Yarışa girmek istiyorum

ErceKaan

Üye
Tepki
1
Merhaba dağ bisikleti yarışına katılmak istiyorum. Ocak ayında 15 yaşına giriyorum. Bana antrenman konusunda yardımcı olursanız ve yarışlar hakkında biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. :)

Scudo

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Hergün sür, 25 km yapabiliyorsan hergün 25 km yap yoksa yapabildiğin kadar :)
Bol bol yokuş çık, bazı ağırlık çalışmaları var ama onlar yaşına pek uygun değil, 2 - 3 sene sonra yapabilirsin. Ben bile yapmıyorum :D Malzemeler hazır değil bakma sen bana hazırlayınca yapacağım :) Kadansın 70'in altına asla düşmesin. 80 - 90 kadans arası sür. Yokuşta elbet düşecektir ama 60'ın altına asla düşmesin. Arazide çalışmayı unutma, haftada 1 - 2 gün arazide sür&çalış. Kaldırımlardan in hopla zıpla, kendi teknik inişini yap oradan in ama asla taviz ver; unutma bahane bulmak en kolayıdır, zor olan iste azmedip kararlılıkla çalışmaktır.
Zorlandığın bi hareket vs. olursa özelden bana danışabilirsin. Bol bol yarış videosu izle ama yerlileri değil :) redbull tv ye gir 2013'ün 6 ayak Dünya MTB şampiyonası var mis gibi :) Dikkatle izle bi teknik kapmaya çalış. Sele boyunu iyi ayarla, pedalın birini kadronun orta borusu hizasında devam edecek şekilde yerleştir ve pedala topuğunla bas, bacağın dümdüz olmalı oturduğunda...
SPD li pedal şart diyebilirim. Alabiliyorsan al ve hemen ona alış seri çıkarma vs. gibi... mesala bir taşın (ufak değil tabi ki biraz büyük olacak :) ) üzerinden geçerken bisikletin üzerinden in, oldu ki çok sarsıldın inmen gerekti gibi düşün. Böyle yaratıcı şekilde çalışmalar yap. Bak sana burada konuluk bilgi verdim bi derece bekliyorum ona göre :) Ah birde ben katılabilseydim. Ulan Yozgat...

Antrenmanlarını yalnız olarak yap. Bol bol sıvı tüket ve sıvıları sen SUSAMADAN ÖNCE sık sık yudum yudum iç. Birde lisans çıkartmayı unutma ;) Gençlik merkezine git onlar yardımcı olurlar. ;)

• Beğen
Tepkiler: ErceKaan