Yarışsaydım hangi bisikleti seçerdim?

Erensoy

Üye
Tepki
254
İsim
Murat Erensoy
Bisiklet
Diğer
48 yaşındayım, bisikleti severim, basit, ucuz ?, çevre dostu, akılcı bir vasıta.
Bisiklet benim yaşam tarzım diyemem, ama bisikleti severim...
Zaman zaman düşünüyorumda, eğer yarışlara katılsaydım hangi bisikleti seçerdim diye.
Maddi imkanlarım yeterli olmasına rağmen gidip son model, en pahallısından bir bisiklet almazdım herhalde.
En az 15 yaşında, ama mutlaka kürsü görmüş (herhangi bir yarışta ilk 3 e girmiş) bir bisiklet bulur, onu mümkün olduğunca orjinaline bağlı kalarak restore eder, yarışlara onunla katılırdım herhalde.
Biliyorum ki, günümüz teknolojisiyle üretilmiş, mühendislik harikası yeni nesil bisikletlerle başa çıkabilmesi imkansız olurdu.
Böyle bi bisikletten artık derece beklemek, hayal ötesi... Ama alacağım keyif müthiş olurdu...
20 yaşında eşsiz, güzel bir bisikletle sonuncu olmak !
Hayali bile güzel...

18231f74aea20e0e53e5808dfb96b7df.jpg
Mesela şöyle birşey olurdu herhalde...

DM40O1aXcAAt2Yw.jpg

Yada böyle birşey...

Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erensoy " Biliyorum ki, günümüz teknolojisiyle üretilmiş, mühendislik harikası yeni nesil bisikletlerle başa çıkabilmesi imkansız olurdu."

Bu dediğiniz kısmen doğru ama tamamen fikrinize katılmıyorum. Zira sadece en iyi ve son teknoloji bisiklete sahip olma ile yarış kazanılmıyor zira kullananda bisiklet kadar önemlidir. Kısaca sürmesini bilmedikten sonra bir kişi Ferrariye sahip olsa ne yazar :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aero kadro istemem. Onun yerine daha büyük çaplı aynakol isterdim. Mesela 44-60t. Arkasına da 10-50t ruble ile en optimum vites sistemini oluştururdum. Daha fazla işe yarayacağına eminim.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vallaha ben son teknoloji bisikletleri seviyorum mesela ćervello px5 indir (4).jpeg
Şu bisiklete bakar mısınız uzay mekiği gibi makine sanki 400 km ile gidebilecek gibi görünüyor ben triatlon yada TT yarış yapıcak olsam ilk olarak bu bisikleti alırdım tabi insandan insana değişe bilir bende eski görünüşlü bisikletleri severim ama işin içine yarış girince en iyi en yeni modele binmek isterim :)

• Beğen
Tepkiler: Erensoy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Okulda Sargun Tont ile tanışma şerefine eriştim. 55 yaşındayken meksika sınırında katıldığı bir yarışta birinci olmuş. Evlatlığı katıl demiş o da kırmamış. Amacı katılmak. Birinci olmak değil.
Zaten hocam hayat, hayatla bir akmak değil mi? Birinci olmak gaye olmamalı. Ama birinci de mi olmayak diyen adama, zaten taa en başında birinci gelen spermdin der geçerim.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Beğen
Tepkiler: Erensoy