zaten iki başlık aynı olmamış oldu burada tur bilgileri orada tur ve konu üzerine tartışma olmuş oldu. Diğer başlık kitilenilebilir, Kolay gelsin.)

TUR 1: 18/12/2010 Cumartesi (Hava durumu: Bulutlu, 5 derece)
TUR 2: 25/12/2010 Cumartesi (Hava durumu: Bulutlu, 12 derece)

Buluşma: Sirkeci Tren Garı Önü
Güzergah: Galata Köprüsü üzerinden geçilip Kemeraltı Caddesinden gidilerek Karaköy'de şirketin bulunduğu Orya Han'ın (TDİ İst. Liman İşlt. Müd. karşısı) önündeki direniş alanına gidilecektir.
Buluşma saat: 10.00
Hareket saat: 10.15

Yolculuk orta tempo hızla (15-20 km) tahmini 15 dk sürecektir. Mesafe 3 Km. dir. Eylemde ne kadar durulacağı konusunda herkes özgürdür, duruma göre dönüş yolunda güzergahı birbirine uyanlar kendi turlarını düzenleyebilirler.

Basına ve bisiklet çevrelerine haber verilecektir. Bisiklet örgütleriyle ve basınla ilişkisi bulunanlar bu kurumları ayrıca haberdar edebilirlerse bizim için daha sevindirici olur.

Hafta içi bisikletli veya yayan ziyaret etmek isteyenler olursa diye şu bilgiyi vermekte fayda görüyorum. Oturma eylemi hafta içi saat 09.00-18.00 arasında, Cumartesi günleri 09.00-15.00 arasında yapılmakta. Pazar günleri şirket kapalı olduğundan bizde orada değiliz.

TELEFON: 0538 922 05 72

TUR SABAHI YAĞMUR VARSA TUR İPTAL!
KATILMAK İSTEYENLER BU MESAJDAN SONRA ALTTA LÜTFEN BELİRTSİNLER.

• Beğen
Tepkiler: yolcu...
Scudo

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Umarım gelebilirsiniz. Görüşmek üzere

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mostly cloudy and breezy with a little rain

High Temperature
12°C

RealFeel®
7°C

Winds
SSW 29

Maximum UV
1

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
1.52

Amount of Rain
1.52

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
1 Hour

Hours of Rain
1 Hour

dostlarım 29 km rüzgar var duruma bakacağım bende geleceğim
vapurlar işler herhalde ...
Buluşma saat: 10.00
evet sirkeci tren garı önü...
bir saatlik yağmur sabahtan olursa herhalde o vakit iptal olur...

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Daha önce belirttiğim gibi bisiklet çevrelerine e-mail atmıştım. Pedal Sesi'nden geri dönüş yaptılar konuyu ana sayfalarına taşıyacaklarını söylediler. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bir saatlik yağmur için bence iptal olmasın kısa bir olayda olsa orda görünmemiz bence yeterli olacak antreman günüm idi cumartesi fakat of yaparak bu anlamlı direnişe destek vermek için orda olacağım....

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Benim için problem değil ama herkese uymayabilir yağmurlu hava zaten çiseleyen hafif yağmurdan bir şey olmaz yaparız ama ciddi bir yağış varsa sabahtan (9.00-9.30 gibi) o gün içerisinde de devam edebilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mantıklı. sabahtan durum kendini belli eder trakyadan kar gitti istanbula tipi ne vakit gelir bilinmez. evet sağnak yağış herkezi bozar.

yolcu...

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Trek
bu durumda istanbul dışından gelmek pek mantıklı görünmüyor.

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Belirttiğimiz saatte 2 kişi olarak Sirkeci garından yola çıktık. 2 Arkadaşta karaköyden bize katıldı 4 kişi olduk onları beklerken biraz rötar yapık. Loç'luların yanına vardığımızda saat 11'i geçiyordu. Biz oradayken Munzur'da ki barajlara karşı mücadele veren Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) - Munzur koruma kurulu Loç'lulara ziyarete geldi bizde aşure yemiş olduk :) Daha sonra Taksim'e çıktık. Orada Karadeniz İsyandadır Platformu'nun Çernobille ilgili bakanlığın yaptığı 'çernobil karadenizde kanseri arttırmadı' açıklamasını sokak tiyatrosuyla protesto ettik. Daha sorna Karadeniz İsyandadır Platformuyla birlikte istiklal caddesi - kazancı yokuşu - kabataş istikametinden Loç'luların yanına tekrar gittik. Yürüyüş esnasında Kabataş'da Erzurum Aksu Hes yapan borusanın önünde biraz durup 'unuttuk sanma sıra sende' diye slogan attık. Saat 15.30'da oturma eylemiyle beraber bizde günü sonlandırmış olduk. Fotoğrafları ekleyeceğim. Gelen, gelmeyen, gelemeyen herkese teşekkürler.

• Beğen

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Ben gitmek isterim ama talep olur mu bilmiyorum? Geçen hafta gelen arkadaşlar hepsi benim normalde arkadaşlarımdı dışarıdan kimse yoktu ancak onlardan biri gelebilir bu cumartesi o yüzden forumdan istek olmassa olmaz yani tur olmaz ben sabah 10da sirkeci garında olurum gelen gelir kesin gelirim derseniz kimse olmasa bile ikimiz oluruz ziyaretten sonra istanbul turu yaparız :D

yolcu...

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Trek
cumartesi ordayım, ancak bisikletsiz gelicem, tur olmaz ama ziyaret olur, hem tanışmış oluruz.

cumartesi saat 100:00 da kesin sirkecideyim.
İzmirden geliyorum, bisikletimi getirmiyorum, sirkecide bisiklet kiralayan yer var mı? bisiklet kiralayıp size katılmak isterim. olmazsa da tabanvay la loç luları ziyaret etmek istiyorum.

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Sirkecide bir sürü bisikletçi var hangisi kiralıyor bilmiyorum ama delta kiralıyor olması lazım telefonla arayıp kesin bilgi alabilirsin.

direnişle ilgili bilgiler:

(link)

Yarın 10.00'da sirkeci garı önünde olacağım gelmek isteyenler ulaşsınlar 0538 922 05 72

• Beğen